Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienić baterię w ciepłomierzu CF Combi ?

20 Paź 2011 09:49 3641 5
  • Poziom 9  
    Witam :)
    Chciałbym wymienić baterię w ciepłomierzu CF Combi firmy Actaris dawny Schlumberger. Administrator budynku przysłał informację o konieczności wymiany, koszt 45 zł, poinformował również o możliwości samodzielnej wymiany. Zorientowałem się i koszt baterii lit-mangan 3V to 5 do 10 zł, więc gra warta zachodu. Tylko nie bardzo wiem, gdzie znajduje się owa bateria.
    Znalazłem instrukcję do tego modelu, ale nie bardzo informuje ona jak wymienić baterię. Tu link do instrukcji CF Combi

Dziękuję z góry za wszelkie sensowne wskazówki.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ciepłomierz trzeba wysłać do producenta (teraz Itron`a).
  • Poziom 9  
    wawrzeczko_t napisał:

Że też na to sam nie wpadłem :idea: - gratuluję, odpowiedź jak najbardziej sensowna. To smutne, że w większości użytkownicy forów udzielają odpowiedzi, które jedynie generują posty. Jeśli ktoś nie chce odpowiadać, to nie musi.
    Nie przypominam sobie abym pytał o producenta.
    Do wymiany baterii na pewno nie trzeba demontować urządzenia i odsyłać go do producenta, było by to raczej mało wygodne, tym bardziej, że jasno jest napisane w instrukcji o wymiennej baterii.
    Podejrzewam, że prędzej jednak sam dojdę do tego - dziękuję.
  • Poziom 29  
    free_styler napisał:
    wawrzeczko_t napisał:

Że też na to sam nie wpadłem :idea:

Skoro specjalista tak podpowiada - "to coś w tm musi być"
  • Specjalista - systemy grzewcze
    leszek.b napisał:
    Skoro specjalista tak podpowiada - "to coś w tm musi być"

Nie będę się tłumaczył bo mi się nie chce.

free_styler napisał:
    Podejrzewam, że prędzej jednak sam dojdę do tego - dziękuję.

Zapewne tak. Powodzenia. AKtualnie (nowe cierpłomierze Itron) wymagają wysyłki do producenta celem wymiany baterii (zapewne raz na jakieś 10-15 lat). Jak masz z tym problem to czytaj instrukcję dalej. Nie rozymiem też czemu nie zadzowniłeś jeszcze do producenta z zapytaniem gdzie ta bateria jest jeśli nie potrafisz wyczytać. Jeszcze raz życzę powodzenia.
  • Poziom 9  
    Zadzwoniłem do producenta i dowiedziałem się, gdzie jest bateria. A właściwie jak się do niej dostać. Trzeba odkręcić śrubki, które są pod niebieskimi zaślepkami. Bateria jest umiejscowiona w dolnej części obudowy po prawej stronie. Jest to bateria do druku z 3 końcówkami. Napięcie 3 V symbol CR17335SE. Oryginalna Sanyo kosztuje w zależności od sprzedawcy od 38 do nawet 80 zł, więc gra nie bardzo "warta świeczki". Osobiście zastosowałem inną o tych samych parametrach, którą kupiłem w sklepie fotograficznym za 10 zł. Teraz już nie pamiętam jakiej firmy Philips czy Kodak, bo trochę czasu minęło. Wymianę należy przeprowadzić dość szybko, aby nie wykasować danych z tego co pamiętam to maksymalnie ok. 1 minuty.
    Jak wymienić baterię w ciepłomierzu CF Combi ?