Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.9tdi pojawiające się kontrolki ASR i układu spalin

20 Paź 2011 18:33 7131 10
  • Poziom 8  
    Witam i chciałem zapoznać wszystkich i tych którzy mogą służyć pomocą z moim problemem. Od kilku już dni co jakiś czas w trakcie jazdy przy różnych prędkościach pojawia mi się kontrolka ASR (dziwne), ale po wyłączeniu zapłonu gaśnie, ale to jeszcze nic. W dniu wczorajszym przy prędkości około 120 jednocześnie zapaliła mi się kontrolka ASR i tzw. helikopter - kontrolka układu spalin. Po skasowaniu błędu (helikoptera - coś krzyczało o wtryskiwaczach - już zaczynam się bać) i wszystko niby było dobrze. W dniu dzisiejszym jadąc rano podobną prędkością około 120 zapaliła się kontrolka ASR, po wyłączeniu zapłonu zgasła. Wracając wieczorem przy prędkości około 120 znowu zapaliły się jednocześnie dwie kontrolki ASR i tzw. helikopter - kontrolka układu spalin. Po wyłączniu zapłonu ASR zgasł, a helikopter pozostał. Czy może ktoś podrzuci jakiś sensowny pomysł, czy to tylko wszechobecna elektronika, czy może wymiana silnika :cry: Z góry dzięki za pomoc.
  • Moderator na urlopie...
    Jak Ci się zapalą kontrolki, to bez wyłączania zapłonu, odpytaj sterowniki na kody usterek i je tu zapodaj, będzie o wiele łatwiej i szybciej. Dokładny numer i opis kodu usterki, a nie jak Ty to napisałeś:
    marektoshiba napisał:
    coś krzyczało o wtryskiwaczach
  • Poziom 39  
    Może na początek jakaś porządna diagnostyka by się przydała.
  • Poziom 8  
    Udało mi się te błędy dostać, oto one:

Błąd dot. ASR/ABS
    1 Fault Found:
    18265 - Load Signal: Error Message from ECU
    P1857 - 000 - -

Błąd dot. silnika
    2 Fault Found:
    17669 – Pump-Jet Valve: Cylinder 1(N240):Regulation Range Exceeded
    P1261 – 35-10 --- Intermittent
    17678 – Shareware Version. To Decode all DTCs
    P1270 – 35-10 – Please Register/Activate – Intermittent

i znowu dziś przy prędkości 120 włączyła się kontrolka od ASR i "helikopter", silnik delikatnie się zmulił i mnie to nie cieszy :cry: Dzięki za pomoc
  • Poziom 39  
    Kłopoty z 1 i 4 pompowtryskiwaczem.
  • Poziom 8  
    przyjmijmy, że są problemy z 1, 4 ale co z tym wspólnego ma układ ABS/ASR, który moim zdaniem wywołuje działanie helikoptera
  • Poziom 39  
    marektoshiba napisał:
    przyjmijmy, że są problemy z 1, 4

Co to znaczy "przyjmijmy" to jasno wynika z diagnozy.
    marektoshiba napisał:
    ale co z tym wspólnego ma układ ABS/ASR, który moim zdaniem wywołuje działanie helikoptera

To jest twoja opinia do której masz prawo, ale niestety nie jest ona poparta wiedzą na temat wspóldziałania sterownika silnika i ABS.
    marektoshiba napisał:
    Błąd dot. ASR/ABS
    1 Fault Found:
    P1857 - 000 - -
    Zapomniałeś chyba o tym błędzie.
  • Poziom 8  
    jak wiadomo specjalistą nie jestem w tym temacie, dlatego proszę o poradę, wtryskiwacze zachorowały (co z tym zrobić - czy od razu wymiana?) no i nadal mam pytanie co z ASR, odpala się co jakiś czas i od razu czuć spadek mocy. Już nie wiem czy helikopter działa na ASR, czy ASR na helikopter, a może to tylko przypadek, że dwa nieszczęścia wyszły na raz.
  • Poziom 39  
    marektoshiba napisał:
    jak wiadomo specjalistą nie jestem w tym temacie

Dlatego oddaj ten samochód do naprawy specjaliście.

Dodano po 1 [minuty]:

marektoshiba napisał:
    że dwa nieszczęścia wyszły na raz

Kto ci powiedział że masz dwa nieszczęścia?
  • Poziom 38  
    Błędy sterownika silnikowego wpływają na pracę ABS/ESP. Przecież masz napisane we w miarę ludzkim języku:
    Cytat:
    Błąd dot. ASR/ABS
    1 Fault Found:
    P1857 - 000 - -

Czyli Sygnał obciążenia błędna wiadomość z ECU.
    Mając uszkodzone wtryski ECU nie jest w stanie określić momentu obrotowego generowanego przez silnik i nie podaje tej wartości do sterownika ABSu
  • Poziom 8  
    No dzięki wszystkim za rady, wymieniono 1 i 4 wtryskiwacz (bolało cenowo) ale już jest w porządku, chodzi bez zarzutu :D