Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WITE 127 - Nie załącza się do pracy

Egzeqtor 20 Oct 2011 19:37 11832 12
IGE-XAO
    Egzeqtor
    Level 10  
    Witam kolegów.
    Ponownie mam problem z pralką Indesit WITE 127.
    Tym razem kłopot jest taki, że po włączeniu przycisku rozpoczęcia prania, pomimo zablokowania drzwi nie świeci symbol kłódki i pralka nie rozpoczyna programu prania.
    Schemat podłączenia blokady drzwi przedstawiam poniżej:

Pralka Indesit WITE 127 - Nie załącza się do pracy

Nadmieniam, że wymieniłem warystor i triak sterujący blokadą drzwi. Zamek elektryczny też jest sprawny, a masa po zablokowaniu zamka podawana jest na 1 pin złącza zaznaczonego na powyższym zdjęciu.
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Egzeqtor
    Level 10  
    Silnik sprawny, bo czasami pralka zaczyna prać :D , ale np. przerywa podczas nabierania wody lub też nie kończy cyklu :cry: . Może jest jakiś pomiar rezystancji uzwojenia za pomocą szczotek silnika lub innych podzespołów?
    Niestety nie dysponuję dokładnym schematem pralki ani instrukcją serwisową. Mam tylko ten znaleziony w necie i zamieszczony w powyżej.
    Może któryś z kolegów dysponuje dokładniejszym schematem ewentualnie instrukcją serwisową tego modelu pralki?
  • IGE-XAO
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Egzeqtor
    Level 10  
    Dzięki za schemat.
    Do tej pory sprawdziłem przelotki, moduł blokady pod przednią osłona. Przeczyściłem oraz dogiąłem styki.
    Podczas włączania symbol kłódki się zapala na moment, to znaczy, że test przechodzi prawidłowo. Po wciśnięciu przycisku startu, słychać zadziałanie blokady (po wyłączeniu zasilania wyłączenie) Przejście pomiędzy stykiem 1 i 2 jest - pomimo to pralka dalej nie sygnalizuje zamknięcia drzwi.
    TomekCarlos
    Level 26  
    Ja też stawiam na zużyte lub zawieszone szczotki. Dlatego pralka raz działa a raz nie.
    Egzeqtor
    Level 10  
    Wyjąłem silnik z pralki, rzeczywiście szczotki są w opłakanym stanie. Komutator wyczyściłem, ale z wymianą szczotek muszę poczekać do poniedziałku.
    User removed account
    User removed account  
    Egzeqtor
    Level 10  
    Miałem sprawdzić. Niestety czas kiedy jestem w pracy mi na to nie pozwolił.
    Egzeqtor
    Level 10  
    Dzięki wszystkim kolegom za pomoc, szczególnie koledze "szypek72" :D .
    TO działa :!: