Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WITE127 - uszkodzona elektronika

markode 01 Aug 2011 21:29 3616 6
    markode
    Level 23  
    Mam uszkodzona pralkę Indesit WITE 127 problem jest taki ze jak włączę program pralka pobiera wodę ale nie startuje silnik jak stuknę w przekaźniki w elektronice włączy się silnik np w lewo tak jak w normalnym cyklu prania za każdym razem muszę uderzyć lekko w przekaźniki niestety nie jest to problem przekaźników ani zimnych Lutów wszystko przelutowałem i podstawiłem przekaźniki możliwe że napięcie zasilające przekaźniki jest obniżone ?
    Manik5522
    Level 10  
    Na dole obok silnika powinna znajdować się płytka w obudowie proszę sprawdzić czy tam na nadruku nie pojawił się zimny lut oraz radzę sprawdzić czy na wyżej wymienionych przekażnikach nie zrobiła się zworka.
    markode
    Level 23  
    Mam dostęp do tej płytki jest zamontowana pod panelem sterowania mam ja otwarta przelutowalem wszystkie elementy a układy smd ciepłym powietrzem ale dalej brak efektu pralka jak uderzę w płytkę zadziała
    Manik5522
    Level 10  
    Proszę sprawdzić czy kabel któryś w kostce czasm nie łączy lub wyciągać po kolei kable i sprawdzać zarobione końcówki czy czasem nie naderwała się żyła w kablu i wsówka wisi na samej izolacji,a dla pewności proszę sprawdzić płytę drukowaną pod dobrym światłem i mocną lupa bo może być drobiazg.
    User removed account
    User removed account  
    markode
    Level 23  
    Możliwe jak na ironie miałem te same uszkodzenie w poprzednim module załatwiłem 2 i te same uszkodzenie myślałem ze to zbieg okoliczności lub typowa usterka w modułach
    markode
    Level 23  
    Kupiłem nowy moduł pralka działa