Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAEWOO Lanos 1.6 SX 16V z abs - brak silnego hamowania

joopek 20 Paź 2011 21:57 5777 8
  • #1 20 Paź 2011 21:57
    joopek
    Poziom 2  

Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problem z hamowaniem. Podczas hamowania pedał trzeba wcisnąć niemal w podłogę aby odczuć jakikolwiek efekt. Na suchej nawierzchni mimo wciśnięcia pedału do oporu koła nie blokują, nie załącza się też ABS. Zaobserwowałem również, że podczas jazdy i odhamowania (np przed skrzyżowaniem) pedał hamulca jest dosyć miękki, natomiast przy nagłym hamowaniu od samego początku dość twardy - brak silnego hamowania. Po włączeniu silnika pedał idzie w dół, więc serwo teoretycznie działa. Brak jakiegokolwiek ubytku płynu hamulcowego, wymienione zostały bębny wraz ze wszystkimi sprężynkami, szczękami, cylinderkami, rozpieraczami itd, oraz klocki, tarcze i tłoki. Czy wina może leżeć po stronie pompy hamulcowej bądź serwa? Jeśli ktoś ma pomysły na rozwiązanie problemu bardzo proszę o pomoc.

Auto DAEWOO Lanos 1.6 SX 16V z abs.

0 8
  • #2 20 Paź 2011 22:12
    zeimp
    Moderator na urlopie...

joopek napisał:
    wymienione zostały bębny wraz ze wszystkimi spężynkami, szczękami, cylinderkami, rozpieraczami itd, oraz klocki, tarcze i tłoki.

Najpierw wyreguluj wstępnie szczęki hamulcowe w bębnach, następnie porządnie odpowietrz układ (wszystkie 4 koła) i ma być.

0
  • #3 20 Paź 2011 22:14
    joopek
    Poziom 2  

szczęki były regulowane, układ zalany nowym płynem i odpowietrzony.

0
  • #4 20 Paź 2011 22:16
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Skoro tak mi odpowiadasz, to ja Ci napiszę, iż jedyne co możesz zrobić, to umówić się u mechanika, lub warsztacie i zlecić naprawę. Więcej porad dla Ciebie nie widzę - przykro mi.

0
  • #5 20 Paź 2011 22:49
    balonika3
    Poziom 36  

joopek napisał:
    Zaobserwowałem również, że podczas jazdy i dohamowania (np przed skrzyżowaniem) pedał hamulca jest dosyć miękki, natomiast przy nagłym hamowaniu od samego początku dość twardy - brak silnego hamowania.
    Jeżeli pedał jest miękki przy powolnym hamowaniu, a twardy przy gwałtownym, to leży pompa. A w związku z tym, że wymienione zostały tarcze, klocki, bębny i szczęki, to hamulce są po prostu niedotarte i mimo twardości pedału przy ostrym hamowaniu efektu nie ma.

0
  • #6 20 Paź 2011 23:05
    joopek
    Poziom 2  

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Faktycznie, hamulce mogą być jeszcze nie dotarte - na weekend w planach 200-300 km, powinne się dotrzeć. Niemniej jednak przed wymianą powyższych elementów objawy były podobne, więc pewnie i o pompie czas myśleć. Po dotarciu hamulców napisze czy coś pomogło. Pozdrawiam.

0
  • #7 21 Paź 2011 07:46
    pioart
    Poziom 37  

Witam.
    Z całym szacunkiem , ale jeśli wymienione wszystkie elementy co opisałeś , to zajmij się pompą i porządnym odpowietrzeniem , bo czasem nie dość że nie „dotrzesz” tych hamulców / układanie się nowych elementów nie trwa długo / to w najlepszym przypadku „przetrzesz , ale komuś auto . Pojazd jest niesprawny i przyjmij to do wiadomości . Odradzam te 300km .
    Pozdrawiam

1
  • #8 22 Paź 2011 00:28
    andexp
    Poziom 18  

Zakładam, że wszystko jest zrobione poprawnie, tj. wymiana hamulców, odtłuszczenie elementów przed montażem, wstępna regulacja szczęk (luz między szczęką, a bębnem 0,5 mm), odpowietrzanie itd.
    Czy pali się kontrolka niesprawności ABS ?
    Czy byłeś na urządzeniu rolkowym do badania hamulców (stacja diagnostyczna) ?
    Jeżeli nie to poszukaj diagnoste który będzie chciał wysłuchac Twoich uwag i dokładnie sprawdzić układ hamulcowy. Z powolnym i szybkim wciskaniem pedału hamulca. Na podstawie wyników pomiaru będziesz wiedział gdzie występuje problem. Tak naprawdę zaczynając od diagnostyki bedziesz miał możliwość ogarnięcia problemu.
    Na podstawie tego co wcześniej napisałeś to w pierwszej kolejnosci sprawdziłbym bym servo, a następnie wywołał błąd ABS (odpinając np. czujnik przy kole) i wtedy sprawdził samochód na próbie drogowej.
    Miałem dwa bardzo podobne przypadki w Lanosie i Nubirze i w obu winna była pompa ABS. Dało się normalnie odpowietrzyć układ, ale nie dawała cisnienia dalej. Elektrycznie też była OK.
    Jakiekolwiek jazdy tym samochodem nie są dobrym pomysłem. Hamulce aby się dotrzeć potrzebują tak naprawdę kilku/kilkunastu hamowań i tak naprawdę normalny użytkownik nie poczuje różnicy, a jeżeli tak jest to najczęsciej wynika to z kiepskiej jakości części lub błędu w sztuce (mega ranty/korozja na tarczach/bębnach).

0
  • #9 24 Wrz 2018 14:02
    Mati9494
    Poziom 1  

Mam ten sam problem. Szczeki wymienione, klocki cylinderki. Uklad odpowietrzony. Zawitalem do mechanika, ktory zalozyl nowe sprezyny i samoregulatory. Nic to nie dalo. Za 2 dni przeglad :( ostatnia nadzieja w korektorach

0