Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodz.-zamr. Bosch KGV 36640 - problem z oświetleniem

04 Gru 2004 10:16 2754 8
  • Poziom 10  
    Kupiłem tę nowość niedawno i od razu wystapił problem z wewnętrznym oświetleniem. Gdy pracuje agregat wszystko jest o'k, gdy się wyłączy - wewnątrzne oświetlenie chłodziarki nie wyłącza się a tylko przygasa.
    Pan w serwiesie (telefonicznie) poinformował mnie, że jest to wynikiem tego, że temperatura otoczenia jest za niska (ma niby byc powyżej 18°C, choć w instrukcji napisali 16°C). W każdym razie u mnie temp. otoczenia wynosi 21-22°C i nadal oświetlenie nie wyłącza się.
    Bardzo proszę o radę.
    Pozdrawiam,
    Piotr
  • Specjalista AGD
    TTTM. Żarówka zapala się mocą 4,5W jak temp. otoczenia (mierzona w panelu) spada poniżej 18,5°C i gaśnie jak rośnie powyżej 21,5°C.
  • Poziom 10  
    Dzięki za informację!
    Ale czy można jakoś obniżyć tę temperaturę wyłączania oświetlenia?
  • Poziom 18  
    wide4453 napisał:
    Dzięki za informację!
    Ale czy można jakoś obniżyć tę temperaturę wyłączania oświetlenia?
    • Niestety nie ale można ogrzewać mieszkanie lub pomieszczenie w którym stoi sprzęt. Producent przewiduje temperaturę w domu ok. 20 stopni. A ta żarówczka żaży sie dla twojegodobra. Pozdrowienia.
  • Poziom 10  
    "Dla mojego dobra" ? To fajnie, ze Bosch tak bardzo troszczy sie o klientow. Tylko, ze w nocy i wtedy kiedy mnie nie ma w domu mam ustawiona temperature ponizej 20°C i wtedy nie chcialbym miec na najwyzszej polce w chlodziarce ok. 10°C (cieplo od zarowki) jak jest teraz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    A czy wolisz zatuć sie produktami których temperatura w zamrażarce wacha sie od -5 do -20 ? Sam sobie odpowiedz na to pytanie czy pare wat zużytych przez żarówkę czy ew. płukanie żoładka. Pozdrowienia.
  • Poziom 10  
    Chyba miało miejsce jakieś nieporozumienie.
    Chodziło mi o to, że właśnie nie chcę aby ciepło oddawane przez stale świecącą żarówkę podnosiło temperaturę w chłodziarce.
    Jak na razie co do pracy chłodziarki nawet w obniżonej temperaturze otoczenia (18°C) nie mam zastrzeżeń.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Ta żarówka nie podwyższa, a obniża temp., głównie w zamrażarce.
    Lodówki samorozmrażalne, jednoagregatowe po każdym cyklu pracy rozmrażają się i załączają ponownie po uzyskaniu przez parownik (w chłodzarce) temp. dodatniej, zazwyczaj 5°C. Energia do rozmrożenia pobierana jest z otoczenia lodówki i w miare jak temp. otoczenia spada, czas rozmrażania wydłuża sie i tym samym podnosi się średnia temp. zamrażarki i chłodziarki (w mniejszym stopniu). Przy spadku do 5°C lodówka bez grzałki po wyłączeniu nie jest w stanie ponownie się załączyć i następuje rozmrożenie zamrażarki. Z własnego doświadczenia wiem, że lod. Boscha ogrzewane żarówką trzymają jako takie parametry nawet w 5°C, kiedy inne wyraźnie szwankują już przy 15°C.
  • Poziom 10  
    Dzieki za wyjasnienie!
    Pozdrawiam serdecznie.