Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LL65 X EU - co to za kod błędu?

kowal2002 22 Paź 2011 22:33 2962 6
  • #1 22 Paź 2011 22:33
    kowal2002
    Poziom 2  

Witam!
    Zmywarka Ariston LL65, niby wszystko działa ( może czegoś nie zauważam ), ale od jakiegoś tygodnia wyświetla jakiś błąd: migają jednocześnie dwie diody po lewej stronie - czwarta ( R ) i szósta ( kieliszki ) < pomijam dwie migające czerwone diody od soli i nabłyszczacza - nie używam tych środków>. Ktoś podpowie co oznacza ten błąd?
    Zaglądałem dziś do niej, wszędzie sucho, pompa wypompowująca wodę czysta ( w środku kilka niegroźnych ziarenek ), grzałka grzeje, naczynia umyte i wysuszone...

0 6
  • #3 23 Paź 2011 01:39
    movzx
    Poziom 39  

peter falk napisał:
    Dlaczego soli nie

Bo mu producent tabletek ładną kolorową reklamę pokazał, że nie musi. Producent zmywarki też się cieszy bo jak szlag trafi maszynę to będzie klient do oskubania na serwisie albo na nową.

0
  • #4 23 Paź 2011 11:13
    kowal2002
    Poziom 2  

Dzięki Panowie! Przeglądałem kilka razy tematy w wyszukiwarce i jakoś na te nie trafiłem.

Co do samej zmywarki to ma już ponad 7 lat ( mycie co najmniej raz dzienni, czasem x2 ) więc i tak jestem zdziwiony, że tyle wytrzymała, biorąc pod uwagę obecną jakość sprzętu...

0
  • #5 30 Paź 2011 18:53
    Pilarczyk
    Poziom 10  

LEDs programmes 4 and 6 = AL 10

Heating element circuit alarm

The heating element circuit alarm is signalled when the timer sees the
    washing heating element circuit open for 9 seconds.
    These 9 seconds start from the moment the pressure switch contacts close. All
    water fill processes are disactivated, only the drain pump stays on.

0
  • #6 31 Paź 2011 00:02
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież można to napisać po polsku : A10- obwód grzałki niesprawny ( grzałka, wtyczka grzałki , przekaźnik modułu , okablowanie).

0
  • #7 14 Lis 2011 08:55
    kowal2002
    Poziom 2  

To, żeby zakończyć sprawę... Rozebrałem zmywarkę, odłączyłem pompę opróżniającą, spuściłem całą wodę, którą dało się w ten sposób usunąć ( głównie chodziło mi o ogrzewacz przepływowy ). Potem założyłem pompę, a przez wylot górnej dyszy ( ten na tylnej ściance dostępny po wyjęciu kosza ) zalałem ze 2 l, lekko podgrzanego, odkamieniacza ( Durgol ). Sądząc z ilości powstałej "piany" to kamienia było sporo. Odczekałem ok. 1h, dolałem trochę wody i odpaliłem zmywarkę na dwa kolejne cykle w celu przepłukania. Od tego czasu ( 3 tyg ) zero problemu.
    Może zacznę "solić", ale na razie mam zamiar raz na miesiąc wlać buteleczkę ( 0,25l ) Durgol-u bez wyciągania zmywarki ( przez górny wylot dyszy ) i powinno być OK.

0