Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera stb do gniazda "eurozłącze"

pbj 24 Paź 2011 10:07 4979 7
  • #1 24 Paź 2011 10:07
    pbj
    Poziom 2  

Gdy podłącze dekoder stb do gniazda "eurozłącze", sygnał z niego pojawia się na wszystkich kanałach telewizora 1,2,3,....,A/V. Chciałbym aby sygnał z "euro" był tylko na kanale A/V, ponieważ na kanałach 1,2,3 odbieram TVP (na stb nie mam jeszcze mux3) . Czy to wina telewizora (elemis 15lat) ?

0 7
  • #2 24 Paź 2011 10:13
    Pablo1964
    Moderator

Czy tak się dzieje także, gdy dekoder jest wyłączony?

0
  • Pomocny post
    #3 24 Paź 2011 10:31
    mono12345
    Poziom 12  

Witam.
    O ile dobrze zrozumiałem, to po włączaeniu STB, pomimo oglądania jakiegoś kanału TV przełącza się na "odbiór" z STB ? W eurozłączu, przez pin 8 w momencie włączenia urządzenia jest podawany sygnał przełączający na wejście AV w TV. Rozwiazaniem może być odłaczenie tego pinu.
    Pozdrawiam

0
  • #4 24 Paź 2011 10:37
    pbj
    Poziom 2  

do pytania #2:

Cały czas, gdy jest dekoder "wyłączony pilotem" (fizycznie dalej jest wpięty w eurozłącze) to kanały 1,2,3 nadal są zablokowane. Pojawia się wszędzie "czarny ekran".

0
  • Pomocny post
    #5 24 Paź 2011 10:45
    Pablo1964
    Moderator

W takim razie również proponuję rozwiązanie podane przez kol. mono12345. Choć moim zdaniem po wyłączeniu dekodera pilotem, inne programy nie powinny być blokowane - podejrzewam usterkę dekodera.

0
  • #6 24 Paź 2011 10:55
    pbj
    Poziom 2  

do pytania 3:

Ogólnie chodzi o to gdy dekoder jest włączony fizycznie w gniazdo euro
    to są zablokowane wszystkie kanały. Przy "załączonym pilotem" dekoderze
    na wszystkich kanałach jest sygnał z dekodera, a przy "wyłączonym pilotem"
    dekoderze na wszystkich kanałach jest "czarny ekran". Tak jakby po włączeniu
    fizycznie dekodera do eurozłącza, przeją całkowitą kontrole nad telewizorem.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale to wina sygnału podawanego z pina 8.
    Czyli jakbym rozłączył pin 8, to sygnał z euro będzie podawany tylko na kanał A/V?

0
  • Pomocny post
    #7 24 Paź 2011 11:18
    egon42
    Poziom 36  

Pin 8 wymusza włączenie sygnału eurozłącza odłączysz 8 pin to nie będzie ci wymuszał włączenie eurozłącza będziesz miał możliwość wyboru, ale też jak będziesz chciał sygnał z euro to będziesz musiał je ręcznie włączyć z pilota. Swoją drogą dał bym ten tuner do sprawdzenia bo jak tuner jest na standy bo nie powinien podawać napięcia na 8 pin a twój dekoder chyba je podaje a więc jest uszkodzony.

0
  • #8 24 Paź 2011 11:33
    pbj
    Poziom 2  

Ok, dzięki za pomoc, kupie sobie tańszy przewód euro (1m długości) i tam rozłącze pin 8. Możliwe że dekoder uszkodzony, ale musiał bym wysyłać (na allegro kupiłem) i czekać kilkanaście dni. Jeszcze raz dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo