Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microlab solo 6c grają za cicho

Igor Zięba 25 Paź 2011 17:51 2371 4
  • #1 25 Paź 2011 17:51
    Igor Zięba
    Poziom 2  

Niedawno zakupiłem głośniki firmy microlab model solo 6c. Wydaje mi się, że głośniki grają cicho jak na tą klasę. Żeby słuchać muzyki na jakimś poziomie to muszę je podgłosić do 45, gdzie skala ma 60. Czy to normalne? Głośniki są podpięte do gniazda słuchawkowego. Kupno dobrej dźwiękowej zewnętrznej naprawi ten problem, że nie będę musiał dawać takiej dużej skali? Chodzi mi o to czy wtedy będą grały ładnie np na 20.

0 4
  • #2 25 Paź 2011 18:33
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Podepnij inne źródło dźwięku i sprawdź.

Integry mają ograniczenia poziomu dźwięku (zwykle programowe) ograniczające uszkodzenie słuchu.

0
  • #3 25 Paź 2011 20:04
    dida37
    Poziom 13  

Naklej sobie oznaczenie "20" na dzisiejszym "45". Samopoczucie się poprawi a przecież i tak masz rezerwę.

0
  • #4 25 Paź 2011 22:33
    Igor Zięba
    Poziom 2  

Podłączyłem dzisiaj telefon pod nie i rzeczywiście grają lepiej. Nie jest to oszałamiająca jakość dźwięku, ale bez problemu można zauważyć, że grają jednak głośniej. Niestety nie bardzo mam możliwość sprawdzenia ich na czymś lepszym, ale wydaje mi się, że kupno nowej dźwiękowej powinno jednak pomóc.

0
  • #5 04 Lis 2013 18:18
    anakonda92
    Poziom 1  

Witam, wiem że minęło sporo czasu od założenia tego tematu jednak uważam że pewna sugestia przyda się innym ponieważ sam szukałem rozwiązania problemu cichego grania microlab solo7C w moim przypadku. Problem polegał na tym że w windows 7 moje ustawienia dźwięku z automatu wybierały się jako głośniki 7.1 zamiast 2.0 rozwiązaniem problemu cichego grania okazała się zmiana w usawieniach dźwięku (prawym myszy na głośniczek w trayu koło zegara) --> dźwięki --> odtwarzanie później prawym myszy na Głośnniki Realtek High Definition i wybór Konfiguracji głośników następnie wybieramy Stereo i klikamy dalej później zaznaczamy przedni lewy i prawy i znowu dalej i zakończ. To rozwiązało mój problem :) Wcześniej tak jak kolega wyżej zamykałem skalę głośnosci a głosniki grały średio i nie miały za dobrego basu :P po zmianie na przy głosności 35 jest bardzo głośno a powyżej tak ładnie dmuchaja że zasłonki za nimi lataja. Może komuś się przyda ponieważ sam nie znalazłem odpowiedzi a dopiero sam odkryłem to ustawienie (zmyliło mnie ponieważ w ustawieniach realteka miałem dobrze jako stereo a nie 7.1 lecz w ustawieniach win było inaczej i ciche granie.

0