logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Xbox360 + zewnętrzna karta dźwiękowa? (SPDIF > 3x MiniJack)

ladovnik 01 Lis 2011 18:54 2474 4
REKLAMA
  • #1 10090146
    ladovnik
    Poziom 14  
    Posty: 190
    Ocena: 11
    Witam. Mam głośniki 5.1 Logitech X-540 które podłącza się za pomocą trzech kabelków mini-jack 3,5". Xbox360 nie ma niestety wyjść mini-jack na zestaw 5.1. Ma jednak wyjście optyczne. Czy gdybym kupił zewnętrzną kartę dźwiękowa USB, np. taką:

    http://www.komputronik.pl/product/126900/Sprz...ekowa_7_1_USB_2_0_z_wyjs_optycznym_SPDIF.html
    http://www.apollo.pl/store/show_detail/66155

    I podłączył ją do jednego z portów USB Xboxa360 aby miała zasilanie, na wejście dał jej sygnał optyczny SPDIF z Xboxa360, a na wyjściu podłączył te moje głośniki 5.1 to miałbym normalny dźwięk przestrzenny z filmów i gier tak jak na kompie?

    Pozdrawiam,
    ladovnik
  • REKLAMA
  • #2 10090190
    hojlo1
    Poziom 35  
    Posty: 2240
    Pomógł: 253
    Ocena: 181
    Ale przecież te karty potrzebują wgranych sterowników do komputera. :(
  • REKLAMA
  • #3 10090192
    ladovnik
    Poziom 14  
    Posty: 190
    Ocena: 11
    Na pewno? Bo tutaj gość pisze, że USB to tylko zasilanie i na dobrą sprawę można by użyć zwykłego zasilacza USB:

    http://psforum.pl/sprzet-f10/zewnetrzna-karta-d%BCwiekowa-635.html#post3424

    A nie ma takich zewnętrznych kart, które by działały tak po prostu, podłączone do prądu? Albo gdybym podłączył wyjście SPDIF Xboxa z wejściem SPDIF karty dźwiękowej w komputerze to by działało?
  • REKLAMA
  • #4 10091846
    hojlo1
    Poziom 35  
    Posty: 2240
    Pomógł: 253
    Ocena: 181
    "Gość" używa trybu przypuszczającego i zapewne błędnego.

    Tanio nic się nie wymyśli.
    Musi nastąpic dekodowanie , potem rozdzielenie na analogowe kanały....

    Z PC można spróbować , ale wątpię by tryb "dual" działał w typowym sprzęcie(?)
  • #5 10093861
    ladovnik
    Poziom 14  
    Posty: 190
    Ocena: 11
    Ostatecznie mogę podłączyć tę zewnętrzną kartę normalnie do PC i przy włączonym kompie używać jej jako amplitunera - dam na wejście SPDIF tej karty sygnał SPDIF z Xboxa, na wyjście mini-jack głośniki i powinno działać - tak?
REKLAMA