Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S/PDIF (TOSLINK) -> Sound Blaster Audigy (SB0090)

RashbaNor 28 Lip 2007 22:43 2074 0
 • #1
  RashbaNor
  Poziom 11  
  Witam,

  Od niedawna borykam się z problemem rozdzielenia dźwięku generowanego przez konsolę Xbox 360 na głośniki w konfiguracji 5.1.
  Doszedłem do wniosku, że nie warto kupować urządzenia z procesorem dźwięku i później podłączyć go tylko do konsoli oraz stosunkowo prostych głośników (Logitech X-540). W związku z tym postanowiłem, że połączę 360kę z kartą dźwiękową w moim PC. Karta, którą posiadam to Sound Blaster Audigy (model SB0090: http://www.box.net/shared/static/q83kp4t88q.jpg) i powinna sobie poradzić z sygnałem Xboxa. Niestety, nie jest to wersja Platinium więc nie mam panelu z wejściami cyfrowymi a 360ka przesyła sygnał 5.1 tylko po kablu S/PDIF TOSLINK.
  Na szczęście model Audigy, którego jestem posiadaczem ma 40-pinową szynę AUD_EXT (taką samą jak SB Live! http://pinouts.ru/Multimedia/creative_int_pinout.shtml), w którą można wpiąć rozszerzenie z optycznym wejściem cyfrowym...
  ...i tutaj pojawia się problem. Mianowicie, jestem tak samo dobrym elektronikiem co astronautą a więc nie ma szans żebym sam sobie zmontował takie rozszerzenie. W związku z tym bardzo chętnie zlecę taką robótkę komuś, kto wie jak coś takiego ugryźć. Oczywiście nie liczę na działalność charytatywną wykonawcy... :D

  Zebrałem trochę materiałów na ten temat:
  http://www.andrewkilpatrick.org/mind/spdif/#projects
  http://www.mml.uni-hannover.de/einhorn/spdif/index.html
  http://www.electricstart.de/site/optical.htm

  Zależy mi tylko na tym żeby móc podłączyć do mojego Audigy kabel TOSLINK pociągnięty z Xboxa 360. Nie potrzebuję wyjść optycznych czy współosiowych, chcę tylko jednego wejścia optycznego. :)
  Nie za bardzo uśmiecha mi się zamawianie od Koreańczyka fachowego urządzenia (http://tinyurl.com/2acpe7) i czekanie na przesyłkę z Azji więc jeśli znajdzie się osoba, która podejmie się wykonania takiego ustrojstwa to bardzo proszę o kontakt.

  e-mail: rashbanor(malpa)o2.pl
  GG: 1802020
  ICQ: 3345227