Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra f 1.7 td isuzu podłączenie czujnika temperatury

Rendzik93 07 Nov 2011 14:11 8353 12
    Rendzik93
    Level 2  
    Witam. Mam problem z podłączeniem czujnika temperatury w astrze f 1.7 td isuzu. Jak podłączyć te kabelki co dochodzą do tych czujników i który kabel do którego czujnika? Pozdrawiam
    Seweryn82
    Level 19  
    o który czujnik Ci chodzi. Czy o pomiar temperatury zewnętrznej? Jeśli tak to jest na środku zderzaka przedniego. Formułuj na przyszłość pytania bardziej szczegółowo.
    Rendzik93
    Level 2  
    chodzi mi o czujnik temperatury silnika i nie chodzi mi o to gdzie on się znajduje;) tylko o to które kabelki do którego czujnika.. zakupiłem niedawno asterke i właśnie te kabelki były urwane, nie pokazuje mi temperatury na liczniku;/ zauważyłem też że jeszcze jeden kabelek, który wychodzi z silnika jest nie podłączony nigdzie i mi się wydaje że ten jeden kabelek do jednego czujnika należy ponieważ jest ze wsuwką to akurat pasuje na tą główkę od czujnika, a te dwa kabelki co wychodzą razem z kostki do drugiego czujnika... czy to możliwe żeby tak było??
    wojtekryba
    Level 32  
    A nie ma czegoś takiego jak schematy ?
    misiek14051990
    Level 15  
    taaaa schematy..............trzeba najpierw potrafić je czytać i tu leży zapewne problem.
    ptero28
    Level 10  
    misiek14051990 wrote:
    taaaa schematy..............trzeba najpierw potrafić je czytać i tu leży zapewne problem.

Jak chcesz miec latwo i nie uzywac mózgu, to zmien forum i oddaj auto do mechanika.
    Problem zniknie a Ty nadal nie będziesz musial czytac schematow
    żałosna udręka
    Level 34  
    Dwa czujniki temperatury w obudowie termostatu. Obydwa jednoprzewodowe, różne wtyczki. Jeden od zegarów drugi od sterownika świec, przy czym ten na pewno już nie działa.
    ptero28
    Level 10  
    żałosna udręka wrote:
    Dwa czujniki temperatury w obudowie termostatu. Obydwa jednoprzewodowe, różne wtyczki. Jeden od zegarów drugi od sterownika świec, przy czym ten na pewno już nie działa.

W ibydowie termostatu jest tylko termostat mowimy o silniku isuzu. Czujnik temperatury silnika wiem gdzie jest. I nie jest to obudowa termostatu
    żałosna udręka
    Level 34  
    Czujnik z przewodem jest od sterownika świec i jest w obudowie termostatu tak jak napisałem wcześniej. Wrzuć jakieś zdjęcie.
    ptero28
    Level 10  
    żałosna udręka wrote:

W ibydowie termostatu jest tylko termostat mowimy o silniku isuzu. Czujnik temperatury silnika wiem gdzie jest. I nie jest to obudowa termostatu
    kmitki
    Level 22  
    W isuzu są 2 czujniki 1 jednopinowy na wsuwkę na licznik i 2 dwupinowy wychodzą z niego dwa kabelki zakończone okrągłą wtyczką do grzania świec. Są blisko siebie na głowicy pod rurami z turbo do intercolera.
    żałosna udręka
    Level 34  
    Drugi czujnik wykręcony.
    Niewieszpytaj
    Level 1  

Pytanie a ten czujnik z nr 5 od czego jest?
    Bo ten z nr 8 jest od wskaźnika temperatury ?