Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace IV 2003 r Radio nie włącza się

07 Nov 2011 18:21 13781 4
  • Level 15  
    Witam

Mam taki problem, radio nie włącza się w espace IV po zdjęciu deski rozdzielczej.

Tzn po założeniu deski radio działało, ale nie można było nim sterować nie reagowało na polecenia z pod kierownicy. Wyświetlacz od radia również nie działa.

Po odłączeniu akumulatora, radio w ogóle się nie włącza. Po podpięciu do komputera pokazuje, że przyciski głośniej - przycisz działają, a przycisk włącz pisze, że jest zawieszony.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem ??

Z góry dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam
  • Level 11  
    Po odłączeniu aku radio poprosi o kod, nie będzie działało dopóki nie wklepiesz kodu. Jeżeli nie działa wyświetlacz, to nie zobaczysz, że prosi o kod, który wprowadzisz pilotem przy kierownicy...
  • Level 15  
    Wyświetlacz ogólnie działa, pokazuje przy starcie funkcje testowe. Tylko nie wyświetla funkcji z radia. Jeżeli chciałby kod to po wciśnięciu przycisku byłby dźwięk. Radio wogle nie startuje, nie reaguje na przycisk włącz.

Ma ktoś jakieś inne pomysły ??
  • Level 10  
    miałem taki sam problem w swoim samochodzie i doszedlem do tego ze aby wyświetlacz pokazywal kod to wklepania nie wolno wkładać karty do konca tzn.nie włączać zapłonu, tylko trzeba ja włożyć do polowy tak aby włączyło się samo radio kod wklepałem za pomocą rolki która znajduja sie przy pilocie pod kierownicą(rolka która zmieniamy stacje radiowe), kolejne liczby zatwierdzałem przyciskiem ktory znajduje sie pod spodem(na dole) tego pilota. Wcześniej ktos pisał że kod trzeba zatwierdzić przyciskiem od kompa który znajduje sie na manetce od wycieraczek u mnie to nie działało.
    moj espace to 2.2 dci 2005r.
  • Level 11  
    Witam serdecznie mam taki problem
    Po zaniku napięcia przestała działać zmieniarka płyt.
    Radio włącza się z pilota, wpisuję kod i startuje.
    Działa wszystko Radio, GPS,Telefon, Aux ale CD cisza zero reakcji.
    czy może to byc jakaś usterka elektryczna ?
    Jak wygląda rozpiska pinów w siwej kostce (radio nawet się nie podświetla tak jak by brak było zasilania)
    W ASO powiedzieli ze procek się zablokował i koszt naprawy około 700pln.
    zaraz ruszam na urlop i lipa bez CD

Espase 3.0 CDi 2004
    zmieniarka cubase na 6 płyt coś takiego http://allegro.pl/listing.php/search?string=R...+TE864+Renault+Espace+IV+2004&category=0&sg=0

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam Jacek