Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flashowanie - problem 3310.

07 Gru 2004 22:12 1212 13
  • Poziom 10  
    Wiec tak:
    Chciałem wrzucić flascha do nokii 3310, ale po drodze ja chyba spierdzielilem troszeczke, gdyz zaczalem sei bawic w knoku (usun caly flash) pozniej rolis wgrywalem nowy, dodatkowo zmienialem eeprom no a teraz to mi poakzuje komunikat ze "karta sim nie przyjeta". Moze ktos mial podobny przypadek?? oczywiscie probowalem juz resety przez mbus i nie pomoglo. Z gory wielkie dzieki
  • Poziom 18  
    no a oczywiście o back up`ie zapomniałeś??!!
  • Poziom 18  
    Aha, jeszcze jedno pytanie: Zdjąłeś sim - locka po flashowaniu??? Nie wiem czy wiesz, ale to właśnie może być przyczyną problemu!!
  • Poziom 10  
    owszem simlocki zdejmowalem, ale na ta chwile wrzucilem imei i jest okej, tylko cos sie teraz pierdzieli z zasiegiem, przed tym jak zaczalem moja zabawe wszystko bylo OKEJ.
  • Poziom 31  
    jakis modyfikowany soft wgrywales? jesli takj to problemy z zasiegiem szczegolnie w starych modyfikowanych softach to normalka
  • Poziom 14  
    Żeby nie gubił zasięgu to musisz przeliczyć sumy kontrole o ile dobrze pamętam to jest to: FAID opcja przy konfiguracji IMEI, urzyj opcji tej przyśpieszonej bo ta pełna nie działa dobrze.
    Trwa to kilka sekund i oki!
  • Poziom 10  
    liczylem juz sumy kontolne, sprawa wyglada tak ze przez telefon mozna normalnie dzwonic i rozmawiac tylko dziwne jest to ze rpzez caly czas jest jedna kreska zasiegu lub nie ma go wcale a i tak mozna dzwonic.
  • Poziom 18  
    Jeśli wgrałeś modyfikowany soft z MaDosem to się nie dziw. W szczególności w budynkach masz zasięg bardzo słaby. Na wolnym powietrzu jest troche lepiej. Wgraj soft bez madosa.

/władek
  • Poziom 10  
    no weic tak w tej chwili z dobrego telefonu mam złoma bo juz wogole nie ma zasiegu czasami sie pojawia ale tylko jedna kreska i znika, co mam w takiej sytuacji zrobic krok po kroku...
    Czy jest taka opcja ze telefon jest juz nie do odratowania????? jesli nie mam backupa??
    Wgrywalem eeprom, softy rozne i ciagle to samo
    a wczesniej byl 100% sprawny
  • Poziom 18  
    Znajdź jakiś inny telefon z wersją softa, którą miałeś przed tymi wszystkimi zabiegami (jeśli oczywiście pamiętasz jaka ona była), zrób back up full flashe i wgraj go do swojego telefonu, powinno pomóc. Akurat w 3310 wszystko jest do odratowania, to twardy telefon!
  • Poziom 18  
    Znajdź jakiś inny telefon z wersją softa, którą miałeś przed tymi wszystkimi zabiegami (jeśli oczywiście pamiętasz jaka ona była), zrób back up full flashe i wgraj go do swojego telefonu, powinno pomóc. Akurat w 3310 wszystko jest do odratowania, to twardy telefon!
  • GSM Product Supporter
    Wrzuć w telefon MCU&PPM + eeprom i powinno wystarczyć przy tym modelu cuda sie nie zdarzają, jeżeli to nie pomoże to awaria PA lub czegoś innego na radiu ładnie sie zgrała z momentem flashowania ;)