Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie PIR na 3 przewodach

14 Lis 2011 07:16 1655 7
  • Poziom 16  
    witam,
    Czy montowanie PIR na 3 przewodach jest dopuszczalne i czy nie będzie generować jakiś problemów w przyszłości.

pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Niektóre centrale nie maja nawet podziału/zacisku oddzielnego na zasilanie i masę styku. Można więc tak robić, ale ja osobiście rozdzielam te dwie masy, choć praktycznie przy płycie centrali się łączą.

BTW. każdy dodatkowy przewód to większy problem dla sabotażysty :-)

Pozdrawiam.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 16  
    też tak uważam ale postanowiłem do istniejącego układu dodać dodatkowe czujki i jestem trochę ograniczony hardwarowo. Chodzi mi o fałszywki żeby nie mieć problemu
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jeżeli masz dosyć długie przewody do czujnika a czujnik pobiera dosyć duży prąd (PIR+MW +antymasking i jest czujnikiem zewnętrznym które w takim wykonaniu potrzebują sporo pradu) to spadki napiecia na przewodzie masowym (COM) mogą (ale nie musza ) generować fałszywe alarmy.Lepiej jest jednak (w miarę możliwości) dawać oddzielną masę dla sygnału i oddzielna do zasilania.Przy czujnikach PIR nowych generacji o małym poborze prądu (10-12mA) i niezbyt długich przewodach je łączących z centralą zjawisko spadku napiecia można pominąć.
  • Poziom 16  
    czujki mam amber 5mA także chyba będzie dobrze
  • Poziom 28  
    Będzie ok jednak nikt takich instalacji raczej nie robi. Pamiętaj że może być możliwość uszkodzenia jednej z żył i co wtedy?
  • Poziom 19  
    Nie przesadzaj, że czujka zew. z bajerami pobiera duży prąd DO850 ~50mA, WatchOUT 42mA w maksie, nie ma szans, że to wywoła jakiś fałszywy alarm, i że ogólnie duży pobór wywoła jakikolwiek alarm :-)
  • Moderator - Sieci, Internet
    eworks napisał:
    alarm, i że ogólnie duży pobór wywoła jakikolwiek alarm

Chodzi raczej o dodatkowe urządzenia co powoduje większy pobór prądu a co za tym idzie większy spadek napięcia. Oczywiście nie znamy długości przewodów więc koledzy sobie "gdybają", co może dziać się w układzie, po zamontowaniu dodatkowej czujki.