Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 2,5 tdi 1999 - kłopot z rannym odpalaniem.

14 Lis 2011 12:57 3522 8
  • Poziom 8  
    Witam! Auto nie chce odpalać z rana gdy jest zimne. Kręci oczywiście rozrusznik, ale nie chce załapać. Dziś rano nawet z dopalaczem-k2 było trudno. Nadmieniam, że świece wymienione oraz laski i koniki popychacza. Uszkodzony był kabel łączący świece żarowe z przekaźnikiem i też już naprawiony. Sprawdzane było ciśnienie na cylindrach i jest dobre pomimo, że auto już dawno przeżyło swoją młodość( wynosi około 38-40atm) ;-) I nadal problem nie został rozwiązany. Czy to może być pompa paliwa czy jakiś czujnik?
    P.s. po pierwszym odpaleniu z rana kolejne pomimo mrozu nie są problematyczne.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    Paliwo nie cofa się?
  • Poziom 8  
    a jak to mam sprawdzić?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 31  
    KASIA_8077 napisał:
    wynosi około 38-40atm

Nie ma takiej możliwości. Fabrycznie nowy silnik ma 32-34 atm.
  • Poziom 27  
    Pewnie machnął się o 10 :) Sprawdzić należy, czy wężyki zasilania, powrotu i przelewowe nie są sparciałe, czy ogólnie nie widać wycieków paliwa.
  • Poziom 8  
    "wynosi około 38-40atm

Nie ma takiej możliwości. Fabrycznie nowy silnik ma 32-34 atm. " dizba ja się nie znam mówię co mam na wydruku i przy, którym to badaniu byłam. Bardzo dziękuję za polecenie swojego zakładu naprawy, tylko nie napisałeś gdzie on jest. Aczkolwiek bardzo wdzięczna bym była za podpowiedzi, gdyż wizyta w zakładzie to nie ukrywam to dla mnie ostateczność. Jackall wężyki ponoć są metalowe, wszystkie pozostałe połączenia gumowe zostały wymienione. Wycieków paliwa nie ma. Stosunkowo niewiele pali ok 7l/100km na trasie. pozdrawiam
  • Poziom 8  
    chłopaki wymieniłam dziś filtr paliwa. Czy możecie mi powiedzieć gdzie dostanę czujnik temperatury cieczy? pytałam w kilku sklepach powiedzieli, że się tym nie zajmują :( pytam o okolice W-wy. dziękuję
  • Poziom 30  
    Kiedy wymieniałeś olej? Jeśli jest w miarę "świeży" to może po prostu jest nieprawidłowy (np. na wyższe temperatury).
    Przepracowany albo nieprawidłowy olej może zbyt bardzo tężeć przez noc (będzie sprawie jak smoła) i za pierwszym odpalaniem idzie ciężko, ale jak już ruszy to później nie ma problemu.
  • Poziom 8  
    Olej wymieniam co 10tys km teraz było troszkę więcej ok 12tys. Olej dobierał sprzedawca castrol tection 15w 40, to jest auto 12letnie syntetyka nie można wlać, bo wypłucze silnik do reszty. Rozrusznik kręci dobrze, akumulator jest nowy. Problem polega na tym, że przy mrozie nie grzeje mi dłużej świec żarowych( w sensie kontrolka wyłącza się po takim samym czasie bez mrozu jak i podczas mrozu). Nie wiem czy to tylko czujnik czy inny może być powód?