Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLONEZ ATU PLUS 1.6 gsi 1998-Poblem z instalacją gazowa? paliwem?pompą paliwa??

gelo36 17 Lis 2011 19:33 2109 1
  • #1 17 Lis 2011 19:33
    gelo36
    Poziom 2  

Witam.

Posiadam Poloneza Atu Plus rocznik 1998r (wielowtrysk). W grudniu 2010 roku założyłem instalację gazową - układ sterujący STAG. Samochód przed założeniem instalacji nie sprawiał żadnych problemów, a już po jej założeniu zaczeły się delikatne problemy, takie jak problem z odpaleniem z pierwszym razem z rana, dość duże spalanie. Ze względu na porę roku (wiosna) problemy te praktycznie ustąpiły. Jednak w maju poraz pierwszy samochód nie chciał wogule odpalić, ani na gazie a ni na bezynie, problem ten sie powtarzał dość często, średnio co dwa tygodnie. Podejrzenia padały na akumulator, kable, pompę paliwa. Z samochodem jeżdziłem do kilku mechaników , lecz żaden nie porafił rozwiązać tego problemu, Wielokrotnie sprawdzana była pompa paliwa , immobilazer, samochód był podłanczany również pod komputer - i to nie przyniosło żadnego skutku. Problemy nie ustępowały pomimo nowego akumulatora, świec. Polonez jeżdził około dwóch tygodni , jednak z dnia na dzien coraz gorzej( palenie za pierwszym razem potem za drugim , trzecim aż przychodził dzień ze nie mogłem go uruchomić już wogule)Trwało to do pażdzernika tego roku, a usterke znalazłem sam, był nią przełamany kabel zasilania pompy paliwowej (w bagażniku pod zapasem). Myślałem że moje problemy się skończyły. Pompe słyszałeem już zawsze przy zapłonie i samochod palił nie zawsze za pierwszy razem ale palił. Jednak z poczatkiem listopada zdarzyło mi się coś czego nie rozumiem. Samochód zatanakowany paliwem i gazem do połowy, wychodze wieczorem do pracy odpalam go, łapie za pierwszym razem , chodzi minutke lub dwie i gasnie. Zapalam drugi raz i trzeci i jest podobnie łapie na klika sekund i gaśnie. Krece trzeci raz, odpala i na szczęście nie gaśnie juz, czekam aż samochód chwile złapie temperature i przejdzie na gaz. Gdy już przeszedł wyjeżdzam na trase i jade do pracy po około 1 kilometrze samochod traci moc, cisne pedał gazu a on nic i gaśnie. Nie można go odpalic ani na gażnie ani na benzynie. Gdy probuje go odpalić awaryjnie na gazie, słysze pipczenie instalacji gazowej informującej mnie że mam mało gazu( ale jak mało ja mam pół butli). jestem zmuszony zostawić samochód na poboczu. Rano samochód najpierw pale na gazie potem na bezynie. w koncu odpalam go na bezynie i nie sprawia on problemu zadnego przez okolo 2 tygodnie. Az dol dzisiaj rana znoe odpalam go kila raZY NA BENZYNIE BO GASNIE PO KILKU SEKUNDACH, w koncu za 4 razem nie zgasł. zajeżdzam pod firme stawiam na parkingu, samochod około minuty chodzi sobie na benzynie i nagle gaśnie, i znow nie moge odpalic go ani na gazie ani na benzynie. Rano samochód odpala po 3 lub 4 kreceniu na gazie i benzynie. Innym objaw to gasniecie silnika kiedy przechodzi poraz pierwszy na gaz( najczesciej na światłach lub przy redukcji biegu przy skecie na skrzyzowaniu)

Prosze o radę lub pomoc.

0 1
  • #2 17 Lis 2011 19:40
    artur bilicki
    Poziom 9  

Odlacz emulator wtryskow i sprobuj na samej benzynie.

1