Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDT585 - silnik 2/16-158/PO27/1 - nie wiruje.

18 Lis 2011 19:41 2523 6
  • Poziom 10  
    Witam.

Pralka Polar PDT585
    Silnik 2/16-158/PO27/1

Problem: Pralka nie wiruje.
    - Hydrostat sprawdzony styk 11 i 12.
    - Rurka hydrostatu drożna.
    - Kondensator pracy 13,8 µF powinno być ok 16µF czy to duża różnica ?
    - Wyłącznik wirówki - sprawny

Według instrukcji serwisowej, którą pobrałem z elektrody rezystancja uzwojeń silnika powinna wynosić:
    1.Pranie(faza wspólna + główna) 49Ω ± 7% | na moim silniku 50,8Ω
    2.Pranie(faza wspólna + pomocnicza) 49Ω ± 7% | na moim silniku 50.7Ω
    3.Pranie(faza główna + pomocnicza) 68Ω ± 7% | na moim silniku 71Ω
    4.Wirowanie(faza główna) 9,2Ω ± 7% | na moim silniku 8,5Ω
    5.Wirowanie(faza pomocnicza) 38Ω ± 7% | na moim silniku 7,7Ω

Czy oznacza to uszkodzenie uzwojenia fazy pomocniczej ? silnik do wymiany ?
    Nadmieniam, że pierze brak jest wirowania, jednak zastałem ją już w takim stanie i nie umiem powiedzieć jak powinna wyglądać jej prawidłowa praca.
  • Poziom 10  
    Zaniżona wartość rezystancji oznacza zwarcia zwojowe.Podobnie z kondensatorem,do wymiany.Sprawdż kolor drutu nawojowego,może być przegrzany (spalony)
  • Poziom 10  
    Czy silnik od pralki Polar PDG 585 o ile pamiętam typ silnika DPC 100-2/16sE9
    będzie pasował w miejsce starego ? czy podmiana jest możliwa?

• Specjalista AGD
    Witam.
    Tak będzie pasował, ale podmień najpierw kondensator.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Kondensator wymieniony na nowy, rezultat ten sam. Dodatkowe objawy: zapach spalenizny z silnika i duża temperatura na obudowie silnika.

Podmieniłem silnik na taki z pralki PDG 585 typ:DPC 100-2/16sE9 i działa wszystko.

Zastanawia mnie jedna rzecz, silnik z pralki PDG 585 jest o wiele cięższy niż z PDT 585 na skutek czego w pierwszej próbie odwirowania bardzo rzucało pralką.
    Jutro sprawdzę z jakimś normalnym wsadem bo dziś były to grube dywaniki pokojowe i może się nierówno rozłożył środek ciężkości.

I tu pytanie, jeśli tak duże drgania spowodowane są cięższym silnikiem po przeciwnej stronie ciężarka niż oryginalny silnik to czy próbować to wyrównać czy da się dokładając po przeciwnej stronie różnice wagi między silnikami.?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Witam.
    Daj sobie spokój z wyważaniem, włóż odpowiednią ilość prania, które ma być odwirowane i zamknij temat.
  • Poziom 10  
    Silnik pasuje i pracuje. Pralka pierze i odwirowuję równo - faktycznie nic nie trzeba wyważać, pośpieszyłem się stawiając taką tezę w poprzednim poście.
    Dziękuję i pozdrawiam.