Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 7650, problem z bluetooth

09 Gru 2004 19:36 1671 12
  • Poziom 15  
    mam nokie 7650. chcialem ja podlaczyc do kompa (windows XP Pro SP2) poprzez bluetooth, zakupilem w tym celu taki bajerek, cos jak klucz USB, firmy cholera wie jakiej nazywa sie to BLUETAKE BT009X ( www.blutake.com ) no i komputer widzi telefon, telefon widzi komputer, z kompa moge przeslac wszystko na telefon, ale gdy probuje z telefonu przeslac cos na kompa to nie moge bo na telefonie wyskakuje UNABLE TO CONNECT. jak sobie z tym poradzić? no i drugie pytanko, mam mase programow do noki nie tylko tej, ale zeby je wgrac trzeba NokiaPcSuite. ja mam tylko taki ktory dziala przez kabel (ktorego nie posiadam) czy nowsze wersje, maja opcje polaczenia wlasnie przez bluetooth?
    z gory dzieki za pomoc
  • Użytkownik obserwowany
    uwierzytelni urzadzenie i bedzie wszystko cacy :)
  • Poziom 15  
    a jak to mniej wiecej sie robi, bo kombinuje i kombinuje i jakos nie moge sobie poradzic
  • Użytkownik obserwowany
    no musisz w telefonie jak tam wyszukujesz urzadzenia to pozniej nacisnij zeby uwierzytelnic
  • Poziom 15  
    no zrobilem tak i nic to nie dalo :( moze jakis inny pomysl?
  • Poziom 20  
    Witam mam następce tego telefonu nokie 6230 i nie było z tym żadnych problemów , chociaż dostałem soft razem z telefonem i kupiłem "blututa" ze sterownikami , włożyłem tylko plutocza do gniazda usb (winxp +sp2) wykrył spezęt drivery pobrał automatycznie z netu (orginbalnej płyty od fonu i blututa nie chciał ) Zaraz poprosił o wygenerowanie klucza w celu autoryzacji (przedtem włączyłem modół blututa w fonie ) wpisałem klucz w telefon . U mnie tranfer z kompa na tel . odbywa się tylko za pomocą kliknięcia prwaym przyciskiem np. na zdjęcie i wyślij go modułu blututa , telefon po chwili zapyta się tylko czy odebrać transmisję i gdzie to zapisać .
  • Poziom 15  
    no u mnie transferz z kompa na tel. tez jest bez problemu, ale w druga strona nie moge sie polaczyc, nie wiem dlaczego
  • Poziom 20  
    Witam jeżeli poprawnie przeszedłeś autoryzację wpisując kod na tel . to sprubuj uruchomić kreatora transferu plików bluetooth , u mnie znajdował się w start-programy-akcesoria-komunikacja-kreat.trans.plików blue. poczym dalej oraz pytanie co chcesz zrobić wysłać plik czy odebrać plik i dalej już poszło . Pozdrawiam ..
  • Spec od GSM
    Ma ktos moze jakis inny sposob bez instalowania SP2? Bo tak jak opisane powyzej, nie moge wyslac nic z phona na pc, odwrotnie jest ok... Mysle ze to wina softu do obslugi bluetootha, no i moze po czesci driverow. Czy sie myle?
  • Poziom 2  
    ja mam ten sam problem :(
    zna ktos moze rozwiazanie ?
  • Poziom 18  
    Kliknij prawym na ikonkę Bluetooth na pasku (jeśli masz XP SP2) i wybierz "Odbierz plik" (lub jakoś tak), pojawi się kretynator, wciskasz Dalej, wysyłasz JEDEN (tak, tylko jeden... kretynizm jakich mało) plik z telefonu, zapisujesz, klikasz Zakończ. Jak chcesz wysłać więcej plików, to powtarzasz operację...
  • Spec od GSM
    Pytalem o solucje bez SP2... Ale thx za info ;)
  • Poziom 18  
    Osobiście nie polecam oprogramowania dostarczonego razem z donglami Bluetooth... Miałem z nim same problemy (mówię o Widcomm - BlueSoleil jeszcze nie używałem). Wieszało się non-stop, a w pewnym momencie po prostu przestało wykrywać mi dongla, a na reinstalację po prostu nie starczyło mi cierpliwości (3 restarty to minimum). Już lepsze są wbudowane w SP2 sterowniki... Na szczęście teraz nie muszę się o nic martwić, ponieważ pod Linuksem wystarczyło podłączyć i działało bez żadnego kombinowania czy restartów :D