logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wyrównać odcień lakieru w Passat B6 Sedan po naprawach?

djzimer 30 Lis 2011 16:05 8094 13
REKLAMA
  • #1 10201535
    djzimer
    Poziom 10  
    Posty: 32
    Ocena: 1
    Witam.Moje autko to Passat b6.Kupiłem sprowadzonego z z zagranicy.Auto było lakierowane na przednim błotniku pasażera oraz tylny zderzak wraz z klapą bagażnika.Widać inny odcień i mi się to bardzo nie podoba.Kolor to srebrny metalik.Myślałem o tym aby może całego Passata polakierować.Tylko podejrzewam iż koszty mogą być bardzo wysokie.Więc mam pytanie.Czy tę różnicę w odcieniach można zneutralizować?? czy ratuje mnie lakierowanie tych elementów u dobrego lakiernika?
  • REKLAMA
  • #2 10204135
    martinobmw
    Poziom 12  
    Posty: 49
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    srebrny oraz czerwony to najbardziej wredne kolory , co można zrobić, można wcieniować się w inne elementy. co to daje ; oszukasz złudzenie gdyż element pomalowany na ostro czyli błotnik widzisz różnice z drzwiami a jeśli wcieniujesz się w drzwi różnica ginie , oczywiście gdy kolor jest w miarę dopasowany możesz spróbować( podkreślam dobry fachowiec to zrobi bez problemu )
    jeśli możesz zapodaj foto zobaczymy jak to wygląda
  • REKLAMA
  • #3 10204665
    djzimer
    Poziom 10  
    Posty: 32
    Ocena: 1
    Witam.Kolor jest mniej więcej dobrze dobrany,tylko ze gęstość lakieru jest inna i dlatego moim zdaniem jest inny odcień.Dzisiaj Auto odbieram od mechanika wiec zrobię jakieś zdjęcia tych elementów:)Sprawdzałem magnesikiem te elementy i jest sporo szpachli,gdyż magnes nawet delikatnie nie łapie.Oczywiście mówię o klapie oraz o przednim elemencie:)
  • #4 10204691
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    Daj sobie spokój, jedyną metodą zapewnienia identycznej barwy elementów jest pomalowanie całego auta, innych metod nie ma.
  • #5 10206706
    RobertLodz09
    Poziom 30  
    Posty: 1216
    Pomógł: 123
    Ocena: 541
    Weż kolego i wejdz z tym "problemem" na jakieś forum lakiernicze np. Lakierowanko. Tutaj to masz tylko samych "mechaników". Pozdrawiam!
  • #6 10433420
    bacher11
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 6
    Najpiew piszesz że odcień jest inny pózniej że jest dobry wiec oco chodzi czy reszta niemalowanej powierzchni była polerowana polerką i np pastą G3 A może poprostu przy dobieraniu farby dali zamało perły lub zadużo to jest ten brokat co się mieni.
  • REKLAMA
  • #7 10437417
    Grzegorzxxx
    Poziom 13  
    Posty: 165
    Pomógł: 2
    Ocena: 42
    Lakierowanie srebnym to jest zawsze wyzwanie nie znam lakiernika który by ci tego nie potwierdził..wystarczy nalać inna ilość lakieru bod innym kontem i wychodzi zupełnie inna barwa, jak dla mnie nie ma innej możliwości jak pomalować cały samochód sądzę że koszt ok 3,5 tys. Lub to zostawić i ewentualnie wypolerować resztę niemalowanego auta Pasta Polerska G3 - FARECLA, matwoisz papierkiem 2000 i polerujesz. A z biegiem czasu lakiery być może trochę się zgrają odcieniami chociaż mało prawdopodobne. Teraz jeśli nie zostało ci nic lakieru to możesz mieć problem ponownie przy malowaniu reszty...no chyba że dobierany był z nr a nie na podstawie części.
  • #8 10468010
    xyro
    Poziom 24  
    Posty: 594
    Pomógł: 47
    Ocena: 238
    Jedynie blende robić ale to i tak wychodzi prawie całe auto do malowania. Albo malować całe bez dachu albo zostawić jak jest. Z półśrodków będziesz nie zadowolony. W nowych autach często różnią się odcienie elementów na samochodach. Nowa jakość produkcji ... tak to nazywam. O morze na nowych BMW czy mercedesach to nie wspomnę nawet.
  • #9 10483138
    paawelvw
    Poziom 2  
    Posty: 2
    kolego bdb lakiernik potrafi tak wpylic lakier w sasiednie drzwi od blotnika ze rozncy nie bedzie ale podkreslam musi to byc profesjonalista gdyz srebrny to niewdzieczny kolor bez sensu lakierowac caly samochod!Dodam najrozsadniejsza z mozliwych rozwiazan:szukasz na allegro lub gdzies po szrotach calych elementow w fabrycznym srebrnym lakierze klapy i blotnika (bo b6 tez juz rozbieraja na czesci)i cierpliwosci az znajdziesz nie za miesiac to 2.Najlepiej zebys sobie sam pojechal po 2 elementy i wizuanie przylozyl np blotnik(zeby byl w ori lakierze)a wtedy masz orginal i pozniej przy sprzedarzy zaprosisz kupujacych z miernikiem lakieru
  • #10 10483244
    Grzegorzxxx
    Poziom 13  
    Posty: 165
    Pomógł: 2
    Ocena: 42
    Jeśli będzie tak szukał na allegro to przewyższy koszt malowania, a zapewne koszty przesyłki możliwość uszkodzenia w transporcie później pasowanie elementów u blacharza daremny trud...malowanie elementu dużo taniej wychodzi i nie wierzę że nawet super profesjonalista zrobi wpyłkę której nie znać, napewno zniweluje różnicę. A za wpyłkę też zapłaci. Jeśli różni się teraz lakier i jest to na tyle widoczne to ciężko będzie. Wystarczy że przy dorabianiu koloru firma zmieniła się ilość perły itp. i już nigdy nie wyjdzie to samo, później dochodzi kewstia ustawienia pistoletu podczas malowania oraz nawet kąta pod jakim została nałożona warstwa... ja w swoim samochodzie miałem pomalowane błotniki z przodu a skończyło się na malowaniu całego samochodu, żdaen lakiernik nie zapewnił mnie że będę zadowolony z efektu wpyłek itp. Srebrny jest wredny do lakierowania.
  • REKLAMA
  • #11 10484046
    i_wiki
    Poziom 24  
    Posty: 673
    Pomógł: 52
    Ocena: 101
    Panowie nie zgodze sie z wami ze sie nie da tego zrobic, sam mam srebrny samochod (skoda octavia) i przygotowywalem ja do palowania paru elementow(malowal lakiernik) i lakier dobieralem po numerach a nie na podstawie elementow jedyne co to pani w mieszalni sprawdzala ziarnistosc dla pewnosci i jesli sie nie wie ze byl cieniowany tylni blotnik to nie widac ze cos bylo robione a do tego byla malowana cala klapa i dol drzwi (tam bylo latwo odciac sie na listwie) i przedni blotnik i nie widac roznicy miedzy nim maska i zderzakiem i tak samo z tylu, a nie bylo nawet to polerowane.
  • #12 10484679
    paawelvw
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Tak czy inaczej na pierwszym miejscu jestem zwolennikiem wymiany calego blotnika czy maski(najlepiej przy odbiorze osobistym takej czesci)na allegro ten kolor i blotnik mozna juz 0d 150-200zl kupic klapa troche drozej 250-400jest ich mnostwo(zaden dobry lakiernik nie zrobi tego taniej bez wpylania sie w jedne drzwi a w razie potrzeby nawet w kolejne tylne(tak sie spotkalem w ni rozowym ni srebrnym citroenie picasso wtedy rzeczywiscie nie bylo mozna roznicy doznac)Malowanie calego to koszta a pozniej tej klasy auto ciezko sprzedac a do tego kolega mowi ze na blotniku ciezko magnes lapie tyle szpachli .Reasumujac najpierw wymiana na ori srebrny w konsekwencji malowanie i wpyly,mam namiary do goscia co zrobi to perfekt ale element 400zl+wpyly...ludzie przyprowadzaja tam nie polonezy czy golfy 2 ale np audi Q7
  • #13 10486091
    xyro
    Poziom 24  
    Posty: 594
    Pomógł: 47
    Ocena: 238
    Masz kiepsko pomalowane : tylni zderzak z klapą i przedni błotnik. Czyli 3 elementy do malowania. Do wpyłki: tylnie błotniki z całymi słupkami i przedni zderzak z maską. Czyli w sumie 3 elementy bazowane, 4 elementy wpyłka co daje 7 elementów w nowym lakierze i nie ma prawa być widać różnicy. Jak się umie ładnie srebny kolor wylać i porządnie wpłkę zrobić to nie ma problemu. Za takie malowanie min 2000 zł ale średnio będą w dobrych zakłądach się 3000 zł napierać ! Jak najbardziej różnica odcieni jest do zniwelowania tyle, że jak Ci auto z miernikiem lakieru będą kiedyś tam badać możesz mieć sporo do tłumaczenia. Porób zdjęcia, weź fakturę za malowanie i do dokumentów auta. Będzie na przyszłość. Pozdrawiam.
  • #14 11166196
    bacher11
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 6
    ELEMENTY O TYM SAMYM KOLORZE A nawet numerze koloru z innego auta nie muszą pasować pod względem odcienia moga byc samochody z tego samego roku ale z innych państw co oznacza inne warunki atmosferyczne więcej słońca mniej itd lakir bezbarwny może wypłowieć i to już zmieni odcień metaliki mają ich najwięcej dlatego dobry lakiernik nie bez problemu tylko metodą prób na kawałku blaszki dobierze odpowiedni odcień

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem różnicy odcieni lakieru w Passacie B6 po naprawach, szczególnie na przednim błotniku, tylnym zderzaku i klapie bagażnika. Użytkownicy sugerują różne rozwiązania, w tym cieniowanie lakieru na sąsiednich elementach, co może zniwelować widoczną różnicę, pod warunkiem, że lakiernik jest doświadczony. Inne opinie wskazują, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest malowanie całego samochodu, co wiąże się z wysokimi kosztami (około 3000-3500 zł). Wskazano również na problemy z doborem koloru, które mogą wynikać z różnic w gęstości lakieru oraz warunkach atmosferycznych, które wpływają na odcienie. Użytkownicy zalecają również rozważenie wymiany elementów na oryginalne w fabrycznym kolorze, co może być tańszą alternatywą.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA