Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spliter HD Ver 1.3 spalił kartę abonencką.

prucho 01 Gru 2011 01:16 2726 6
  • #1 01 Gru 2011 01:16
    prucho
    Poziom 9  

Witam.
    Zakupiłem jakiś czas temu nowy spliter HD Ver 1.3 i mał być użyty u znajomego lecz nie zadziałał, dekodery nie widziały kart, więc poszedł na półkę (wtedy nie było czasu się tym zająć), poleżał w pudełku pół roku.
    Teraz chciałem go wykorzystać u siebie ( SAGEM HD , BCT1430 i PACE SD)
    Po podpięciu zasilania 12v 1,2A świeci zielona dioda
    po wsunięciu karty nawet bez podłączonych kart klientów zapalają się zielona i czerwona na 2 sekundy i gasną i tak pulsują nawet po wyjęciu karty.
    Z klientami to samo i włóż kartę abonenta w dekoderze.
    Jedna karta Cyfry po tych testach przestała działać musiałem ją wymienić u dystrybutora C+.
    Wcześniej diody świeciły na stałe i też włóż kartę lub karta niewłaściwa.

Na HC i na piku 4.96V, spliter wygląda na Leśnego Dziada po przeróbce na wszystkie dekodery, rezystory jak na przeróbce wszystkie wymienione na 2,2k .
    w takiej postaci go zakupiłem.

Nie mam żadnego doświadczenia ze spliterami jak również nie znalazłem podobnej usterki na forum.
    Proszę o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 01 Gru 2011 09:52
    mihal2002
    Poziom 43  

Spliter na półkę, z Sagemem HD NIE zadziała! A na koniec zasilanie splitera podłączamy po poprawnym podpięciu wszystkich kabli. Zabawa spliter- karta C+ tym właśnie skutkuje, co spotkało ciebie.

• #3 01 Gru 2011 18:50
    prucho
    Poziom 9  

Ok dziękuję za szybką odpowiedź już teraz wiem że z Sagemcom DSI87 (HD) nie zadziała. Poczytałem i ponoć DSI87 dodatkowo szyfruje transmisję pomiędzy dekoderem a kartą przy każdej sesji.
    ale...
    mam multiroom 2 karty i drugą chciałbym podzielić na PACE i 1430 lecz nadal nie działa.
    Czy to normalna praca splitera, że obie diody świecą równocześnie przez 2 sekundy i gasną na kolejne 2 sekundy i tak w kółko?
    Czy jest uszkodzony ?
    Co jeszcze sprawdzić oprócz napięcia zasilającego na scalakach ?

pozdrawiam
    prucho

• Pomocny post
    #4 01 Gru 2011 20:29
    arecki09
    Poziom 17  

Ja bym dla pewność wymienił scalak i go ponownie zaprogramował gdyż nawet bez karty w splliterze powinny dekodery widzieć karty klienckie

• #5 05 Gru 2011 02:21
    prucho
    Poziom 9  

Dziękuję za kolejną odpowiedź.

Programator odzyskam chyba dopiero po nowym roku, więc do tego czasu muszę się wstrzymać z wymianą i programowaniem pic'ów w matce (PIC16F628A) i klientach (PIC16F628A).

Ponawiam pytanie odnośnie zachowania diod elektroluminescencyjnych:
    Czy to normalne, że świecą obie razem przez 2 sekundy i obie gasną na kolejne 2 sekundy i tak w kółko nawet po wyjęciu karty z serwera ?

Wydaje mi się, że powinny sygnalizować transmisję pomiędzy kartą a kartami klientami (rx / tx lub coś w tym rodzaju) ale być może się mylę. Zapewne zależy to od wsadu w pic'u, a może to jakiś kod błędu ...?

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 05 Gru 2011 09:39
    arecki09
    Poziom 17  

Czerwona powinna się świecić cały czas (sygnalizuje zasilanie) a zielona przy transmisji tx/rx.

• #7 05 Gru 2011 13:55
    prucho
    Poziom 9  

Na takiej konkretnej odpowiedzi mi zależało :)

arecki09 napisał:
    Czerwona powinna się świecić cały czas (sygnalizuje zasilanie) a zielona przy transmisji tx/rx.

Oczywiście pozostałe odpowiedzi również są dla mnie cenne.

Czekam na programator, napiszę o efektach.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME