Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydraulika siłowa, budowa

marins 03 Gru 2011 18:56 3676 6
  • #1 03 Gru 2011 18:56
    marins
    Poziom 13  

Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć co jest potrzebne do zbudowania prostego układu hydraulicznego, który to będzie zasilać siłownik dwustronnego działania.
    Chodzi mi dokładnie o taki układ jaki jest wykorzystywany w ładowarkach, tj. wajcha do przodu, siłownik się wysuwa i odwrotnie.
    Jestem w tym temacie zielony, dlatego proszę łopatologicznie.

0 6
  • #2 03 Gru 2011 19:04
    ziomus90210
    Poziom 35  

Zbiornik na płyn roboczy, pompa, filtr , zawór przelewowy, zawór bezpieczeństwa, rozdzielacz 3-pozycyjny, siłownik, przewody ciśnieniowe no i płyn roboczy. Może kolega cos więcej napisze do czego ten siłownik? Jakie siły/ciśnienie ?

0
  • #3 04 Gru 2011 08:06
    marins
    Poziom 13  

Chciałbym zbudować małą brykieciarkę. Taką na domowe potrzeby.
    Myślę o nacisku siłownika około 10t

Dziękuję za odpowiedź

0
  • #4 04 Gru 2011 11:36
    darek4168
    Poziom 20  

Jak to ma być brykieciarka to rozdzielacz nie może być ręczny, powinien być elektrozawór. Maszyny renomowanych firm mają nacisk około 1000kg na 1cm kwadratowy, ciśnienie około 200bar.

Hydraulika siłowa, budowa
    Ta jest nieco większa, ale zasada działania jest taka sama, we wszystkich.

0
  • #5 04 Gru 2011 12:11
    marins
    Poziom 13  

Czym się kierować przy zakupie siłownika? Czy każdy siłownik da się zregenerować?

Brykieciarka z fotki powyżej to kawał porządnej roboty. Nic tylko pogratulować twórcy.

Trochę czytałem o brykieciarkach i zdaje sobie sprawę że to ma być zautomatyzowane i że zamiast tradycyjnego rozdzielacza są potrzebne elektrozawory lecz mimo to moja wiedza o temacie hydrauliki jest znikoma.

0
  • #6 04 Gru 2011 13:19
    darek4168
    Poziom 20  

Dzięki za pochwalenie maszyny.
    Jeżeli chcesz kupić siłownik na złomie, najtaniej w tedy będzie to patrz żeby były w nim resztki oleju, wówczas nie będzie wewnątrz pordzewiały co powoduje wżery. Uszczelniacze tłoka i tłoczyska kupisz bez problemów, każdy siłownik zregenerujesz pod warunkiem że powierzchnia cylindra będzie gładka bez ubytków. Ten co jest przy tej czerwonej maszynie ze zdjęcia, kosztował 60zł, urwane miał ucho i przez to ktoś wyrzucił go na złom, średnica tłoka w nim to 125mm, ale taki jest do małej brykieciarki nieco za duży, Tobie to taki 100mm tłok będzie odpowiedni. Hydraulika w brew pozorom bardzo prosta jest, a sterowanie jednym siłownikiem jeszcze prostsze.

1
  • #7 04 Gru 2011 20:25
    marins
    Poziom 13  

Dzięki serdeczne za poradę przy kupowaniu siłownika. Kiedyś właśnie widziałem na złomowisku dość sporo siłowników ale nie miałem pojęcia czy coś da się jeszcze z nich wykrzesać. Teraz będę wiedzieć na co patrzeć przed wydaniem pieniędzy.

0