Obiektyw nie ustawia ostrości AF i nie ma też regulacji MF.
Co może być uszkodzone w obiektywie?
Początkowo sądziłem, iż zwarte są styki obiektywu, gdyż od częstego zakładania obiektywu powstała między stykami wyraźna złota ścieżka. Jednakże jej usunięcie poprzez wyczyszczenie niczego nie zmieniło w ogniskowaniu. Może przywarcie styków uszkodziło obiektyw?
Obiektyw był sprawdzany w innym aparacie i też nie ogniskuje, a do aparatu był założony inny obiektyw i ustawiał ostrość. Zatem uszkodzony jest na 100% obiektyw Olympus Digital 14-45mm 1:3.5-5.6.
W aparacie z tym uszkodzonym obiektywem można wykonywać zdjęcia tylko MF, ale są nieostre, bo pierścień od ostrości nie reguluje.
Przy ustawionej funkcji AF migawka się nie wyzwoli, gdyż brak jest ostrości.
Co może być uszkodzone w obiektywie?
Początkowo sądziłem, iż zwarte są styki obiektywu, gdyż od częstego zakładania obiektywu powstała między stykami wyraźna złota ścieżka. Jednakże jej usunięcie poprzez wyczyszczenie niczego nie zmieniło w ogniskowaniu. Może przywarcie styków uszkodziło obiektyw?
Obiektyw był sprawdzany w innym aparacie i też nie ogniskuje, a do aparatu był założony inny obiektyw i ustawiał ostrość. Zatem uszkodzony jest na 100% obiektyw Olympus Digital 14-45mm 1:3.5-5.6.
W aparacie z tym uszkodzonym obiektywem można wykonywać zdjęcia tylko MF, ale są nieostre, bo pierścień od ostrości nie reguluje.
Przy ustawionej funkcji AF migawka się nie wyzwoli, gdyż brak jest ostrości.