Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naprawa pilota prosze o pomoc

macek20 12 Dec 2004 23:00 4504 9
NextPCB
    macek20
    Level 10  
    Witam !!! Mam taki problem z pilotem do telewizora (Daewoo). Większość najczęsciej używanych przycisków mi nie działa!!!! Czy można cos z tym zrobić czy musze (czego niechce) zakupić pilot uniwersalny. Dzieki za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • NextPCB
    SQ9MEM
    Level 28  
    Możesz zakupić specjalne gumki do pilotów - koszt kilka złotych (w zestawie silikon) - ściągasz klawiaturę mebranową, obcinasz stare gumki (najlepszy jest nożyk do tapet) i przyklejasz nowe - tu drobna uwagą - lepiej użyć Super Glue zamiast dołączanego silikonu - lepszy efekt, lepiej trzyma i nie poźniej problemów ze stykiem - tylko uważaj, żeby ci Super Glue nie kapnęło na strone gumki, która ma służyć do kontaktu z płytką.
  • NextPCB
    ed-ek
    Level 34  
    Wymiana gumek to radykalne rozwiązanie.Najpierw rozbierz pilota,wyjmij wkładkę z przyciskami,dokładnie przeczyść przyciski denaturatem.Przecyść też denaturatem pola stykowe płytki drukowanej.Uważaj aby nie oberwać przewodów zasilania.Pomoże!
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    elektronikk
    Level 20  
    witam
    czy już czyściłeś styki i płytkę ? jeśli to styki "gumek" to sa preparaty , farbki przewodzące którymi maluje sie styki w celu zwiekszenia przewodności jeśli stara warstwa sie zetrze , oczywiście pisze tu biorąć pod uwage ze masz sprawny pilot gdy jego styki zewrzesz np śrubokrętem to działa w przeciwnym razie padła elektronika
    pozdrawiam
    GRIN
    Level 30  
    Kupujesz w Sklepie Elekronicznym Zestaw Do Naprawy Pilotów Składa się on z 100Gumek przewodzących i tz Klej Silikonowy Koszt 6 lub 7zł Rozbierasz pilota Wyjmujesz membrane Gumową i Te Gumki czarne które Niestykają Ostrożnie wycinasz np: nożykiem do Tapet następnie jak już wyciołeś te stare Gumki miejsce to cienko smarujesz Klejem Silikonowym i przyklejasz nową gumkie z Zestawu Naprawczego Następnie Przemyj np: spirytusem Denaturowanym Płykię Pilota
    SQ9MEM
    Level 28  
    Oczywiście, czyszczenie czasami pomaga, szczególnie gdy pilot był zalany, ale często niestety niezbędna jest wymiana gumek - z czyszczeniem też należy uważać - pierwszy raz, gdy to robiłem trochę przesadziłem i efekt był odwrotny od zamierzonego. Odradzam stosowanie denaturatu - lepiej stosować spirytus salicylowy lub preparat do czyszczenia głowic wideo - bardzo dobre efekty (oczywiście chodzi tylko o czyszczenie płytki).
    noe1
    Level 21  
    Naprawa pilotów:
    Ponieważ temat ten jak widzę jest prawie zawsze odwiedzany, postanowiłem się podzielić kilkoma doświadczeniami dot. naprawy pilotów.Często zdarzają się piloty zalane; kawa, herbata itp.Umyć jakimś neutralnym środkiem spirytus itp. Gumki oczyścić przed tym na sucho i raz umyć ( nie przesadzać z myciem). Jeżeli nie kontaktują trzeba wkleić nowe gumki, przy czym przy większości pilotów nie trzeba starych wycinać.Przed wklejaniem miejsce wklejania dokładnie umyć i uszorstnić (np. pap. ściernym, skrobakiem, czymś ostrym...). Do klejenia używać kleju silikonowego-żadne super glu, kropelki i inne nie zdają egzaminu. Na marginesie konia z rzędem temu kto umie dłużej przechować otwarty klej silikonowy- ja wkładam do wody ale i tak po kilku dniach robi się guma. Nie zdają też egzaminu farby przewodzące- szybko się ścierają. Jeżeli gumek nie trzeba wymieniać to po umyciu o czym pisałem wcześniej biorę normalny-najlepiej miękki ołówek grafitowy i każda gumkę rysikiem dokładnie rysuję i pilot po tej "operacji" pracuje długo i pewnie.
    Jeżeli komuś pomogłem to cieszę się a praktyków namawiam do podzielenia się innymi praktycznymi uwagami dot.tego tematu.
    Pozdrawiam !
    kibic2005
    Level 17  
    ...... kto umie dłużej przechować otwarty klej silikonowy.......

Umiem!!! Robię to tak: nie otwieram tubki lecz igłą robię małą dziurkę w miejscu gdzie będzie można po wyciśnięcciu odpowiedniej ilości kleju przylepić taśmę klejącą. Sukces zależy od jej jakości zależy .
    Gwarantuję , że nawet po kilku miesiącach klej będzie zdatny do użytku.
    noe1
    Level 21  
    kibic 2005 . Dziękuję! Tez tak robię - jeżeli w ciagu max. dwóch dni będę używał kleju, to zamist taśmy do zaklejania dziurek używam kleju Butapren, jeżeli zanosi się na kilka dnii przerwy otworek zaklejam klejem kinowym- był kiedys taki klej, śmierdzący, ale dobry nie przepuszcza powietrza.Taśmę ograniczam bo po kilku użyciach tubka robi się za gruba ale polecam jeżeli nie ma się pod ręką wspomnianych klejów. Pozdrawiam.