Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automat pds885 Polar nie odwirowuje wody

tomek17041975 10 Gru 2011 15:56 3052 8
  • #1 10 Gru 2011 15:56
    tomek17041975
    Poziom 9  

Proszę o pomoc.
    Mam pds885 Polar i wszystko jest ok, ale gdy przychodzi moment odwirowania automat tylko odpompowuje wodę i delikatnie okręca bębnem. Pranie zostaje nadal nie odwirowane.
    Proszę o jakąś radę.
    Dziękuję z góry.

0 8
  • Pomocny post
    #3 18 Gru 2011 12:31
    marek1300
    Poziom 9  

Z tyłu pralki masz wężyk wchodzi on do bębna, zdejmij zacisk z tego wężyka i delikatnie dmuchnij powinieneś usłyszeć zadziałanie styku hydrostatu, to samo można zrobić w stronę bębna, mi pomogło. Problemem był "zawieszony" hydrostat, a w innej pralce taki sam objaw był spowodowany zapchaniem rurki ale przy styku z bębnem, przedmuchanie wszystkiego pomogło, pozdrawiam.

0
  • #4 30 Gru 2011 15:07
    tomek17041975
    Poziom 9  

Dzięki za wszystkie porady ,ale niestety nic nie pomogło.Pozostaje chyba wymienić programator.

0
  • Pomocny post
    #5 30 Gru 2011 20:21
    jozek_i
    Poziom 21  

Panie ja bym podmienił kondensator od silnika i moduł.

A czy jak pan ściągnie pasek to silnik wiruje, warto by to sprawdzić .

0
  • #6 30 Gru 2011 20:28
    saratech
    Poziom 21  

Sprawdz dokładnie pompe i czy na pewno całkowicie wyrzuca całą wodę. Jak nie wyrzuci do końca - nie bedzie wirować.

jozek:
    "A czy jak pan ściągnie pasek to silnik wiruje, warto by to sprawdzić"
    O czym Ty piszesz?

0
  • Pomocny post
    #7 30 Gru 2011 20:36
    jozek_i
    Poziom 21  

Nieraz po ściągnięciu paska idzie dokładniej ustalić przyczynę.

0
  • #8 30 Gru 2011 21:29
    tomek17041975
    Poziom 9  

Cały cykl prania przebiega normalnie, ale gdy dochodzi moment wirowania słychać w programatorze trzask i od nowa zaczyna odpompowywać wodę.Wodę odpompowuje dobrze.Na razie nie mam jak podmienić modułu.

0
  • #9 15 Sty 2012 20:02
    tomek17041975
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Z powodów osobistych teraz mogłem się zająć moją pralką.Przyznam szczerze, że zbyt leniwie podszedłem do Waszych podpowiedzi a mianowicie niezbyt dobrze zrobiłem wasze zalecenia. Teraz opisze co zrobiłem.
    Wymieniłem programator-nic nie pomogło
    wymiana kondensatora- nic nie pomogło
    silnik dobry
    Poszedłem po rozum do głowy i stwierdziłem że muszę jeszcze raz zrobić wszystko od nowa to co mi napisaliście.Okazało się to strzałem w 10.W rurce gdzie znajduje się wkład filtra było upchnięte kawałek materiału,ale kluczowe było chyba przeczyszczenie gumowego wężyka z tyłu ,który łączy hydrostat z bębnem.Zatkana była całkowicie ta fajka przyłączona do bębna.Tera praleczka zaczęła wirować bez problemu.Temat zamykam.Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i zarazem przepraszam

0