Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia PFAFF nie szyje skóry

13 Gru 2011 17:48 4638 9
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kupiłam starą przemysłową maszynę Pfaff do szycia skóry.
    Mój problem polega na tym, że maszyna zszywa normalny materiał natomiast skóry nie.
    Jaki może być tego powód?
    Proszę o pomoc.
  • Specjalista AGD
    Może na początek należało by podać klasę maszyny z tabliczki znamionowej lub foto maszyny.
  • Specjalista AGD
    Igły nie mają tu większego wpływu.Maszyna musi szyć na takich czy innych igłach.
  • Poziom 2  
    Jest to maszyna Pfaff 138-6-U. Chodzi o to, że maszyna zszywa zwykły materiał, a gdy chcę zszyć skórę to nie wiąże nici. Pozostają dwa niezszyte kawałki z dziurami po igle.Czy mogę coś sama z tym zrobić, czy potrzebna pomoc fachowca ? Pytam z pozycji laika maszynowego. Dziękuje za pomoc.
  • Specjalista AGD
    Spróbuj na początek opuścić lekko igłę o 1mm.
  • Poziom 2  
    Odwołuje alarm ! Zakupiłam cieńsze igły (80) do zwykłego materiału ( wcześniej zakładałam do szycia skóry 110 i 80) Okazuje się, że igła ma olbrzymie znaczenie. Martwi mnie jednak fakt, że zszywając skórę nie mogę użyć odpowiedniej igły. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego?
  • Specjalista AGD
    Igły w zasadzie dobiera się do grubości nici oraz do grubości zszywanych materiałow.
    W twoim przypadku igła cienka odginała się od chwytacza a ten nie mógł złapać nitki.
    Do szycia skór stosuje się też specjalne igły co zamieszczam w załączniku.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za informacje. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Witam, kolego axxx wczesniej piszesz że igły nie mają żadnego znaczenia a pozniej podajesz plik do igieł do skóry czyli jednak znaczenie mają ktos mądry wymyslił igły do materiałów rązciagliwych do jensu streczu itp i przy zwykłych igłach te materiały mogą się dobrze nie zszywać pozdr.