logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Unimor Siesta 3 - co jakiś czas telewizor szumi(dość głośno)

gszymans 14 Gru 2004 16:53 2480 5
REKLAMA
  • #1 1059955
    gszymans
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    witam
    mam problem z tym Unimorem, bo odkąd go dostalem to od czasu do czasu ( co 3,4 godziny - róźnie) nagle zaczyna na około jednej sekundy szumieć i na ekranie pokazuje się napis STEREO, jak za dnia nie jest to uciążliwe to wieczorem jest straszne bo nagle bardzo głośno zaczyna szumieć i budzi całą rodzinę, co wy na to?
    Ponoć miał tak od nowości, tak twierdzi jego poprzedni właściciel.

    Jest to drugi taki mój temat, poniważ pierwszy trafił do kosza bo miałem 2 tematy o tym samym sprzęcie co jest niezgodnie z regulaminem, a jeszcze nic się nie wyjaśniło.

    Ponoc tak szumi bo nie posiada dekodera stero i aby nie szumiał ktoś kiedyś mi radził bym wylutował jakiegoś kondensatora lub zmnijeszył wartość innego, proszę o pomoc o który kondensatro chodziło lub o inne porady w tej kwestii.
  • REKLAMA
  • #2 1060166
    skorbi
    Poziom 27  
    Posty: 1233
    Pomógł: 85
    Ocena: 33
    Witam.Szumienie powoduje przypadkowe otwieranie STEREO w dekoderze stereo A2.Proszę wylutować filtr ceramiczny 5,75 MHz .Dolegliwość powinna ustąpić.POzdrawiam.SKORBI.
  • REKLAMA
  • #3 1061064
    gszymans
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Super, a jak wygląda taki filrt :)
    i czy znajduje się gdzieś koło całego modułu Audio?
  • REKLAMA
  • #4 1061578
    DJ_Opornik
    Poziom 21  
    Posty: 728
    Pomógł: 33
    Ocena: 77
    małe 3-nóżkowe gówienko, najczęściej w polskim sprzęcie ma kolor pomarańczowy lub ciemnożółty (zależy jak kto go określi), będzie na nim napisane 5,75.
    Przy okazji wylutuj też ten do DK, czyli 6,25MHz.

    Wygląda to mniej - wiecej tak:
    Załączniki:
    • Unimor Siesta 3 - co jakiś czas telewizor szumi(dość głośno) sfe.gif (2.56 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #5 1065104
    gszymans
    Poziom 12  
    Posty: 86
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    no niestety przeszukałem i jedyne co miało 3 nóżki i było podobne do twojego obrazka to :
    http://www.witraz.friko.pl/f.jpg
    jeżeli to nie to to gdzie mniejwięcej szukać, gdzieś zaraz przy wejściu euro czy anteny??
  • #6 1065488
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 743
    Pomógł: 62
    Ocena: 34
    Witam to jeden z tych brązowych elementów na którym widnieje napis FCM 6.5 , a Ciebie ineresuje filtr z napisem 5.75 pozdrawiam i życzę powodzenia G&KVIDEO
REKLAMA