Cześć, zmuszony jestem założyć nowy temat, bo reszta do którego pasuje mój problem jest już zamknięta.
Z tego co czytałem w internecie to u mnie wygląda to trochę inczej i pewnie dlatego nie mogę rozwiązać mojego problemu.
Komputer wiesza się na stałe lub wyskakuje do Blue Screena w dowolnym momencie np. podczas ekranu startowego Windows, podczas ładowania użytkownika, no w dowolnym. Do tego w 80% przypadkach zacięcia, wydaje takie dziwne dźwięki, z głośników które są podłączone do kompa (charczenie takie). Wszystko staje, obraz, myszka, nie da się nic zrobić. Diody na klawiaturze wygasają. Ekran, który mam na obudowie informuje o 4 rzeczach - o wiatraku, temperaturze, godzinie i o tym czy H.D.D pracuje. W momencie zacięcia, "wiatraczek" na ekranie który pokazuje że HDD pracuje zatrzymuje się. Temperatura komputera jest w normie. Temperatura poszczególnych rzeczy w komputerze też była w normie (mogę ją sprawdzić jeszcze raz jeżeli potrzeba, tylko prosiłbym o nazwę konkretnego programu). Sterowniki najnowsze, do wszystkiego czego się da po prostu. Na starych było tak samo. Również po formacie komputera ten sam problem. Komputer jest regularnie czyszczony CCleanerem, sprawdzany antywirusem AVG Anti-Virus Free Edition 2012 i defragmentowany programem Auslogics Disc Defrag. Komputer sprawdziłem jeszcze programem BurnInTest - nie wykazał żadnych błędów. Jeszcze dodam, że komputer raz potrafi się zacinać ciągle, kilka razy pod rząd, że nawet się Windows dobrze nie włączy i się zatnie, a czasami chodzi 2dni i 0 zacięcia. Procesor jest 4-rdzeniowy i czaasami jest tak, że jak zatnie się kilka razy pod rząd, to on automatycznie wyłącza rdzeń, i są tylko 3 włączone, a w ustawieniach biosu zmienia z automatycznego uruchamiania rdzeni na manualne. (może się przyda:zdjecie1,zdjecie2])
Co ciekawe, Everest nie rozpoznaje mojej płyty głównej (sterowniki do niej są zainstalowane) i pokazuje też wersje DirectX 9.0c, więc próbowałem zainstalować wersje 11 ale było napisane że obecna wersja jest zgodna. Więc zainstalowałem z powodzeniem wersje 10, ale wciąż pokazuje wersje 9.0c... Parametry Komputera
(Komputer od środka1,Komputer od środka2 - stwierdziłem że też się może przydać, nie wiem nie znam się)
Co robić?Proszę o pomoc.
Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
[jankolo]
Z tego co czytałem w internecie to u mnie wygląda to trochę inczej i pewnie dlatego nie mogę rozwiązać mojego problemu.
Komputer wiesza się na stałe lub wyskakuje do Blue Screena w dowolnym momencie np. podczas ekranu startowego Windows, podczas ładowania użytkownika, no w dowolnym. Do tego w 80% przypadkach zacięcia, wydaje takie dziwne dźwięki, z głośników które są podłączone do kompa (charczenie takie). Wszystko staje, obraz, myszka, nie da się nic zrobić. Diody na klawiaturze wygasają. Ekran, który mam na obudowie informuje o 4 rzeczach - o wiatraku, temperaturze, godzinie i o tym czy H.D.D pracuje. W momencie zacięcia, "wiatraczek" na ekranie który pokazuje że HDD pracuje zatrzymuje się. Temperatura komputera jest w normie. Temperatura poszczególnych rzeczy w komputerze też była w normie (mogę ją sprawdzić jeszcze raz jeżeli potrzeba, tylko prosiłbym o nazwę konkretnego programu). Sterowniki najnowsze, do wszystkiego czego się da po prostu. Na starych było tak samo. Również po formacie komputera ten sam problem. Komputer jest regularnie czyszczony CCleanerem, sprawdzany antywirusem AVG Anti-Virus Free Edition 2012 i defragmentowany programem Auslogics Disc Defrag. Komputer sprawdziłem jeszcze programem BurnInTest - nie wykazał żadnych błędów. Jeszcze dodam, że komputer raz potrafi się zacinać ciągle, kilka razy pod rząd, że nawet się Windows dobrze nie włączy i się zatnie, a czasami chodzi 2dni i 0 zacięcia. Procesor jest 4-rdzeniowy i czaasami jest tak, że jak zatnie się kilka razy pod rząd, to on automatycznie wyłącza rdzeń, i są tylko 3 włączone, a w ustawieniach biosu zmienia z automatycznego uruchamiania rdzeni na manualne. (może się przyda:zdjecie1,zdjecie2])
Co ciekawe, Everest nie rozpoznaje mojej płyty głównej (sterowniki do niej są zainstalowane) i pokazuje też wersje DirectX 9.0c, więc próbowałem zainstalować wersje 11 ale było napisane że obecna wersja jest zgodna. Więc zainstalowałem z powodzeniem wersje 10, ale wciąż pokazuje wersje 9.0c... Parametry Komputera
(Komputer od środka1,Komputer od środka2 - stwierdziłem że też się może przydać, nie wiem nie znam się)
Co robić?Proszę o pomoc.
Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
[jankolo]