Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci PLATINET micro SD nie jest wykrywana

cruyff 29 Gru 2011 00:37 5344 9
  • #1 29 Gru 2011 00:37
    cruyff
    Poziom 7  

Podczas odtwarzania muzyki na telefonie ten nagle się zawiesił. Gdy już wrócił do normalnego działania okazało się, że nie wykrywa karty pamięci micro SD 16 gb. Kiedy jednak wsadziłem inną kartę 512 mb nie było żadnego problemu z jej odczytaniem. Jak by tergo było mało to karta (ta która nie jest wykrywana przez telefon) nie posiada posiada żadnych uszkodzeń mechanicznych (nic nie jest obłamane ani zgniecione).

1 9
  • #2 29 Gru 2011 01:10
    MadZombie
    Poziom 13  

Jakiego telefony używasz do odtwarzania muzyki?
    Możliwe, że używasz zbyt dużej karty jak na ten model. Sam miałem problemy przy KU990i, gdzie karta 4 GB losowo się nie otwierała.

0
  • #3 29 Gru 2011 01:13
    cruyff
    Poziom 7  

Telefon to Samsung Galaxy Y.

0
  • #4 29 Gru 2011 01:17
    MadZombie
    Poziom 13  

Telefon obsługuje do 32 GB, więc nie powinien mieć problemów. Jeżeli jest to nowa karta, to możliwe, że ktoś sprzedał Ci uszkodzoną kartę.

0
  • #5 29 Gru 2011 01:21
    cruyff
    Poziom 7  

MadZombie napisał:
    Telefon obsługuje do 32 GB, więc nie powinien mieć problemów. Jeżeli jest to nowa karta, to możliwe, że ktoś sprzedał Ci uszkodzoną kartę.

Tę kartę mam i korzystam z niej już kilka tygodni a problem wystąpił nagle dziś wieczorem.

0
  • #6 29 Gru 2011 16:46
    cruyff
    Poziom 7  

cruyff napisał:
    MadZombie napisał:

Tę kartę mam i korzystam z niej już kilka tygodni a problem wystąpił nagle dziś wieczorem.

Dodatkowo mogę napisać, że karta ta przestała być odczytywana przez jakie kolwiek urządzenia (tak jak by nie istniała).

0
  • #7 29 Gru 2011 17:35
    mobista
    Poziom 35  

No to musisz tą kartę zareklamować :).

0
  • #8 29 Gru 2011 18:08
    cruyff
    Poziom 7  

mobista napisał:
    No to musisz tą kartę zareklamować :).

Myślę, to będzie niewykonalne ponieważ nie posiadam paragonu. Kto by zresztą przewidział, że karta, która była dobra w działaniu po kilku tygodniach przestanie funkcjonować. Nawet jeśli reklamacja została by przyjęta to co z plikami, do których nie mam dostępu?

0
  • Pomocny post
    #9 29 Gru 2011 18:21
    mobista
    Poziom 35  

Raczej i tak już nie masz do nich dostępu :) nic nie zrobisz z tą karta. Powinna to byś dla Ciebie nauczka, że:
    a. nie należy oszczędzać na kartach pamięci (są lepsze marki: Kingston, SanDisk),
    b. nie należy wyrzucać paragonu.

0
  • #10 14 Sty 2013 17:22
    cruyff
    Poziom 7  

mobista napisał:
    Raczej i tak już nie masz do nich dostępu :) nic nie zrobisz z tą karta. Powinna to byś dla Ciebie nauczka, że:
    a. nie należy oszczędzać na kartach pamięci (są lepsze marki: Kingston, SanDisk),
    b. nie należy wyrzucać paragonu.

Teraz się połapałem, że nie była to wina karty tylko po prostu telefonu.
    Cena karty, ani marka nie ma nic do tego czy telefon ją odczyta. Prawda jest taka iż Samsung wypuścił na rynek bubla i zamiast z podkulonym ogonem wycofać go ze sklepów, nadal na nim zarabia.

Ha najlepsze jest to, że Samsung Galaxy Y nie tylko ma problemy z wykrywaniem kart pamięci. On je potrafi nawet uszkodzić.

Mogłem tak na prawdę oddać ten telefon wtedy co go kupiłem, dołożyć parę stów i kupić coś lepszego.

-1