logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie są wasze opinie o wzroście VAT na internet do 22% od marca?

gladzio75 16 Gru 2004 14:35 1263 14
REKLAMA
  • #1 1064897
    gladzio75
    Poziom 19  
    Posty: 438
    Pomógł: 22
    Ocena: 3
    Witam!! Co o tym myślicie?? :) ja szczerze mówiąc nie jestem zachwycony hehe
  • REKLAMA
  • #2 1065272
    MacGyver 7
    Poziom 21  
    Posty: 417
    Pomógł: 37
    Ocena: 41
    A niech dadza 1000%, dopiero duże dochody beda mieć do budzetu. Aha, niezapomnijcie płacić abonament za radio internetowe!
  • #3 1065303
    r06ert
    Poziom 25  
    Posty: 960
    Pomógł: 31
    Ocena: 452
    ...i jak tu normalnie żyć. Zewsząd wyższe rachunki, ale podwyżek nie widać... Niedługo będziemy płacić za to że żyjemy :D

    Ale wracając do tematu: Taka stawka VAT jest narzucona przez UE i podobno rząd polski nie ma tu nic do powiedzenia (albo nie chce mieć :P). No i mamy tą UE (krainę mlekirm i miodem płynąca :P), którą tak bardzo chcieliśmy...
  • #4 1065366
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Posty: 1604
    Pomógł: 77
    Ocena: 76
    a co z umowami popdpisanymi przed wpowadzeniem 22 %vat ?
  • REKLAMA
  • #5 1065381
    waisik
    Poziom 16  
    Posty: 269
    Pomógł: 4
    Ocena: 12
    nie wiadomo jak to bedzie narazie polska miala zw ale musza zmienic i sie dostosowac do uni nie wiadomo jak to bedzie ale vat bedzie
  • #6 1065397
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Posty: 1604
    Pomógł: 77
    Ocena: 76
    22% to kupa kasy.. a zastanawia mnie jedno 22% dla zwyklych smiertelników czy dla firm ? jesli dla firm to dobrze :D jesli nie to jedny słowem qpa ...PS. zna ktos adres pod jakim wiecej moza przeczytac na ten temat ?
    --------------------------------
    :arrow: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,katn,,wid,6242464,wiadomosc.html?widn=Sejm%20podniesie%20VAT%20na%20Internet?

    a oto cytat [załosne] :
    Największy polski dostawca Internetu - Telekomunikacja Polska nie zamierza się wypowiadać na ten temat do momentu zakończenia prac przez parlament. Telekomunikacja przypomina, że jednocześnie Sejm wprowadził ulgę podatkową za dostęp do Internetu.
  • #7 1065461
    gladzio75
    Poziom 19  
    Posty: 438
    Pomógł: 22
    Ocena: 3
    Mi sie wydaje że jeżeli ktos zawarł umowę przed wprowadzeniem VAT`u (np. ja :]) to i tak bedzie płacił po wprowadzeniu bo to przecież państwo ustala a nie TEPSA. Szkoda gadać...
  • #8 1065487
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Posty: 1604
    Pomógł: 77
    Ocena: 76
    przeczytałem to co znalazlem i stwierdziłem, ze niewiele strace .. zacytowane zdanie jest dobre . bo ulga pozwala odpiasac przy rozliczeniu 760 pln !!!!!!! i wychodzi sie na zero ;) dlatego temat juz został wyczerpany niestety dotyczy to VaT'owców
  • #9 1065799
    gacek102
    Poziom 13  
    Posty: 58
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Witam!! To jest kolejny gwóźdz do trumny nie tylko dla internautów,miejmy nadzieję ,że TP S.A biorąc pod uwagę niekompetencje naszych pseudopolityków wliczy Vat w cene abonamentu bez jego podnoszenia(w co wątpie, ale cuda się zdarzają).
  • REKLAMA
  • #10 1066116
    Samuraj
    Poziom 35  
    Posty: 2792
    Pomógł: 286
    Ocena: 618
    .Wiśnia napisał:
    przeczytałem to co znalazlem i stwierdziłem, ze niewiele strace .. zacytowane zdanie jest dobre . bo ulga pozwala odpiasac przy rozliczeniu 760 pln !!!!!!! i wychodzi się na zero ;) dlatego temat juz został wyczerpany niestety dotyczy to VaT'owców


    No nie do końca na zero. Przyklad z NEO za 59 zł/m-c.
    Po wprowadzeniu podstawowej stawki VTA (czyt. 22%) osoby te będą płaciły 59+22%= ok 72 zł co w skali roku daje kwote *12 = 864.
    Przy starych zasadach płacili 59*12 = 708 i teraz kwota 760 zł to jest kwota jaką mozemy sobie odpisac ale otrzymamy z powrotem z tego 19% czyli ok 140 zł a w skali roku zapłacimy więcej o 864-708 = 156 czyli tak czy siak jestesmy 16 zł w plecy.
    To był przykład dla NEO128 a co jeśli mamy NEO za 149
    Płaciliśmy: 149*12=1788
    Bedziemy płacić: (149+22%) * 12 =2181
    czyli 2181-1788=393 ale mamy odpis 393-140 = 253

    Jeszcze ciekawiej wygląda przykład dla tych co mają DSL'a
    ale na ogół te soby albo mają firme albo dziela na wiele osób wiec pozostanie im tylko podnies koszt abonamentu albo dokoptowac pare osób.
    Zapewne popełnilem pare mąłych błedów w obliczeniach, ale tak czy siak i tak odbije sie nam po kieszeni.
  • REKLAMA
  • #11 1066119
    jaro_21
    Poziom 22  
    Posty: 490
    Pomógł: 28
    Ocena: 13
    W trójce przedstawiciel Tele2 wypowiadał się że ich firma "postara" się by klienci nie odczuli podwyżki cen
    TP narazie milczy i to milczenie jest raczej wymowne
  • #12 1068165
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Posty: 1604
    Pomógł: 77
    Ocena: 76
    jasne ze pomyliles sie w bo jeszcze dochodzi promocja ....prz 1024 ma sie 3 miesiace za 1pln za miesiac czyli oszczedza sie conajmiej 450 pln a to juz cos jest bo takie cudo sobie zakladam jak tylko bede zdrowy bo chory jestem ale to nieistotne
  • #13 1068197
    Samuraj
    Poziom 35  
    Posty: 2792
    Pomógł: 286
    Ocena: 618
    .Wiśnia napisał:
    jasne ze pomyliles się w bo jeszcze dochodzi promocja ....prz 1024 ma się 3 miesiace za 1pln za miesiac czyli oszczedza się conajmiej 450 pln a to juz cos jest bo takie cudo sobie zakladam jak tylko bede zdrowy bo chory jestem ale to nieistotne


    Oszczędzasz na abonamencie, ale to nie ma nic wspólnego z VAT'em.
    A z drugiej strony czy to taki rarytas, nie zapłącisz przez 3 miesiące ale potem przez nastepne 9 musisz bulic 149+VAT.
  • #14 1068217
    piórko
    Poziom 30  
    Posty: 1109
    Pomógł: 176
    Ocena: 90
    Zlikwidować ten internet!!!. Są przecież tam-tamy i znaki dymne. Złodzieje.
  • #15 1068309
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Posty: 1604
    Pomógł: 77
    Ocena: 76
    no tak ale to sie rozklada na dwie osoby czyli az tak tragicznie niejest ...zalezy taz jak dla kogo

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podwyższenia stawki VAT na usługi internetowe do 22% od marca, co budzi niezadowolenie użytkowników. Uczestnicy zwracają uwagę na wpływ podwyżki na koszty abonamentu internetowego, wskazując, że wzrost VAT przełoży się na wyższe rachunki, np. z 59 zł do około 72 zł miesięcznie w przypadku oferty NEO128. Poruszono kwestię umów zawartych przed wprowadzeniem nowej stawki VAT oraz niepewność co do sposobu rozliczeń. Wskazano, że podwyżka jest narzucona przez Unię Europejską, a rząd polski ma ograniczone możliwości wpływu. Telekomunikacja Polska (TP S.A.) i Tele2 są wymieniane jako główni dostawcy, z których Tele2 deklaruje chęć minimalizowania skutków podwyżki dla klientów, podczas gdy TP pozostaje milcząca. W dyskusji pojawiły się także informacje o ulgach podatkowych pozwalających na odpisanie części kosztów internetu, co jednak nie rekompensuje w pełni wzrostu cen. Użytkownicy rozważają różne strategie radzenia sobie z podwyżkami, takie jak dzielenie kosztów abonamentu czy zwiększanie liczby użytkowników w firmach. Wątpliwości budzi także kwestia rozliczeń VAT dla klientów indywidualnych i firm.
REKLAMA