Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowa Ariston C34SP6U pracujący iskrownik

01 Sty 2012 12:16 5169 4
 • Poziom 2  
  Witam

  Problem polega na tym iż pomimo nie wciśnięcia pokręteł pracuje iskrownik i na każdym z palników pojawia się iskra. Wyładowania nie pojawiąją się tak często jak ma to miejsce podczas wciśnięcia pokrętła. Włączniki przy pokrętłach zostały sprawdzone, gdyż zdjąłem płytę czołową oraz rozłączyłem konektory i za pomocą miernika zmierzyłem oporność a także działanie włączników. Elementy iskrownika przy palniku też zostały dokładnie wyczyszczone.
  Usterka ta pojawiała się już wcześniej ale wystarczyło na jakiś czas wyłączyć kuchenkę z prądu i znikał objaw. Usterka nie zawsze pojawiała się podczas gotowania, raz jak dobrze pamiętał miało to miejsce gdy nie była użytkowania.
 • Specjalista AGD
  Najczęściej przyczyną pojawiania się niekontrolowanej iskry jest zalanie zespołu wyłączników iskrownika.Należy je rozebrać wysuszyć i przeczyścić.
 • Poziom 2  
  Suszone i czyszczone. Dalej pojawia się niekontrolowana iskra.
  Miernik pokazuje opór około 1 MΩ, na elementach włączających iskrownik przy niewciśniętych wszystkich pokrętłach. Wszystkie zawory tak samo wyciągnięte. Wyciągnąłem element z obwodu i pomogło ale teraz nie mam zapalarki w pokrętle. Teraz pozostaje znaleźć identyczną część i jak zadziała zamknę temat.
 • Specjalista AGD
  Pozostaje w tej sytuacji - podstawić nowy generator.
  A jakiż to tajemniczy element jest?
  sw400 napisał:
  Wyciągnąłem element z obwodu i pomogło

  Piąty :?
 • Poziom 2  
  Tak, piąty element to włączniki zapalarki przy pokrętle, z napisem "opatentowane". Przepraszam ale może gdzieś mi ukmło to jakże ważne w tamtym zdaniu słowo.