Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli

mikii0077 02 Sty 2012 12:52 4775 6
  • #1 02 Sty 2012 12:52
    mikii0077
    Poziom 9  

Mam problem z odpalaniem na zimnym silniku co jest wynikiem rozjechania map wiec Zrobilem ponad 100km na benzynie po czym wyzerowałem reczna zmiane mieszanki i zrobiłem autokalibracje. Powie mi ktos cos na temat tych screenow i co musze zrobic?
    Omega B 2.0 16V
    I takie pytanie jeszcze odnosnie złego odpalania a mianowicie czy jezeli elektrozawor w reduktorze nie trzymał by dobrze i przepuszczał gaz na wtryskiwacze to miało by to jakis wpływ na trudnosi w odpaleniu na zimnym silniku?

Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli Pytanie odnosnie regulacji Alisei Zavoli

1 6
  • #2 02 Sty 2012 22:27
    radzio740
    Poziom 16  

zawor nic sie niema predzej wtryskiwacze nie trzymaja po zgaszeniu auta sa zamkniete i jesli sa nieszczelne to gaz moze sie dostawac do silnika

1
  • #3 02 Sty 2012 22:58
    manio123
    Poziom 34  

Najpierw poczytaj instrukcję (link u góry strony) co się robi przed autokalibracją zanim ją zrobisz bez sensu. Potem sprawdź i się zdecyduj czy masz trudności z powodu błędnej autakalibracji czy z zalewania kolektora gazem wydobywającym się w wtryskiwaczy lub reduktora. W każdym razie instalacja jest skrajnie źle ustawiona sprzętowo i raczej poszukaj gazownika z pojęciem o AEB. Bo jedna przyczyna nie wyklucza drugiej :D , więc trzeba choć jedną wyeliminować. Podpowiem tylko że masz za małe dysze/ciśnienie .

1
  • #4 03 Sty 2012 11:37
    mikii0077
    Poziom 9  

Przed zgaszeniem auta wczesniej zakręciłem zawor na butli i poczekałem az sie wypali gaz. problem z odpalaniem zniknął. Sprawdzełem 2 razy i za każdym razem autko pali od kopa. Więc ze listwa bedzie do wymiany. Sprobować najpierw z zestawem naprawczym czy wymienić listwe bo ta jest dosć kiepskiej jakosci "alex" Dodam ze rok temu była wymieniana.

1
  • #5 03 Sty 2012 16:42
    radzio740
    Poziom 16  

wymien na nowa bo po regeneracji i tak trzeba ja skalibrowac a przyrzadu pewnie nie masz

0
  • #7 03 Sty 2012 17:58
    manio123
    Poziom 34  

Twoje pytanie i inne symptomy wskazują , że nie masz bladego pojęcia o lpg.Udaj się do gazownika bo tylko zepsujesz, narazisz się na koszty , a w końcu i tak zapłacisz za naprawę. Szukasz na oślep i wyciągasz błędne wnioski.
    Nawet nowa listwa valtek wymaga kalibracji bo nie jest kalibrowana fabrycznie.

1
  Szukaj w 5mln produktów