Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny podstawkowe około 1tys

05 Jan 2012 09:09 7458 38
  • Level 9  
    Witam
    Poszukuję kolumn podstawkowych w cenie około 1tys. zł.
    Wchodzą w grę albo nowe:
    http://allegro.pl/lodz-monitor-audio-bx2-para-darmowa-wysylka-i2037224621.html
    lub
    http://allegro.pl/kolumny-bw-dm-601-i2016655227.html
    lub
    http://allegro.pl/tonsil-fiesta-siesta-sat-nowe-promocja-f-vat-i2018270087.html
    lub
    http://allegro.pl/koda-k-2000b-podstawkowe-ryski-na-gorze-nowe-i2028351537.html
    albo STX MX-140 DIY do złożenia samemu.
    Oczywiści używki wchodzą w grę
    I są np. http://tablica.pl/oferta/kolumny-ceeroy6032-audiofilskie-glos-vifa-IDAlVN.html
    Proszęo rady; z góry dzięki a może coś innego polecacie????
    Pokój 21m2
  • Level 1  
  • Level 9  
    Dzięki, tak mi sięwydawało że to będzie najlepszy wybór.
    Ciekawią mnie jeszcze te STXy, opinie są raczej pozytywne.
    Chcę używać ich tylko do odsłuchu muzyki, glównie rock, ale i klasyczną też lubię posłuchać.
    pozdrawiam
    RAV
  • Level 21  
    Zdecydowanie STX MX140 - o kilka klas lepsze od MA BX2, które są trochę gorsze od podstawkowych Siest/Fiest.
  • Level 21  
    Siesty, a najlepiej modyfikowane czyli GDN 15/40/5 + XT25, stx sobie daruj...
  • Level 9  
    No ładnie i co wybrać po tych kilku postach :?:
    Chyba zawęże wybór do polskich.
    Byłbym za stx, chociaż zacząłem przyglądać się tonsilowi i nie wiem czy bez mała dwukrotnie większa różnica w cenie nie będzie na korzyść tonsilu.
    Nie zależy mi na mocnym basie, wolę wyraziste wysokie tony. A jak faktycznie zacznie brakować basu, to zawsze można wspomóc subem.
  • Level 21  
    W tej cenie w której chodzą teraz Tonsile GDN 15/40/5 (70zł) to nie mają absolutnie żadnej konkurencji (zresztą nieco powyżej także). Stosunek cena/jakość wychodzi rewelacyjnie a więc na twoim miejscu brałbym GDN 15/40/5 + XT25 a jak by było mało basu to na przyszłość pomyśleć o subie na MDS08.
    Możesz też rozważyć Tonsile GDN 13/50/9 (mam parkę do sprzedania) i połączyć z seasem 27TBFC/G lub morelem MDT29 (ja posiadam 2 x GDN 13/50/9 + seas 27TBFC/G) i mogę cię zapewnić że przy twoich wymaganiach basu absolutnie ci nie zabraknie
  • Level 21  
    GDN 13/50/9 stosowane w Excellenceach i Premium to jeszcze lepsze głośniki niż te w Siestach/Fiestach
  • Level 21  
    RADUL wrote:
    GDN 13/50/9 stosowane w Excellenceach i Premium to jeszcze lepsze głośniki niż te w Siestach/Fiestach

Dokładnie, dodam jeszcze że były stosowane w cz@tach ale niestety chłopaki z tonsila zwalili sprawę i nie zastosowali zwrotnicy z prawdziwego zdarzenia, marnując tym samym potencjał głośników...
    Możesz też poszukać tych premium lub excellence, czasami się pojawiają na znanym portalu aukcyjnym ;)
  • Level 9  
    Panowie Radul i benek, wybierałem spośród gotowych zestawów, wy piszecie o...? własnie o czym? Mam kupić sieste/fieste i wymienić głośniki? Mam zbudować zestaw samemu? Owszem skrzynki mogę zrobić nawet na centrum obróbczym, jednak ze zwrotnicami raczej nie dam rady, no i wielkość tych skrzynek. Piszcie proszę jaśniej.
    Chcę zestaw stereo; optymalnym zestawieniem głośników według Was dla mnie byłoby GDN 13/50/9 + seas 27TBFC/G a może 2xGDN 13/50/9 + seas 27TBFC/G tu większa skrzynka ale to nic... . A może wykonujecie zwrotnice + określić wielkość skrzynki?
    Z chęcią takie rozwiązanie zastosuje.
  • Level 21  
    Najlepszą opcją będzie zestaw: GDN 13/50/9 + 27TBFC/G lub GDN 15/40/5 + vifa XT25. Trochę gorszą będzie zestaw Tonsil siesta front (ze względu na wysokotonówkę ale jeśli nie jesteś osłuchany to spokojnie ci wystarczy). A stx odpuść sobie
  • Level 9  
    Więc co robię tak zakupię te fiesty/siesty i wymienię wysokie tony na SEAS 27TBFC/G.
    A co ze zwrotnicą? Ingerencja jest konieczna?
  • User removed account  
  • Level 21  
    RAV7775 wrote:
    Więc co robię tak zakupię te fiesty/siesty i wymienię wysokie tony na SEAS 27TBFC/G.
    A co ze zwrotnicą? Ingerencja jest konieczna?

Taniej wyjdzie zakupić 2 sztuki seasów i 4 sztuki GDNów i zrobić dla nich obudowy. Ale zwrotnicę i tak trzeba robić od nowa (są ludzie którzy za opłatą zaprojektują takie coś)
  • Level 21  
    Ciężko powiedzieć, mało znane kolumny, trzeba by było posłuchać ale najciekawsze wydają się pierwsze. Aczkolwiek "masowania klaty" z nich się nie spodziewaj
  • Level 38  
    Acoustic Energy Aegis One jakieś 10 lat temu były na pierwszym miejscu w rankingu kolumn podstawkowych. Nie pamiętam w jakim przedziale cenowym ale chyba to było 1000-2000 zł.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Więc tak. Wiem na pewno, że interesuje Ciebie zakup zestawów głośnikowych, stereo, podstawkowych do 1000zł, w pomieszczeniu 21m². Zapytam tylko jaki wzmacniacz i jakie gatunki muzyczne?
  • Level 9  
    Wzmacniacz a raczej amplituner to YAMAHA RX-350, jeśli nie wystarczy pomyślę o czymś mocniejszym.
    Muzyka no cóż od rocka do klasycznej dużo słucham radio, lubię przejrzyste wysokie tony. Bas owszem ale to drugi plan, zawsze mogę dokupić subwoofer jeśli bedzie go za mało.
  • Level 9  
    Ehh panowie bez urazy, ale czy ja na zle forum trafiłem :?:
    Ja Wam gotowy zestaw, a Wy kup głośniki i rób sam. Wszystko w porządku ale o zwrotnicach to do tej pory wiedziałem że są na kolei i w samochodzie :D .
    Powiem tak, kiedyś z braku czasu może i popełnię jakieś kolumny - wykonanie skrzynek nie stanowi dla mnie problemu; jedynie kwestia zgłębienia wiedzy o zwrotkach - jednak na tą chwilę kupię gotowy zestaw. Jestem prawie przekonany do tego DIY http://allegro.pl/aw-sound-no0306d2-187x1019-i2048660298.html jest on na głośnikach VISATON; wysoko tonowe G20 SC 8ohm a niskośrednio to W 170S 8ohm. Jeszcze tu kiedyś wrócę :)
    Pozdrawiam
    RAV
    Po co się irytować. Wspomniałeś o DIY w pierwszym poście, więc sądziłem, że nadal ta myśl chodzi Ci po głowie. Prawdę mówiąc, nie interesowały by mnie te zestawy. "Manufaktura" niezbyt się przyłożyła do konstrukcji.
  • User removed account  
    sobiech_polska wrote:

...Ale SXT MX-140 DIY to co innego...

Tak, niemniej dźwięk (bo chyba to jest priorytetem) też zupełnie innej klasy. ;)
  • Level 9  
    przemo-lukas, absolutnie się nie irytuję, chwalicie zestawy DIY i bardzo dobrze, napewno dźwięk dobrze wykonanych zestawów samemu, bije na głowę te wszystkie marketówki. Problem w tym że nie mam wiedzy jak wykonać (obliczyć) zwrotnice, wielkość pudeł itd.
    benek 161 widziałem te kolumny, prawie dokładnie są wykonane z tych głośników o których pisałeś kilka postów wyżej.
    Miałeś do sprzedania te GDN 13/50/9, powiedz jakich rozmiarów ma być skrzynka do nich + seasem 27TBFC/G i wykonaj mi zwrotnice :) albo daj namiar na kogoś kto wykona.
    Skrzynka nie ma problemu, wykonuję nie dla siebie do STX MX-140 właśnie ale z MDF 19 + Front 28mm.