Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam schematu do regulacji głośności

ktos108 18 Gru 2004 15:49 1290 6
  • #1 18 Gru 2004 15:49
    ktos108
    Poziom 10  

No więc mam problem. Mam dobry wzmacniacz który podłączyłem bezpośrednio do komputera. Problem w tym że we wzmiacniaczu nie mam potencjometru i za to cała regulacja jest zmieniana w komputerze.
    Potrzebny mi mały układ do regulacji głośności coś podobny jak jest przy słuchawkach. Sylwester blisko a będzie trudno po kilku browarazh zmieniać głośnośc w komputerze. Z góry dziękje ?
    Przeniesiono.[h]

0 6
  • #2 18 Gru 2004 16:45
    DiZMar
    Poziom 43  

Wykorzystaj do tego potencjometr 50-100k to znaczy ok 100kiloomów charakterystyce wykładniczej lub logarytmicznej (B lub C) a nie liniowej (A). Ślizgacz potencjometru na wejście wzmacniacza. Jeden skrajny koniec na masę a do drugiego skrajnego wyjście Audio z kompa. W kompie ustawiasz głośność na max. Gdyby regulacja nie była płynna zamień miejscami skrajne końce potencometr. Gdybyś miał tylko potencjometr o charakterystyce liniowej (oznaczony A) to regulacja nie będzie liniowa. I regulacja ręczna gotowa.

0
  • #3 19 Gru 2004 12:18
    ktos108
    Poziom 10  

a to wtedy bym uzyskał stereo ?

0
  • #4 19 Gru 2004 12:22
    DiZMar
    Poziom 43  

Pisałem o sygnale mono. To zrób takie dwie regulacje na obu kanałach. Będziesz miał wtedy regulacje kanałów osobną czy możliwość ręcznej regulacji balansu.

0
  • #5 21 Gru 2004 01:04
    ktos108
    Poziom 10  

cos cicho jest, ale jak podkrece wiecej to mi trzeszczy.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Gru 2004 07:06
    DiZMar
    Poziom 43  

Użyj przewodów ekranowanych (ekran podłącz do masy).

0
  • #7 21 Gru 2004 13:00
    ktos108
    Poziom 10  

dzis podłączylem jeszcze raz i już działa, niewiem co wczoraj źle zrobiłm. Użyłem 2x47 kΩ i mam stereo. Przy basiku mi cos trzeszczy jak jest za głośno.
    dzięki za pomoc.

jeszcze jedno jak regulator jest w połowie podkręcony to jest jakies zaklocenie ale jak jest prawie na minimum albo na minimum
    to jest dobrze albo na maxa i prawie na maxa jest dobrze ale w polowie zaklocenia są.

jeszcze dygie pytanie. gdy jest głosniej znikształca mi dźwięk ,a nie powinien. Użyłem potencjometru 50 kb bo tamtem mi sie popsuł.

0