logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak ustawić rozrząd w Ford Escort 1.6 16V 94r DOHC? Szukam znaków na wale korbowym

Karamba165 09 Sty 2012 19:42 11127 6
REKLAMA
  • #1 10373392
    Karamba165
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 8
    Witam. Potrzebuje schematu lub jakichś wskazówek jak ustawić rozrząd w Fordzie Escorcie z silnikiem 1.6 16V z 94r. Silnik posiada oznaczenie DOHC. Wiem, że wałki rozrządu blokuje się od tyłu w głowicy lecz nie wiem gdzie szukać znaku na wale korbowym. Jeśli ktoś wie coś na te temat proszę o pomoc:)
  • REKLAMA
  • #2 10373723
    wojtekryba
    Poziom 32  
    Posty: 1882
    Pomógł: 152
    Ocena: 484
    Karamba165 napisał:
    Witam. Potrzebuje schematu lub jakichś wskazówek jak ustawić rozrząd w Fordzie Escorcie z silnikiem 1.6 16V z 94r. Silnik posiada oznaczenie DOHC. Wiem, że wałki rozrządu blokuje się od tyłu w głowicy lecz nie wiem gdzie szukać znaku na wale korbowym. Jeśli ktoś wie coś na te temat proszę o pomoc:)


    Nie ma znaku ,do tego koło bez klina,potrzebna blokada wału.
  • REKLAMA
  • #3 10383851
    Karamba165
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 8
    Czyli jak ustawić teraz wał korbowy?:) pomóżcie bo już się trochę zapędziłem i wszystko rozkręcone:)
  • REKLAMA
  • #4 10384668
    kuniczi5
    Poziom 10  
    Posty: 9
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Powinno coś być na kole zamachowym ale nie jestem pewien.Ja tam bym szukał.
  • #5 10386712
    Scalak5
    Poziom 23  
    Posty: 420
    Pomógł: 47
    Ocena: 325
    wojtekryba napisał:

    Nie ma znaku ,do tego koło bez klina,potrzebna blokada wału.

    Akurat w tych jest znak na misce i na kole a koło jest na klinie.To jest escort i stary zetec od klina odeszli w focusie.
    Jak ustawić rozrząd w Ford Escort 1.6 16V 94r DOHC? Szukam znaków na wale korbowym
  • REKLAMA
  • #6 10392826
    Karamba165
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 8
    Dziś sprawdziłem i będzie tak jak na rysunku wyżej jak skręcę głowice to się okaże czy na 100% tak powinno być:)
  • #7 10425815
    Karamba165
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 8
    Witam. No i mam problem z tym Escortem. Rozrząd jest złożony głowica też auto odpala. Na wysokich obrotach silnik pracuje dobrze a na wolnych tak jakby nie chodził na jeden cylinder. Ale co jeszcze... z rury wydechowej kopci się białym gęstym dymem który szybko wyparowuje. Podejrzewam ze powodem tego jest niedopalona mieszanka w cylindrach gdyż po wyjęciu świec widziałem że denko tłoka jest mokre w jednym było nawet parę mm benzyny. Zabieram się za kolektor ssący bo to jedynie może mieć jakiś wpływ na to co się dzieje jeśli jednak się mylę to dajcie jakąś inna wskazówkę. Pod cewka zapłonową jest rurka wychodząca z kolektora przez którą silnik zasysa powietrze, gdy ja zatkam lub podłącze do nie wiem czego:) (zbiorniczek pod kolektorem wydechowym) ale tam ja powinniśmy podłączyć silnik też gaśnie. To prawda że nie łatwo zrobić Forda to fakt:)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje informacji na temat ustawienia rozrządu w Fordzie Escort 1.6 16V z 1994 roku, silnik DOHC. W odpowiedziach wskazano, że nie ma wyraźnego znaku na wale korbowym, a do blokady wału potrzebna jest specjalna blokada. Sugerowano, aby szukać znaku na kole zamachowym oraz na misce olejowej. Po złożeniu rozrządu i głowicy, użytkownik napotkał problemy z pracą silnika na wolnych obrotach oraz wydobywaniem się białego dymu z rury wydechowej, co może wskazywać na niedopalanie mieszanki paliwowej. Wskazano na możliwość problemów z kolektorem ssącym.
REKLAMA