Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeprogramowanie Mio C250 na obsługę AM z kardy SD

10 Sty 2012 09:41 37103 77
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam MIO C250. Ma on już trochę lat i bardzo nieaktualne mapy. Program który jest tam wgrany też nie za bardzo mi podchodzi. Dlatego chciałbym przystosować tą nawigacje do pracy z AM wgraną na kartę SD. Posiadam legalną AM z płytą.
    Proszę o pomoc w jaki sposób mam przeprogramować to urządzenie.

Pozdrawiam,
  • Poziom 9  
    koala106 napisał:
    Aby ruszyła AM trzeba w pierwszym rzędzie zaktualizować ROM urządzenia do wersji v2.00

Mam już komunikacje komp<> C250 za pomocą ActivSync oraz Transfer Mio C250 Hack. Ściągnąłem już już ROM v2.00 tylko nie wiem co dalej.
  • Poziom 9  
    Co to jest aktualizator MIO?
  • Poziom 39  
    Program, który był dostarczony wraz z aktualizacją ROM-u.
    Jeżeli nie masz tego - u mnie na chomiku jest kopia DVD z całą zawartością ROM do Mio serii C - płyta była swego czasu bezpłatnie wysyłana przez Mio w ramach aktualizacji.
    http://chomikuj.pl/koala106/mio+x20+aktualizacja+do+2008
  • Poziom 9  
    a czy nie ma jakiegoś prostrzego sposobu na pobranie tego programu, bo wydaje mi się, że ściąganie całego DVD , to trochę przesada. Przecież chodzi tylko o zmianę wer. ROMu i odblokowanie C250.
  • Poziom 9  
    Ja mam R03.3.0164.0416

Dodano po 37 [minuty]:

Problem jest w tym, ze w tych linkach opisy są mało aktualne, a linki do programów nie działają, chyba ze starości ;-)

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Użyłem programu MioC250_MioMap_EEU_Update_tool, ale nie widzę w nim możliwości wskazania do której wersji ROMu można zaktualizować urządzenie.
  • Poziom 9  
    Koala106, Twój program zadziałał. Serdecznie dziękuję.
  • Poziom 8  
    Witam , posiadam dokładnie tą sama wersje nawigacji (model, wersja ROM). Czy mógłbym prosić o opisanie krok po kroku w punktach co należy wykonać aby działała AM? Byłoby tak wszystko w jednym miejscu. Jeśli odblokuje urządzenie to już nie będzie można włączyć map mio? Ani tych w urządzeniu, ani na karcie SD (europa zachodnia)?
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam, mam podobny problem dostałem Mio używane po próbie aktualizacji map przez nieudolnego operatora. Krążąc po necie próbowałem już wielu sposobów, wasz wątek wydaje się mieć sens, tylko że poza urządzeniem nie mam nic, kabel jakiś dopasowałem, nawet że działa, płyty DVD też nie mam. Chcę zrobić zmianę ROM-u ale nagle wszystko się zatrzymuje z komentarzem "Brak możliwości połączenia urządzenia sprawdź...". Fakt! nagle Pc dostrzega nowe urządzenie (sterowników brak) wcześniej łączył się za pomocą ActivSync oraz Transfer Mio C250 Hack jak u kolegi wyżej. tylko że na mio pojawia sięekran aktualizacji. Jestem tym wszystkim skołowany proszę o pomoc i sterowniki

Dodano po 10 [minuty]:

lub pojawia się komunikat "Aktualizacja nie powiodła się. Wykonaj zimne uruchomienie urządzenia" I co to jest to zimne uruchomienie? Koala106 czy poza tym programem który załączyłeś czy jeszcze coś potrzeba? Rom czy coś?. Sorry może to są głupie pytania ale jestem laikiem z czasów ATARI COMMODORE i AMIGI :)
  • Poziom 39  
    po "dostrzeżeniu" przez PC nowego urządzenia instalujesz sterowniki, zimne uruchomienie to restart. Jak zainstalujesz sterowniki poprawnie restartujesz urządzenie, puszczasz aktualizację jeszcze raz i wtedy idzie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za wyjaśnienia dobry człowieku, tylko czy masz, lub ktoś, kto czyta te rady linka do sterowników. Próbowałem na oficjalnej stronie-niestety nie ma.
    A jak już szczęśliwie przez to przebrnę, to jakie mapy proponujesz?.
  • Poziom 39  
    mario7169 napisał:
    Dzięki za wyjaśnienia dobry człowieku, tylko czy masz, lub ktoś, kto czyta te rady linka do sterowników. Próbowałem na oficjalnej stronie-niestety nie ma.
    A jak już szczęśliwie przez to przebrnę, to jakie mapy proponujesz?.
    Sterownik w dwóch wersjach w załącznikach - jeden działa na romie r03, drugi na r13, r07, r05 do tego opis instalacji od mio
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz dzięki, udało się tylko teraz na ekranie mio jest cały czas ikona połączenia z PC i zgłupiałem nie wiem co dalej,

Dodano po 4 [minuty]:

a co ciekawsze po odłączeniu od PC i wyłączeniu i ponownym włączeniu nadal pojawia się ta sama ikona podłączenia do PC co zrobić? pomocy.

Dodano po 11 [minuty]:

transfer mio też nie widzi urządzenia wszystko zamarło tylko komputer widzi nowy dysk zwany mio Device pomimo że karty w mio niema.
  • Poziom 10  
    A czy ma znaczenie którą wybiorę bo trochę dużo tego.
  • Poziom 10  
    Wypakowałem i zainstalowałem na PC i znów nie wiem co robić, gryzę to ale bez skutku.

Dodano po 13 [minuty]:

Mogę prosić o kolejną podpowiedź? Po wypakowaniu mam dwa rodzaje instalacji; Setap i w folderze dotnet ActveSync. Setap zainstalowałem na PC, a co z ActiveSync, i jak to Wrzucić na Mio. Atari było prostsze!!!
  • Poziom 39  
    instalujesz program, podłaczasz mio do komputera, odpalasz program mio more desktop, wybierasz opcję ponownie zainstaluj oprogramowanie na mio i cierpliwie czekasz (około 5 minut) i po wszystkim
  • Poziom 10  
    Super!!! Tylko że po zakończonym uaktualnieniu mio żądał kalibracji ekranu po czym określił time limit i zastygł w bezruchu. Ponowne włączenie nic nie dało efekt ten sam. Ręce mi opadają.

Dodano po 20 [minuty]:

poszło po wrzuceniu map i ponownej aktualizacji, a co AM na SD?
  • Poziom 39  
    time limit - czeka 30 sekund na naciśnięcie w dowolnym miejscu w celu potwierdzenia poprawności kalibracji, aby używać AM, trzeba odblokować urządzenie.
  • Poziom 10  
    mam mały problem, postępowałem zgodnie z kolegi pomocą i udało mi się zmienić roma, wszystko jest ok. tylko że teraz mam problem z transferem mio,nie działa nie mogę wrzucić mapy do mio. I druga sprawa nie mogę odblokować urządzenia za pomocą Asgaard_v2.5.zip. po rozpakowani wygląda inaczej niż w innyh opisach t.z. oscar ma inną ioknke, takie okienko kwadratowe. może jakaś pomoc? Proszę
  • Poziom 10  
    Czy możliwe jest że na romie v2.0 ten program do transmisji nie działa?
  • Poziom 10  
    A czyn powinny się charakteryzować mapy pod tego roma, t.z. jakie będą pracować teraz w moim urządzeniu?.
  • Poziom 10  
    siedzę dalej i gryzę, udało mi się nawet raz odblokować nawi ale pojawiał się komunikat, że nie ma programu którym mógłbym otworzyć mapy(w wolnym tłumaczeniu) lub żebym najpierw uruchomił jakiś program tylko że ja go wcale nie miałem, a mio nie widzi żadnych map zasysałem już różne z niejednego miejsca. Pomocy Błagam w piątek mam wyjazd potrzebuje tej nawi.

Dodano po 8 [minuty]:

wkładki na kartę też nie działają :(