Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa otwieranie plików .XLS przez podwójne kliknięcie.

djbpm 10 Sty 2012 10:14 10429 5
  • #1 10 Sty 2012 10:14
    djbpm
    Poziom 21  

Problem dotyczy Excel Starter 2010 pracującym pod Windows 7 64bit.
    Po dwukrotnym kliknięciu na plik .xls uruchamia się Excel i wyskakuje komunikat: "wystąpiły problemy z przesłaniem polecenia do programu".
    Excel zostaje uruchomiony, ale nie ma w nim otwartego żadnego pliku. Można otwierać pliki z poziomu aplikacji Excel, jednak nie jest to rozwiązaniem problemu.
    Szukałem, i znalazłem kilka porad, jednak one nie skutkują:
    Odznaczyć opcję: Plik/Opcje/Zaawansowane: Ignoruj inne aplikacje używające dynamicznej wymiany danych (DDE).
    Była odznaczona, zaznaczenie, i odznaczenie ponowne niczego nie zmienia.
    Wyłączenie antywirusa (Comodo) także niczego nie zmienia.
    Pliki xls skojarzone są z “Microsoft Application Virtualization DDE Launcher” niektóre porady sugerują zmianę tego skojarzenia na
    "C:\Program Files\Microsoft Office\Office14\EXCEL.EXE" /dde
    jednak w moim przypadku plik EXCEL.EXE nie istnieje w tym folderze. Inne porady odradzają ten zabieg, chodź z postów wynika, że komuś to pomogło. Być może wersja starter nie posiada tego pliku.
    Oprócz tego użyłem funkcji napraw w menu programy (dawne dodaj usuń programy). Również bez skutku.
    Kolejna porada:
    Start > Run > dcomcnfg > OK
    Click the plus next to Component Services
    Click the plus next to Computers
    Right click on My Computer > Properties
    Default Properties tab at the top
    Default Authentication Level > Change from "none" to "Default" or "Connect"
    Default Impersonation Level > Should already be set to "Identify"
    OK, then close Component Services
    W moim przypadku było tutaj ustawione właśnie tak, jak sugeruje porada.

Kolejna porada:
    1. Go to FILES and select OPTIONS
    2. Find TRUST CENTER and select
    3. On the right side of the screen select TRUST CENTER SETTINGS
    4. Find FILE BLOCK SETTINGS
    5. If you desire to open ALL previous Excel Worksheets, UNCHECK eveything.
    Również bez efektu.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
    Dzięki, pozdrawiam

0 5
  • #2 10 Sty 2012 11:25
    marcinj12
    Poziom 40  

Spróbuj ten starter odinstalować (nie: naprawiać), zrestartować komputer i zainstalować ponownie.

0
  • #3 11 Sty 2012 12:40
    djbpm
    Poziom 21  

Aplikacja jest preinstalowana przez producenta komputera, i nie mam do niej instalki. Czy istnieje jakiś legalny sposób, aby taką instalkę pobrać? Na kilku stronach znalazłem linki prowadzące tutaj, jednak ten link już nie działa. Nazwa pliku znajdowana jest na serwerach typu www.4shared.com,, jednak ten komputer musi być w 100% czysty jeśli chodzi o legalność oprogramowania. Szukałem na stronach ms, i do pobrania musiałem się tam zalogować, a po zalogowaniu i tak mi nie pozwolono tej instalki pobrać, ponieważ nie jestem partnerem OEM.
    Może jakaś inna podpowiedź odnośnie problemu?

0
  • #4 25 Wrz 2012 17:36
    rolnik77
    Poziom 1  

Witam
    Dzięki wielke za pomoc - u mnie pomogła sztuczka z odznaczeniem polecenia ---- Plik/Opcje/Zaawansowane: Ignoruj inne aplikacje używające dynamicznej wymiany danych (DDE).
    Polecam wszystkim co mają problemy te same w MO Exel 2007-pliki XLS

1
  • #5 04 Wrz 2015 12:35
    marcinp250
    Poziom 2  

U mnie tez pomogło dznaczenie polecenia ---- Plik/Opcje/Zaawansowane: Ignoruj inne aplikacje używające dynamicznej wymiany danych (DDE). Dzięki

0
  • #6 02 Sie 2017 10:56
    thomsonik
    Poziom 8  

Wiem, że temat stary jak świat, ale jestem pewien że komuś się jeszcze przyda.
    U mnie dokładnie jak u autora nic nie chciało pomóc.

Jednak stary dobry patent pomógł - tzn. usunięcie plików tymczasowych użytkownika. W zmiennych środowiskowych sprawdzamy, gdzie się zapisują. Kasujemy i robimy restart kompa.

0