Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw reanimacyjny dla Siemens C60.

dolby 19 Gru 2004 14:12 18019 34
  • #1 19 Gru 2004 14:12
    dolby
    Poziom 13  

Pliki zawierają wszystko, co jest potrzebne do naprawy Siemens C60, jeśli komuś z jakichś przyczyn nie udała się zmiana oprogramowania i posiada teraz zbiór części elektronicznych. Plik jest podzielony Windows Commanderem i poszczególne części są spakowane Zip-em. Trzeba wszystko rozpakować i poskładać spowrotem z Zip-a zawierającego wszystkie potrzebne pliki. Najpierw trzeba zgodnie z instrukcją załadować do telefonu odpowiednie pliki flash, potem Use original imei. Następnie trzeba wgrać załączony SWUP zawierający język polski, gdyż pliki flash ładowane do telefonu nie zawierają języka polskiego. Po wgraniu SWUP-a należy ustawić kontrast wyświetlacza programem X55Contrast i telefon powinien już działać. Jeśłi nie działa, to albo coś poszło źle, albo to nie wina oprogramowania telefonu. SWUP przy przeciętym Testpoint trzeba wgrać na włączonym telefonie. Włączamy telefon. Kabel ma być jeszcze odłączony od telefonu. Zaznaczamy Precheck, uruchamiamy program i czekamy, aż pasem postępu w Precheck dojdzie do 30%. Wtedy podłączamy kabel i telefon zostanie po chwili automatycznie wyłączony i załaaduje się nowy flash z SWUP-a. Jeśli za pierwszym razem razem SWUP nie zareaguje, to trzeba dalej próbować. Włożenie kabla do telefonu w odpowiednim momencie jest istotne i trzeba popróbować kilka razy,żeby znaleźć właściwy moment.

• #4 21 Gru 2004 22:56
    dolby
    Poziom 13  

Poprawka do opisu: SWUP z językiem polskim można wgrać prościej: podłączając włączony telefon (lub włączając telefon po podłączeniu) do komputera i uruchamiając SWUP. Precheck ma być odznaczone. Telefon zostanie automatycznie wyłączony i rozpocznie się ładowanie oprogramowania do telefonu.

• #5 19 Lis 2005 19:00
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

No to kolego żeś się pofatygował tyle upload-u :) Ale nie napisałeś czy ten zestaw jest pod układ AMD czy INTEL. Flashe róznią się od siebie chociaż tym że amd ma 14mb a intel ma 16mb.
    W większości telefony na układzie AMD ulegają uszkodzeniu. Na 50 telefonów c60 to jeden zdarza mi sie na układzie Intel że jest uszkodzony.
    Mam plik reanimacyjny który stawia (amd) te telefony na nogi. Nie ma bata żeby nie wstał. Jeśli cos nie tak to wtedy wystraczy pociągnąć proca HA i wszystko jest OK.

Plik jest duży (bo są to 3 pliki) !!! postaram się umieścić go na darmowym serwerze, jeśli to zrobie to napiszę tutaj. Narazie tylko na maila mogę wysłać.

Dodano po 6 [minuty]:

Plik ma około 12 MB - ale stawia wszystkie na amd :)

Dodano po 11 [minuty]:

Aha, oczywiście to wszytko po TP

• #6 21 Lis 2005 02:46
    Bibkoks
    Poziom 17  

Ludzie jest zajefajnie. Ten "zestaw reanimacyjny" mi pomógł teraz śmiga mi telefon jak nowy.a co do kontrastu to napewno sie da go zmienic
    "x55contrast"(trzeba wlaczyc ten prog zczytac ustawienia lcd i podkrecic przesuwając w prawo pasek tak gdzies na jakies 70% tego paska i wtedy "save" i exit i reset telefonu i ladnie pięknie chodzi.)
    po wczytaniu:
    1. flash m55(freia 8)
    2. flash c60(freia9)
    3. use original imei
    4. x55contrast (70% paska)
    5. swup z polskim językiem
    6. reset phona
    7. juz sie cieszyłem dzialającym telefonem.

DZIĘKI "dolby" JESTES WIELKI

• #7 29 Lis 2005 09:25
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Gopcio napisał:
    To mi wogóle nie rusza;/ biore we freia 10v daje mu słuchawke i wyskakuje błąd z boot cośtam:( nie mam ciętego tp, może dlatego?

"Boot file is not accepted" - wywala wtedy gdy:
    - próbujesz wgrać Frieją oprogramowanie, a nie masz zrobionwgo TP
    - chcesz wgrac oprogramowanie Freją a kość flasha to Intel

• #8 05 Sty 2006 02:37
    Bibkoks
    Poziom 17  

SLUCHAJ JA MIALEM JUZ POLACZONY TEN ZESTAW ALE PODZIELILEM KO COMANDEREM TAK JAK DOLBY I PROSZE TĄ TRZECIĄ CZĘŚĆ. spakowalem wiec rozpakuj i polacz pliki. zycze powodzenia. jak nie bedzie wpozadku to pisz.
    nie wiem co jest nie tak ale nie moge wystawic zalacznika za darmo

• #9 13 Lut 2006 14:11
    Fabi20
    Poziom 15  

Witam wszystkich.
    A co zrobić jak sie ma w słuchawce kość intela?
    Mam siemensa c60 gdy próbuje go włączyc to zaswieca się wyświetlacz na niebiesko, wydobywa sie krótki dźwięk i się wyłącza, mam boxa tornado UFS - 3.
    Prosze o jakieś wskazówki.

• #10 13 Lut 2006 14:45
    Adrian152
    Poziom 17  

Jak ma sie kosc intela to tp i SST i proponowalbym zwyklym kablem serwisowym na coma. POszukaj na elce, bo kiedys sam prosilem o soft pod intela do c60 (na sst), mozna takze JOKEREM.

A dla tych ktorzy nie moga ustawic kontarstu w x55, to polecam SST, napewno pomorze, lub JOKER.

Ten temat byl poruszany wieeelee razy, wiec szukajcie, a znajdziecie to czego potzrebujecie do c60.

Dla tych ktorym telefon wogole sie nei wlacza, moze wystarczy poprostu baterie naladowac (na innym fonie), bo czesto tak jest ze z czasem bateria pada i telefon wogoel nie reaguje.

• #11 14 Lut 2006 17:53
    Prodig
    Poziom 20  

Ja w sumie zastanawiam się czy jest różnica pomiędzy kością Intela i AMD. Oryginalny soft w moim telefonie był v20. Potem wgrywałem różne wersje. Ludzie pisali, że jest pod AMD kiedy indziej znowu, że jest pod Intela. Ja wgrywałem te i te wersje i działało.

Przeczytałem, że pod AMD soft ma 14MB a pod Intela ma 16MB. Wydaje mi się, że wielkość tego softu zależy od adresu początkowego od którego jest on ściągany. Np. soft 14MB zaczyna się od adresu 200000. Jak zgrywałem soft za pomcą V_klay'a to miał on 16MB, bo zgrywał się od adresu 000000. Przy wgrywaniu należy pamiętać aby wgrać go od tego właśnie adresu. Soft, który wgrywamy w Freia ma 14MB, ale wgrywany jest od adresu 200000.

Ja do mojego tela wgrałem 14MB a zgrałem z niego wcześniej 16MB.

Może się mylę ale to tylko moje przemyslenia i doświadczenia :idea:

Zapytam przy okazji, czy po wgraniu softu v27 będzie możliwość wgrania softu niższego bez TestPointa? Czy tylko w telefonach z oryginalnym softem v27 trzeba ciąć?

Czy da się wgrać do softu v27 patcha powiększającego dysk do 4,14MB tego z v26?

• #12 14 Lut 2006 23:06
    Adrian152
    Poziom 17  

Prodig co do softow to sie nie mylisz, roznica wynika wlasnie z tego jakim programem zgrywasz flasha, czyli tak jak pisales od adresu poczatkowego...
    Prodig a do v27, to mysle ze nie bedzie problemu ze zmiana na nizsza(zakladajac ze wgrasz v.27 swupem a nizsza fulflashem/fubu), jesli masz spatchowane bootcore, a z rszta przewaznie sie tnie tp w c60.

• #13 05 Mar 2006 20:04
    komismaja
    Spec od GSM

Ja z kolei w sobote robiłem c60 w następujący spsób
    Przecięcie tp
    Full flash w sst z pakietu uniwersal simlok remover (flash ze strony www.magboss.pl) plik miał 16mb
    Koniec flashowania i telefonik jak tra lala

• #14 04 Cze 2006 12:25
    nervero
    Poziom 12  

a jak moge sprawdzic czy mam kosc intela czy amd?? bo mam bardzo duzy problem z postawieniem na nogi mojego c60...poniewaz nie daje znaku zycia od kiedy chcialem sobie zaktualizowac wersje fw..prosze o pomoc

• #15 08 Lip 2006 15:02
    Bibkoks
    Poziom 17  

Mosisz rozebrac telefon na czesci pierwsze i sprawdzic na takim czarnym "układzie scalonym" co pisze albo "amd" albo "intel" a te pliki sa pod amd i dodam ze gdzies na forum widzialem pliki pod intela (chyba)

Albo masz zly kabel albo tp zle przecienty pliki napewno dzialaja mi juz pare razy pomogly:).upewnij sie co do kabla.proponuje zropbic na 2 rezystorach 15ohm

Post był raportowany.
    Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty.

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    [hefid]

• #18 24 Lis 2006 14:59
    Fabian
    Poziom 1  

Da się go ściągnąć. Jak go już będę miał to go reupload'ne na sendspace i dam tutaj linka...

EDIT:

Tutaj jest obiecany link >>>kliknij<<<

Po wgraniu tego flasha, który jest w tej paczce będziemy mieli ruską wersję oprogramowania. Żeby była ona w nowszej wersji i oczywiście po polsku należy teraz wgrać WINSWUP'a. Dokładne instrukcje co i jak tutaj

• #19 01 Lut 2007 08:31
    Jacck
    Poziom 26  

Zaznacz najpierw w Jokerze "Del Instances" i włącz telefon - może zestaw okaze się niepotrzebny.[/i]

• #20 26 Mar 2007 20:16
    Usunięty
  • #21 26 Mar 2007 20:33
    Usunięty
  • #22 27 Mar 2007 17:12
    kowal00071
    Poziom 18  

ja mam 3 siemensy na intelu i nie moge wgrać flasha, dochodzi do 3-5% i staje eeprom wchodzi bez problemu.

sst 5.321
    dca 510

• #23 27 Mar 2007 19:02
    Usunięty
  • #24 21 Cze 2007 17:50
    janusz0211
    Poziom 1  

Pliki zawierają wszystko, co jest potrzebne do naprawy Siemens C60, jeśli komuś z jakichś przyczyn nie udała się zmiana oprogramowania i posiada teraz zbiór części elektronicznych. Plik jest podzielony Windows Commanderem i poszczególne części są spakowane Zip-em. Trzeba wszystko rozpakować i poskładać spowrotem z Zip-a zawierającego wszystkie potrzebne pliki. Najpierw trzeba zgodnie z instrukcją załadować do telefonu odpowiednie pliki flash, potem Use original imei. Następnie trzeba wgrać załączony SWUP zawierający język polski, gdyż pliki flash ładowane do telefonu nie zawierają języka polskiego. Po wgraniu SWUP-a należy ustawić kontrast wyświetlacza programem X55Contrast i telefon powinien już działać. Jeśłi nie działa, to albo coś poszło źle, albo to nie wina oprogramowania telefonu. SWUP przy przeciętym Testpoint trzeba wgrać na włączonym telefonie. Włączamy telefon. Kabel ma być jeszcze odłączony od telefonu. Zaznaczamy Precheck, uruchamiamy program i czekamy, aż pasem postępu w Precheck dojdzie do 30%. Wtedy podłączamy kabel i telefon zostanie po chwili automatycznie wyłączony i załaaduje się nowy flash z SWUP-a. Jeśli za pierwszym razem razem SWUP nie zareaguje, to trzeba dalej próbować. Włożenie kabla do telefonu w odpowiednim momencie jest istotne i trzeba popróbować kilka razy,żeby znaleźć właściwy moment.

Dodano po 1 [minuty]:

Przeczytałem, że pod AMD soft ma 14MB a pod Intela ma 16MB. Wydaje mi się, że wielkość tego softu zależy od adresu początkowego od którego jest on ściągany. Np. soft 14MB zaczyna się od adresu 200000. Jak zgrywałem soft za pomcą V_klay'a to miał on 16MB, bo zgrywał się od adresu 000000. Przy wgrywaniu należy pamiętać aby wgrać go od tego właśnie adresu. Soft, który wgrywamy w Freia ma 14MB, ale wgrywany jest od adresu 200000.

Ja do mojego tela wgrałem 14MB a zgrałem z niego wcześniej 16MB.

Może się mylę ale to tylko moje przemyslenia i doświadczenia Idea

Zapytam przy okazji, czy po wgraniu softu v27 będzie możliwość wgrania softu niższego bez TestPointa? Czy tylko w telefonach z oryginalnym softem v27 trzeba ciąć?

Czy da się wgrać do softu v27 patcha powiększającego dysk do 4,14MB tego z v26?

• #25 06 Sie 2007 14:50
    kamilc72
    Poziom 1  

zaraz zobacze czyto dziala..bo mam taki sam problem:/

Dodano po 1 [minuty]:

narazie nic...:/wyskakuje błąd spróbuje kilka powtórzeń

• #26 21 Sie 2007 16:26
    dragon92
    Poziom 9  

spoko spoko ale sciagnac nie moge

• #27 04 Paź 2007 23:12
    malolat505
    Poziom 9  

a ja nadal nie moge znależć flasha w postaci bin

• #28 18 Lis 2007 11:30
    kilof_1
    Poziom 10  

Posiadam C60 nie widzi go swup wyskakuje błąd:
    Could not Ping Mobile
    Chce wgrac do niego polski jezyk
    Wczoraj zdjalem z niego sim locka Freia i dziala, normalnie sie uruchamia ,Freia dalej mam komunikacje a innymi programami nie chce sie polaczyc.
    W czym moze byc problem??

• #30 18 Lis 2007 12:23
    kilof_1
    Poziom 10  

Wlasnie na podstawie tej strony wszystko robie.
    Moze jest w tym problem ze mam klawiature pod usb myszke pod usb modem i jeszcze jedna komurke pod usb araz drukarke i jest przeciazone wiec przepinam do starszego kompa moze tam sie uda.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME