Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boschmann 600 star. Jak dużą skrzynię do nich zrobić?

donKalmaro 19 Gru 2004 19:09 2402 7
  • #1 19 Gru 2004 19:09
    donKalmaro
    Poziom 11  

Siemka wszystkim mam taki problem posadam głsniki boschmanna 600 star moc 200w srednica 16.5 cm i niewiem jaka duza skrzynke do nich zrobic. Dzienki za podpowiedzi Pozdrawiam .

0 7
  • #2 19 Gru 2004 23:01
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Przedewszystkim o ile sie orientuje to nie ma do tych glosnikow parametrow t/s dlatego nie da sie zadnej obudowy z sensem do tego policzyc,mozesz co najwyzej probowac wlozyc to w obudowe nie mniejsza niz 20-25l i zestroic b-r na jakies 35-40Hz, lub w wieksza obudowe zamknieta bez b-r.Chyba ze ma to byc do samochodu to wloz w byle co;)
    Od razu uprzedzam ze z tych glosnikow za wiele nie da sie wymyslic.

0
  • #3 20 Gru 2004 18:51
    donKalmaro
    Poziom 11  

no to jest fakt z tymi parametrami , jeszcze jedno pytanko jak zestraja sie taka kolumne jestem troche laik w tej dziedzinie dzienki za podpowiedzi pozdro

0
  • #4 20 Gru 2004 23:56
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Bierzesz program winisd:
    http://www.linearteam.org/download/winisd/winisdbeta.exe

Po zainstalowaniu i uruchomieniuw wybierasz NEW i wybierasz dowolny przetwornik moze byc domyslnie wybrany:ACI-SV12.Klikasz NEXT, NEXT, wybierasz vented jezli chcesz obudowe b-r--->FINISH, w zakladce BOX wpisujesz pojemnosc skrzyni, oraz strojenie w twoim przypadku np. 25l i 40Hz.W zakladce Vents juz masz polczona dlugosc rury b-r w zaleznosci od srednicy i/lub ilosci otworow b-r.Nie sugeruj sie wykresami bo oczywiscie to zupelnie inny glosnik niz posiadasz....Mam nadzieje ze pomoglem. Pozdr

0
  • #5 21 Gru 2004 00:05
    donKalmaro
    Poziom 11  

Dzinki za podpowiedz bo naprawde mialem problemy z tym programem twoja pomoc mi sie barszo przydala Pozdrawiam

0
  • #6 21 Gru 2004 20:09
    djbolo
    Poziom 31  

Moze jednak ktos zna parametry do tego glosnika? Moc, srednica niewiele daja...

0
  • #7 22 Gru 2004 17:07
    donKalmaro
    Poziom 11  

No ja szukalem parametrow tego glosnika i nic nie znalazlem jak ktos wie to prosze o podpowiedz. A jescze mam pytanko czy jest jakas ruznica gdzie sie umiesci rurke od b-r

0
  • #8 22 Gru 2004 17:14
    Sound Wave
    Spec od akustyki

Parametry są na ich stronie ale tak zakitrane że szukałem ich kedyś kilka godzin i znalazłem przez przypadek.... oto one spakowane Zipem

0
    Załączniki:
  Szukaj w 5mln produktów