Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regeneracja tonera - CANON - I-SENSYS LBP5050N

dummynisiaczek 20 Jan 2012 17:27 2209 2
 • #1
  dummynisiaczek
  Level 2  
  Witam.
  Założyłam konto by uzyskać informację na temat drukarki Canon, model w tytule. Otóż dwa tonery zakończyły się po raptem 300 stronach. Ale drukuję grafiki, więc to w sumie nic dziwnego. Niestety nie chcę co chwilę płacić 250 zł za jeden toner, zamiennik wcale nie jest wiele tańszy. Pomyślałam o uzupełnianiu proszkiem, znalazłam nawet pasujące do modelu mojej drukarki. Ale niestety nie mam pojęcia jak to zrobić (począwszy od otwarcia tonera, po wiedzę gdzie ten proszek należy wsypać i ile i co zrobić aby toner z proszkiem z powrotem zaczął drukować i drukarka widziała go jako pełny toner).
  Będę ogromnie wdzięczna za pomoc!!!!
 • #2
  Sir Charles
  Level 27  
  Skończyły się bo zapewne były startowe,zawsze są dużo mniejszej pojemności.
  Co do samodzielnej regeneracji to nie jest proste.Bez doświadczenia,wprawy i sprawdzonych materiałów do regeneracji nie wróżę Ci powodzenia.
  Poczytaj na forum o problemach z drukarkami HP serii CLJ CP 12,15,20 i niewłaściwą regeneracją tonerów.Będzie to dla Ciebie merytoryczna lektura.Możesz metodą prób i błędów poszukać działającego zamiennika,inaczej pozostają Ci oryginalne tonery.
  Pozdrawiam
 • #3
  16misiek90
  Level 12  
  Poszukaj na znanym serwisie aukcyjnym tonerów do drukarek HP CP1215, CP1515 pasują do Twojego ( i mojego :)) Canona bez problemu, to są te same wkłady, a cena znacznie niższa. Regeneracja jest możliwa, ale jak pisze Kolega powyżej nie jest czynność polegająca tylko na dosypaniu proszku.