Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer dla programisty do 4000 zł

aght00 20 Sty 2012 20:15 10703 104
  • #1 20 Sty 2012 20:15
    aght00
    Poziom 9  

Witam,

planuje w krótce zakupić nową jednostkę centralną, bo obecny zestaw, sprzed 6 lat zaczyna dawać się we znaki. :D

Wykorzystanie (wg priorytetów):

1. Programowanie.

Piszę w C/C++/C#, Java, Python, etc. Korzystam m.in. z Eclipse i MS Visual. Programowanie na Windows, Linux, ale też Android czy Symbian się zdarzy. Czasem projekty mam dosyć spore, więc RAM się przyda - pojemny i szybki. Do tego dochodzi użycie narzędzi jak "Virtual PC", maszyny wirtualne.

"Bawię się" też w programowanie różnego rodzaju układów elektronicznych. Korzystam z RS232, nie orientuję się, czy w płytach głównych jeszcze można go znaleźć, nie jest to priorytet (mam ten port na aktualnie używanej płycie głównej).

2. Grafika 2D/3D.

Mniej ważne. Głównie 2D.

Korzystam z narzędzi Adobe (layouty, szata graficzna programów, wywoływanie i obróbka zdjęć RAW). Poza tym AutoCAD (projektuję też sieci komputerowe, teleinformatyczne w budynkach, etc.).

Co do 3D to Blender.

3. Programy biurowe, etc.

Wiadomo o co chodzi. MS Office, Firefox, etc.

4. Rozrywka.

Rzadko gram, raz na miesiąc, kilka miesięcy (no chyba, że sam jakąś grę piszę ). Myślę, że jak komputer będzie dawał w miarę radę w zagadnieniach programistycznych i graficznych, to w grach nie będzie źle. Obecnie próba odpalenia czegoś nowszego kończy się porażką %-)

Od czasu do czasu zdarzy się jakaś obróbka video, oglądnie się film.

UWAGI

1. Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to musi mieć złącze D-SUB, gdyż monitor innego nie posiada.
    2. Przy obecnych cenach dysków wymyśliłem, że kupię na sam system i ważniejsze programy SSD 64GB, a dodatkowo będę korzystał z obecnego dysku - WDC WD2500JB-00REA0, pod IDE, 250GB jest. Da radę czy nie bardzo ?
    3. Obecne pudło szumi dosyć głośno, następca powinien być cichszy.
    4. Będzie na tym pracować Windows 7 64 bit.

Proponowany przeze mnie zestaw

Płyta główna: Asus SABERTOOTH P67 REV 3.0
    Procesor: Intel Core i5 2500 3,30 GHz BOX
    Pamięć RAM: OCZ Platinum DDR3 3x2GB 1600MHz CL6
    Karta graficzna: nie wiem, ma być D-SUB, a ekran mam 22 cale obsługa DirectX11/CUDA opcjonalnie
    Obudowa: Fractal Design Define R3 Black Pearl
    Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 80+ modular SLI PSU
    Dysk twardy: OCZ Synapse SSD Cache 64GB

Komputronik: 3691 zł
    Esc.pl: 3327 zł (pozdrawiam komputronik :D )

Zestaw w opcji rozbudowy/wymiany czegoś w przeciągu 1-2 lat.

Nigdy nie kupowałem przez internet, nigdy nie składałem też sam kompa, ale to inna sprawa (brałem zestawy gotowe, ale widzę, że się nie opłaca). Dobry ten esc.pl ? Bo widzę, że taniej mają.

Nie mam pewności co do pamięci RAM. Ma być pojemnie - min. 6-8GB i szybko. No i ten dysk SSD - to jest dysk czy jakiś bajer "cache" wspomagający ?

Do wyboru została jeszcze karta graficzna, ale w nich się nie orientuje, za dużo tego.

Czekam na sugestie.

0 29
  • #2 20 Sty 2012 21:07
    lu parufka
    Poziom 14  

Witam!
    Procesor bierz z literką "K", możliwe oc.
    Płyta główna jest droga, bierz asrock p67 pro.
    Z pamięciami ocz może być problem, bo już ich nie produkują.
    Ceny poszczególnych części lepiej sprawdzać na ceneo.

0
  • #3 20 Sty 2012 21:16
    aght00
    Poziom 9  

Z ceneo taki problem, że będę kupował w jednym sklepie (koszty przesyłki).

Właśnie z OC mam dylemat, bo wcześniej tego nie robiłem, jakieś tam pojęcie mam, ale małe i boję się zmniejszenia stabilności/uszkodzenia, jak za jakiś czas zacznę próby.

Dzięki za info o OCZ, nie wiedziałem.

0
  • #4 20 Sty 2012 21:19
    trsr
    Poziom 16  

Jak korzystasz z VirtualPC to może warto jednak pomyśleć o i7(2600?) i zastanowić się, czy wszyskie narzędzia (Visual, photoshopy, office i inne) zmieszczą się na 64 Gb czy nie lepiej pomyśleć o 128 Gb (co jak co, ale praca z IDE, kompilacje i kilka wirtualnych maszyn mogą dać się we znaki). Grafikę natomiast wziąć na razie najtańszą - z czasem zmienisz na coś lepszego.
    Acha - porty COM jeszcze bywają na PG - częściej jednak jako złącze "na śledzia", ale to chyba żaden problem.

0
  • #5 20 Sty 2012 21:21
    Celes
    Poziom 28  

Ram weź 2x4GB. I5 2500 obsługują dual channel, nie jak stare i7 triple channel. Teraz OC jest banalnie proste i praktycznie ciężko coś zepsuć. Koniecznie z "k"

0
  • #6 20 Sty 2012 21:25
    Radeusz
    Poziom 30  

Podkręcanie tych procesorów jest naprawdę banalne, jak nie teraz to potem, tak czy siak procesor z K warto brać. Ram weź 2x4gb, byle nie OCZ ani kingston. Te płyty mają dwukanałowy kontroler, nie trzy. Co do karty graficznej, do " pomniejszego" pogrywania HD 6770 spokojnie wystarczy. Złączami się nie przejmuj, jeżeli karta nie ma d-sub to ma przejściówkę. SSD brałbym cruciala M4, zdecydowanie najlepszy domowy dysk na rynku.
    I płyta tak jak wyżej mówiono. Brałbym P67 pro3 nic więcej nie potrzeba.

0
  • #7 20 Sty 2012 21:32
    aght00
    Poziom 9  

trsr napisał:
    Jak korzystasz z VirtualPC to może warto jednak pomyśleć o i7(2600?) i zastanowić się, czy wszyskie narzędzia (Visual, photoshopy, office i inne) zmieszczą się na 64 Gb czy nie lepiej pomyśleć o 128 Gb (co jak co, ale praca z IDE, kompilacje i kilka wirtualnych maszyn mogą dać się we znaki).

Nieograniczonego budżetu nie mam, ale pomyślałem, że ten jest dość dobry http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=30081 i jest 120GB.

A jak z kwestią współpracy z moim starym HDD, którego model wymieniłem w pierwszym poście ?

trsr napisał:
    Grafikę natomiast wziąć na razie najtańszą - z czasem zmienisz na coś lepszego.

Tylko jaką :D

EDIT: widzę, że kolega wyżej polecił HD 6770.

Dodano po 6 [minuty]:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=41449 ta będzie dobra ?

0
  • #9 21 Sty 2012 00:50
    aght00
    Poziom 9  

Radeusz napisał:

Lepsze chłodzenie ma ?

Radeusz napisał:
    Jak mówiłem, SSD brałbym tylko i wyłącznie Crucial M4. Jest to najszybszy dysk jeżeli chodzi o odczyt a to odczyt jest najważniejszy.

Dzięki, wezmę pod uwagę.

Dodano po 2 [minuty]:

Corsair SSD Force Series3 120GB
    Prędkość odczytu: do 550MB/s
    Prędkość zapisu: do 510MB/s

Crucial M4 128GB
    Szybkość odczytu: 415 MB/s
    Szybkość zapisu: 175 MB/s

?

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Płyta główna: Asus P8P67 PRO R3.0
    Procesor: Intel Core i5 2500 3.3 GHz BOX
    Pamięć RAM: 2x Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL8.0 XMP Vengeance
    Karta graficzna: Asus Radeon HD 6770 DirectCU 1GB DDR5 PCI-E BOX
    Zasilacz: OCZ ZS 550W 80+ 135mm
    Dysk twardy: Corsair SSD Force Series3 120GB (550/510MB/s) + stary HDD WDC WD2500JB-00REA0 podłączany przez przejściówkę

Obudowa ma 2 wentylatory, radiatory są przy karcie graficznej, procesorze i zasilaczu. Chyba dodatkowe wentylatory w obudowie nie będą potrzebne ? Nie planuję OC.

0
  • #10 21 Sty 2012 12:49
    mike81
    Poziom 8  

Od siebie powiem, że mam trochę podobny zestaw (i5 2500K na Asrocku, 2x4GB RAM, Radeon 6870). Zasadnicza różnica w możliwościach między tym twoim Asusem, a polecanym wcześniej Asrockiem to wyposażenie (liczba slotów PCI, SATA, Firewire). Asus - 3x PCIe 16x, Asrock tylko jedno (ale długiego PCIe używa się praktycznie tylko do kart graficznych, ewentualnie profesjonalnych dźwiękowych). Krótkie PCIe: Asus 2, Asrock 3. Zwykłe PCI: Asus 2, Asrock 3. Tak więc wszystko zależy co w przyszłości planujesz podłączać. Ja dziś szukałbym czegoś o możliwościach Asusa, bo potrzebuje 2 długich PCIe i dwóch starych PCI, a tak to muszę podpinać drugą kartę PCIe 16x przez śledzia do małego PCIe. Jeśli masz trochę sprzętu pod stare PCI, czy też planujesz urządzenia na krótkie PCIe i mało finansów, to wtedy lepszy Asrock. Jeśli kasa nie stanowi problemu to ten Asus.

aght00 napisał:
    radiatory są przy karcie graficznej, procesorze i zasilaczu

Zasilacz i grafika będą ciche, procek różnie, bo BOXowe chłodzenie ma swoje kaprysy.

aght00 napisał:
    Nie planuję OC.

To równie dobrze możesz oszczędzić na procesorze i wsadzić i5 2400. Jest kilkadziesiąt złotych tańszy od zablokowanego 2500, a niewiele wolniejszy. 2500K pięknie się kręci nawet bez zdolności w tym kierunku - na dobrym chłodzeniu poleci ci zamiast 3,3GHz ponad 4,5GHz, a nawet delikatne podkręcenie (ja mam niecałe 4GHz i ok 40 stopni) daje różnicę. Modelu 2500 z zablokowanym mnożnikiem moim zdaniem nie opłaca się kupować ze względu na stosunek ceny do możliwości (różnica tylko 50zł do K).

aght00 napisał:
    + stary HDD WDC WD2500JB-00REA0 podłączany przez przejściówkę

Jaką przejściówkę? O ile mówisz o przejściówce pod SATA to tak. Tak samo powinna ruszyć karta SATA2+IDE pod PCIe, bo np starocie pod PCI nie mają sterowników dla Win7 x64 (miałem taką kartę i nie mogłem jej zmusić do działania)

0
  • #11 21 Sty 2012 16:09
    chojinka
    Poziom 27  

i5 2500 lub i5 2500K
    2x4gb ramu albo najlepiej 16gb ramu - przyda się do dużych zdjęć projektów itd.
    ASROCK Z68 PRO3 GEN3 albo ASROCK Z68 PRO3-M
    dysk twardy - według uznania
    buda silencium 550 - dobrze wyciszona z filtrami przeciwpyłkowymi, szeroka i wystarczająco duża na 2x HD 6950
    zasilacz - jakiś XFX
    karty graficznej do tego wszystkiego nie potrzebujesz! mi wszystko śmiga błyskawicznie (robię podobne rzeczy jak ty, np: w PS CS5 obrabiam ponad 1gb bez mrugnięcia okiem) na zintegrowanej więc jak chcesz wydać kasę to wpierw sprawdź jak ci to wszystko będzie śmigało bez karty. jednak jak chcesz grać to już integra nie wystarczy.

0
  • #12 21 Sty 2012 16:35
    aght00
    Poziom 9  

mike81

Długo myślałem nad płytą główną i ten ASUS wydaje się dobrym wyborem pod względem moich potrzeb i ewentualnych modernizacji w przyszłości.

Nad procesorem jeszcze się zastanawiam czy wezmę z "K" czy bez.

Co do przejściówki to dysk teraz chodzi pod ATA. A dysk dokładnie ten mam: http://www.proline.pl/?prodid=WD+WD2500JB

chojinka

Ram już zdecydowałem wcześniej, że będzie 16 GB: 2x Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL8.0 XMP Vengeance .

Co do obudowy to po długich "naradach" doszedłem do Fractal Design Define R3 Black Pearl.

Karta graficzna się przyda.

------------------------------------

Poza tym zależy mi na ciszy. Obecny blaszak nie szczędzi wrażeń słuchowych :D

0
  • #13 21 Sty 2012 18:02
    mike81
    Poziom 8  

No to jeśli zdecydujesz się dopłacić do K, to zainwestuj też w lepsze chłodzenie. SilentiumPC Spartan chodzi za niecałą stówkę, Fortis (którego sam mam) sto z groszami. Nie znoszę suszarek, więc wiatraki mam spowolnione. Fortis zwolniony do ok 1300 o/s, dwa wiatraki z obudowy SilentiumPC BT-410 na 900 o/s i mimo to na podkręconym procku 40 stopni, więc nie jest źle.

Jeśli chodzi o ten twój dysk, to obecnie większość płyt nie ma już gniazda IDE, więc nie ma gdzie go podłączyć. Na allegro można kupić przejściówki SATA-IDE - sam nie testowałem, ale skoro ludzie je kupują i nie narzekają po forach, że to niedziałające buble, to pewnie chodzą. Ewentualnie można taki dysk podłączyć przez kartę PCIe - widziałem na allegro chyba po 40zł. Są tam dwa gniazda SATA2 (jedno wewnętrzne, jedno zewnętrzne) i jedno IDE. W opisie jest, że karta chodzi pod Vistą, to i pod Win7 powinno.

W sprawie grafiki - jeśli okazjonalnie grasz, a mimo to chcesz przyzwoitą kartę, to może weź jakiegoś GeForce'a? W grach będzie wydajność, w aplikacjach będzie dodatkowo moc z technologii CUDA (wspierane np w AutoCAD, Photoshop, programach do edycji wideo). AMD promuje w Radeonach OpenCL, ale i tak CUDA ma przewagę. Np taki GTS450 - cena niecałe 400zł, pograć się da (oczywiście nie na max; wydajność w grach na poziomie Radka 5750-5770) i ma CUDA, którego brakuje Radeonom. Szybszy GTX460 to koszt blisko 600zł.

0
  • #14 21 Sty 2012 18:15
    aght00
    Poziom 9  

Niezależnie czy będę robił OC, to chcę tam dać dobre i ciche chłodzenie.

W obudowie Fractal Design Define R3 Black Pearl są w komplecie 2 wentyle Fractal Design 120mm Silent Series 1350 obr./min (przedni i tylni). Myślałem o dokupieniu jeszcze trzech http://www.proline.pl/?p=EMX+TB+SILENCE+120MM , poza tym wymieniłbym "boxowy" z i5 na SilentiumPC Fortis, żeby było ciszej.

Co o tym sądzicie ?

0
  • #15 21 Sty 2012 18:55
    Radeusz
    Poziom 30  

Danymi producentów o dyskach twardych się nie przejmuj bo te są naciągane. Testy testy testy.
    Nie ma co tak z tą ciszą szaleć. Jesteś przyzwyczajony do głośnego komputera, to nowy wyda ci się praktycznie niesłyszalny.
    Tak drogiej obudowy bym jednak nie kupował. Jest ci ona po prostu nie potrzebna. Można spokojnie brać coś tańszego jak np SPC gladius.
    Chłodzenie proponuje Thermalright Macho. Bardzo ciche i świetna wydajność w swojej cenie.

0
  • #16 21 Sty 2012 19:07
    aght00
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź z chłodzeniem.

Radeusz napisał:

Tak drogiej obudowy bym jednak nie kupował. Jest ci ona po prostu nie potrzebna.

Dlaczego ?

0
  • #17 21 Sty 2012 19:14
    Radeusz
    Poziom 30  

Zwyczajnie jej nie potrzebujesz. Zadowalającą ciszę i temperatury osiągniesz już w zwyczajnej obudowie za 100 - 200 zł. Tego typu obudowy są dla entuzjastów. Ale oczywiście jeżeli ją chcesz to zakupić można. Ja po prostu w jej miejsce wolałbym nowy dysk twardy.

0
  • #18 21 Sty 2012 19:22
    aght00
    Poziom 9  

Co do dysków twardych, to liczę, że za kilka miesięcy potanieją HDD i wtedy kupię jakiś 1-2 TB. Bo teraz jak z cenami jest każdy widzi :D

0
  • #19 21 Sty 2012 20:09
    ma rfi
    Poziom 12  

Radeusz napisał:
    Zwyczajnie jej nie potrzebujesz. Zadowalającą ciszę i temperatury osiągniesz już w zwyczajnej obudowie za 100 - 200 zł. Tego typu obudowy są dla entuzjastów. Ale oczywiście jeżeli ją chcesz to zakupić można. Ja po prostu w jej miejsce wolałbym nowy dysk twardy.

A ja jako posiadacz takiej obudowy się nie zgodzę. Jest po prostu warta swojej ceny.

Natomiast w w/w zastosowaniach zrezygnowałbym z SSD ale zwiększył ilość pamięci RAM - minimum 8GB a nawet więcej jeżeli uruchamiasz więcej niż 1-2 maszyny wirtualne a nadmiar pamięci ew. wykorzystał na Ramdysk dla TMP/TEMP i cache przeglądarki.

Dlaczego? Bo zapewne nie masz potrzeby częstych restartów komputera a w/w programy uruchamiasz stosunkowo rzadko (na bazie swoich doświadczeń to niektóre programy uruchamiam po starcie komputera i działaja przez wiele dni do czasu restartu wymuszonego przez np. aktualizację systemu).

Jeżeli jednak koniecznie chcesz SSD to 64G to IMO za mało.

0
  • #20 21 Sty 2012 20:23
    Radeusz
    Poziom 30  

Oczywiście r3 to świetna obudowa w 100 % warta swojej ceny. Autor jej po prostu nie potrzebuje, wystarczy w 100% to co oferują tańsze odpowiedniki.

0
  • #21 21 Sty 2012 20:27
    ma rfi
    Poziom 12  

Radeusz napisał:
    Oczywiście r3 to świetna obudowa w 100 % warta swojej ceny. Autor jej po prostu nie potrzebuje, wystarczy w 100% to co oferują tańsze odpowiedniki.

A co Ty premierem jesteś, ze wiesz czego Autor potrzebuje a czego nie?

0
  • #22 21 Sty 2012 20:34
    Radeusz
    Poziom 30  

Takie obudowy to się kupuje jeżeli jest się entuzjastą komputerowym. Jeśli potrzeba ciszy i dobrego chłodzenia dla powiedzy CF czy SLI i procesora po potężnym OC. Autor planuje jedną energooszczędną kartę i może lekkie oc procesora. Do tego zamierza korzystać z dysku IDE na przejściówce, co spowoduje koszmarnie ślamazarną prace komputera na plikach z tego dysku.
    Nadal uważasz że obudowa to priorytet?

0
  • #23 21 Sty 2012 20:36
    aght00
    Poziom 9  

Kolega ma rfi niech się nie kłóci i czyta cały temat, a nie sam pierwszy post.

aght00 napisał:

Pamięć RAM: 2x Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL8.0 XMP Vengeance

Jak widać - jest 16GB

aght00 napisał:

Dysk twardy: Corsair SSD Force Series3 120GB (550/510MB/s)

Jak widać - jest 120GB

Pozdrawiam :D

0
  • #24 22 Sty 2012 01:59
    wlw_wl
    Poziom 38  

Radeusz napisał:
    Jeśli potrzeba ciszy i dobrego chłodzenia dla powiedzy CF czy SLI
    Ciszy tak, chłodzenia nie. Obudowa jest wytłumiona matami bitumicznymi i posiada odsłaniane otwory wentylacyjne. Sam rozważałem jej zakup. Jest świetna jeśli ktoś lubi ciszę, ale nie nadaje się do super wydajnych zestawów ze względu na ograniczony przepływ powietrza. Moim zdaniem dla autora nada się wyśmienicie.

0
  • #25 22 Sty 2012 13:51
    Sofcik
    Poziom 14  

Nie zawsze dobre chłodzenie jest równe ciszy

0
  • #26 22 Sty 2012 14:06
    lukaszmatej
    Poziom 10  

Sprawdź sklep gral.pl - porównywałem ostatnio parę elementów komputera (też przymierzam się do wymiany komputera) i było taniej niż w esc.pl. Tak na marginesie oba sklepy istnieją w realu w Gdańsku w niedalekiej odległości od siebie. Ponadto jeśli masz u siebie skrzynki inpost można z grala dokonać zakupu i za transport nic nie zapłacisz. W gralu już kupowałem przez inpost - polecam.

0
  • #27 22 Sty 2012 14:11
    aght00
    Poziom 9  

wlw_wl napisał:
    Radeusz napisał:
    Jeśli potrzeba ciszy i dobrego chłodzenia dla powiedzy CF czy SLI
    Ciszy tak, chłodzenia nie. Obudowa jest wytłumiona matami bitumicznymi i posiada odsłaniane otwory wentylacyjne. Sam rozważałem jej zakup. Jest świetna jeśli ktoś lubi ciszę, ale nie nadaje się do super wydajnych zestawów ze względu na ograniczony przepływ powietrza. Moim zdaniem dla autora nada się wyśmienicie.

Dlatego na tą obudowę padł wybór zastanawiam się jeszcze pomiędzy wersją z USB3, a tą starszą.

Sofcik napisał:
    Nie zawsze dobre chłodzenie jest równe ciszy

Ta... Co ty nie powiesz :D

To na tą chwilę takie coś mam:

Płyta główna: Asus P8P67 EVO Rev.3.0
    Procesor: Intel Core i5 2500 3.3 GHz BOX
    Pamięć RAM: 2x Kingston 2x4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM
    Karta graficzna: Asus Radeon HD 6770 DirectCU 1GB DDR5 PCI-E BOX
    Zasilacz: OCZ ZS 550W 80+ 135mm
    Dysk twardy: Corsair SSD Force Series3 120GB (550/510MB/s)

3x Enermax T.B. Silence UCTB12 120mm
    1x SilentiumPC Fortis HE1225
    1x pasta Zalman STG-2

Przejściówka dla dysku twardego http://www.tinyurl.pl/?7roLVMBA

Zmieniłem płytę główną na nieco wyższy model - USB 3.0 mi się przydadzą w większej ilości. Zmieniony jest także RAM, bo tamten mógłby być za wysoki, a obok jest chłodzenie procesora. Ten powinien nie sprawiać problemów. Ma 1,5V i 1333 MHz, więcej nie trzeba.

Zastanawiam się jeszcze nad SSD, bo te podobno są dość awaryjne.

Chwalą Crucial M4 128GB, ale niby jest wolniejszy i tu http://pclab.pl/news48284.html piszą, że też są problemy.

0
  • #28 22 Sty 2012 14:39
    Celes
    Poziom 28  

Weź i5 2500K - nie opłaca się zupełnie brać z zablokowanym mnożnikiem. Prędzej czy później podkręcenie się przyda a to są 3 kliknięcia. Różnica między 3,3 a 4,5GHz jest ogromna a w cenie naprawdę niewielka
    W przyszłości dodatkowo będzie zdecydowanie droższy na rynku wtórnym, bo najlepiej schodzi sprzęt, który ma duży potencjał OC

0
  • #29 22 Sty 2012 14:58
    Mihas66
    Poziom 22  

Panowie nie wiem czemu każdy patrzy tylko na intela, może mi to ktoś wytłumaczyć??

Ostatnio dla szwagra złożyłem komputer za 1950zł o następujących parametrach:

CPU: AMD FX-4100 3.6ghz 4 rdzenie po oc 4.5ghz bez problemu na box chłodzeniu za jedynie 480zł co jest połową kwoty i5...
    MBO: Gigabyte GA-970-d3 dobre opcje oc, usb 3.0, sata 3, pamięć 1600mhz a to wszystko za jedyne 380zł-mieliśmy brać asusa ale budżet do 1900był...
    Grafika:radeon 6850 ok 630zł nie pamiętam
    Ram: 2*2gb 1600mhz kingstone 102zł
    zasilacz ocz chyba 600w za niecałe 300zł
    komp był bez dysku a obudowa za 70zł-jak dla mnie ekstra...

Obczaj że za cene i5 masz najnowsze dziecko AMD które staje w szranki z i7 a i5 zjada na śniadanie... 8 rdzeni taktowanych 3.6ghz...
    http://www.komputronik.pl/product/137734/Sprz...AMD_X8_FX_8150_3_6GHz_BOX.html/showComments/1

Tak wiem zaraz ktoś powie że jestem fanboyem amd ale ceny nowych inteli są nie dla mnie...

0
  • #30 22 Sty 2012 16:29
    aght00
    Poziom 9  

Mihas66 napisał:

Obczaj że za cene i5 masz najnowsze dziecko AMD które staje w szranki z i7 a i5 zjada na śniadanie... 8 rdzeni taktowanych 3.6ghz...
    http://www.komputronik.pl/product/137734/Sprz...AMD_X8_FX_8150_3_6GHz_BOX.html/showComments/1

Tak wiem zaraz ktoś powie że jestem fanboyem amd ale ceny nowych inteli są nie dla mnie...

Tak, AMD jest 200 zł droższe. Po co mi 8 rdzeni ?

Dodano po 58 [sekundy]:

Celes napisał:
    Weź i5 2500K - nie opłaca się zupełnie brać z zablokowanym mnożnikiem. Prędzej czy później podkręcenie się przyda a to są 3 kliknięcia. Różnica między 3,3 a 4,5GHz jest ogromna a w cenie naprawdę niewielka
    W przyszłości dodatkowo będzie zdecydowanie droższy na rynku wtórnym, bo najlepiej schodzi sprzęt, który ma duży potencjał OC

A jak wygląda sprawa chłodzenia przy OC ? To co mam w tym zestawie wystarczyłoby do małego OC czy nie ?

0
  Szukaj w 5mln produktów