Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak światła w kabinie i bagażniku opel corsa c

21 Sty 2012 14:37 7242 10
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem. Od pewnego czasu nie mam swiatla w kabinie oraz w bagazniku. Żarowki sa ok i bezpieczniki. Bylem raz u mechanika powiedział że to jakiś moduł ale nie powiedział jaki i że koszt naprawy ok 200 zł wiec moim zdaniem strasznie duzo. Może ktos bedzie wiedział co z tym zrobic pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Światła mają czasowe wyłączenie ze ściemnianiem? Jeżeli tak, to pewnie tranzystor do wymiany, chociaż bardzo dziwne, że nawalił.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    tak po zamknieciu drzwi jeszcze na chwile swiecilo i potem gaslo. Dodam ze swiatlo zgaslo po tym jak jakis mechanik probowal zmienic oprawke od swiatla w baganiku i zamiast odlaczyc wtyczke to odcial kable . potem polutowal kable ale swiatlo juz nie wrocilo
  • Poziom 34  
    W takim razie logiczną koleją rzeczy byłoby poszukania usterki TAM... Oprawkę zdjąć kilka sekund pracy. Zobacz czy kolory przewodów pasują i czy są dobrze zlutowane (topnik ma się świecić).

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Gdyby lutowanie było źle wykonane na lampce w bagażniku , to TYLKO ona nie świeciłaby!
    Mechanik CIĄŁ kable bez wyjęcia bezpiecznika , spowodował zwarcie i uszkodził tzw. moduł wygaszania. Nim trzeba się zająć!
  • Poziom 34  
    Czyli główny tranzystor mocy modułu...

Teraz musisz poszukać schematu instalacji elektrycznej auta, znaleźć i naprawić dany moduł.
  • Poziom 9  
    Czy to jest tzw czujnik komfortu???
  • Poziom 9  
    Panowie to podpowie ktoś co za moduł mam kupić aby to zaczeło świecić?
  • Poziom 34  
    Poszukaj w książce serwisowej, na schemacie.

Jeżeli "mechanik" zepsuł, to niech teraz naprawia.

Możliwe też, że podczas podłączania pomylił kable. Jeżeli oprawka ma jeszcze przełącznik. Jak masz możliwość, sprawdź w starej oprawce jaki był schemat połączenia.
    Albo zwyczajnie jest zwarcie między kablami albo na masę.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Problem w tym że nie posiadam książki od tego auta. ale patrzyłem na podobne tematy z innymi autami i tam pisza ze jakies moduly komfortu sie przepralaja czy co takiego. wiec moze w tym przypadku podobnie ?
  • Poziom 2  
    Może komuś na przyszłość się przyda. Oświetlenie sterowane jest z modułu nadwozia.