logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Acer Aspire 3630 - Zwarcie przy wymianie klapy, brak zasilania inwertera

maker12 22 Sty 2012 12:00 3270 21
REKLAMA
  • #1 10431673
    maker12
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam. Mam taki problem. Podczas wymiany klapy matrycy zrobiłem śrubokrętem małe zwarcie na wtyczce do inwertera (wtyczka na wyjściu z inwertera była wypięta) i w tej chwili mam bardzo przyciemniony obraz na matrycy
    (pod światło coś tam widać) na zew. monitorze ok. Pomierzyłem napięcia na wtyczce do inwertera i wyszło mi że jest brak napięcia 19V na 1 pinie ale nie jestem pewien czy tam powinno być 19V.
    1 pin 0V
    2 pin 5.2V
    3 pin 3.3V
    4 pin 1.3V
    5 pin 0V

    Nie wiem gdzie jest jakiś bezpiecznik na płycie głównej lub jaka może być przyczyna tej usterki. Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 10434022
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Sprawdź rezystor R210 przy złączu taśmy lcd piny 27, 28.
  • #3 10434317
    maker12
    Poziom 2  
    Posty: 4
    sprawdziłem rezystor R210 i jest cały dookoła niego też są całe
  • #4 10434458
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Jakie masz napięcie na pinach 27,28 złącza CN1.
  • #5 10435088
    maker12
    Poziom 2  
    Posty: 4
    pin 27-0V
    pin 28-0V
  • REKLAMA
  • #6 10439556
    maker12
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Czy ktoś jeszcze może mi pomóc?
  • #7 12846456
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Dołączę się do tego wątku gdyż mam podobny problem, a mianowicie na wejściu mam napięcia:
    1 pin 19 V
    2 pin 5 V
    3 pin 0 V
    4 pin 1.5 V
    5 pin 0 V
    Czy jest ktoś w stanie pomóc mi i podpowiedzieć dlaczego na 3 pin nie mam napięcia??
    Przypuszczam że z tego powodu nie mam podświetlania matrycy…
  • REKLAMA
  • #8 12846506
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Oznaczenie płyty?
  • #9 12846812
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    daozl6mb6c7 rev: C
  • #10 12846830
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Taśma sprawdzona?
  • #11 12846899
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Nie Kolego, nie sprawdzałem, w jaki szybki sposób mogę to zrobić?
    Nie dysponuje inną by podmienić.
    Czy wiesz która to "żyła" będzie we wtyczce na płycie?
  • #12 12846917
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    salko napisał:
    Nie Kolego, nie sprawdzałem, w jaki szybki sposób mogę to zrobić?

    Miernikiem Kolego.
    Zanim to uczynisz to podaj jeszcze napięcia z pinów 29, 30 złącza CN1.
  • #13 12846984
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Jak zmierzyć napięcie by nie zrobić tam zwarcia??

    Dodano po 36 [minuty]:

    jeśli zrobiłem to dobrze to na
    pin 29 - 1,43V
    pin 30 - 0V

    taśma chyba OK
  • #14 12847228
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Z U11 napięcia.
  • #15 12849710
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    tam gdzie są dwie nóżki jest:
    3,3V i 0V
    tam gdzie trzy nóżki:
    0V, 0V, 0V

    sorki ale nie jestem fachowcem sprawdzałem na samej płycie bez podłączenia innych podzespołów nie wiem czy prawidłowo.
  • #16 12849726
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Na uzbrojonej, włączonej płycie z podpiętą matrycą i inwerterem.
  • #18 12850486
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Pomierz i opisz napięcia na fragmencie schematu.
    Załączniki:
    • u11.pdf (43.89 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #19 12851475
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    nie wiem czy istotne ale na monitorze jest wszystko OK, matryca w laptopie wyświetla tylko nie jest odpowiednio podświetlona, jak lampką przyświece to widać mniej więcej co tam jest.
  • REKLAMA
  • #20 12851480
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Posty: 26420
    Pomógł: 2772
    Ocena: 1538
    Dostałeś zadanie to wykonaj.
  • #21 12915163
    salko
    Poziom 10  
    Posty: 8
    dokonałem ponownych pomiarów na U11
    tam gdzie są dwie nóżki jest:
    3,3V i 0V
    tam gdzie trzy nóżki:
    3V, 0V, 0V
  • #22 12915583
    Resist_34
    Poziom 25  
    Posty: 653
    Pomógł: 87
    Ocena: 126
    Sprawdź, czy switch SW1 nie jest zwarty (czyli sygnał LID# nie jest zwarty do masy).

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z laptopem Acer Aspire 3630, który wystąpił po zwarciu na wtyczce inwertera podczas wymiany klapy matrycy. Obraz na matrycy jest bardzo przyciemniony, a na zewnętrznym monitorze działa poprawnie. Pomiar napięć na wtyczce inwertera wykazał brak 19V na jednym z pinów. Użytkownicy sugerują sprawdzenie rezystora R210 oraz napięć na pinach złącza CN1, a także stanu taśmy LCD i potencjalnych zwarć w obwodzie. Dodatkowo, pojawiły się pytania o napięcia na innych pinach oraz o stan przełącznika SW1, który może wpływać na działanie podświetlenia matrycy.
REKLAMA