logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Licznik PAFAL 12EA5rn / 1 błedne wskazanie pomiaru ?

hippas 22 Sty 2012 13:45 2332 4
REKLAMA
  • #1 10432252
    hippas
    Poziom 10  
    Posty: 13
    witam, temat ogolnie juz omawiany , ale i ja dorzuce swoje ,,grosze''
    29/12/2010 mialem zmieniony licznik z poprzedniego ,,talerzowego'' na ten w temacie
    wskazanie nowego licznika w okresie od zalozenia do 30/o6/11 to 526 kWh
    wskazanie od 1/07/11 - 15/12/11 to 2973 kWh ( czyli w 2gim polroczu zuzycie 2446 kWh ). Policzylem wsjo w domu co ile zuzywa - wyszlo ok 6 kWh / dobe. w okresie calego roku po zalozeniu nowego licznika nie generowalem dodtkowego zuzycia poprzez nowe urzadzenia, mozna powiedziec, ze zuzycie w obu polroczach bylo porownywalne. Polowe kosztu policzonego przezemnie generuje PC ( ok. 200W ) pracujacy nieraz po 12 - 16 h / dobe. Licznik po wylaczeniu korkow nie pracuje / nie zlicza impulsow. Zuzycie w nocy, gdy pracuje np tylko lodowka i podtrzymania tv i monitora wynosi ok 0,15 kWh / h ( dziwne, bo lodowka ma klase energetyczna A- zalozone i obliczone zuzycie to ok. 0,034 kWh/ h ).Czyli wychodzi, ze licznik nieprawidlowo zlicza nawet na ,,biegu jalowym ''.Nieprawdopodobny jest tez przyrost zuzycia w 2giej polowie 2011r. Wychodzi, ze w 2giej polowie 2011 zuzywalem srednio 14.8 kWh / dobe wobec policzonych 6 kWh przezemnie.
    Moje pytania:
    1.Czy licznik moze nieprawidlowo wskazywac pod obciazeniem, czy jesli zle wskazuje to robi to pod kazdym obciazeniem ?
    2.Jak mam postapic reklamujac w ZE wskazania licznika( i rachunek , ktory pewnie i tak bede musial oplacic )
    3.Czy w takim przypadku żadac ekspertyzy licznika i jak postapic / zwrocic uwage przy jego demontazu i montazu nowego ?
    4. Na co zwrocic uwage jeszcze o czym moglem nie wspomniec ?
    dzieki za przeczytanie i ewent rady

    A możesz byś zaczął pisać zgodnie z zasadami pisowni?[kkas12]
  • REKLAMA
  • #2 10432307
    =Grzegorz=
    Poziom 26  
    Posty: 719
    Pomógł: 73
    Ocena: 430
    Jaki masz stan licznika na dzisiaj?
  • REKLAMA
  • #3 10432327
    waceko12
    Poziom 12  
    Posty: 24
    Pomógł: 3
    podaj dzisiejszy stan licznika
  • REKLAMA
  • #4 10432391
    hippas
    Poziom 10  
    Posty: 13
    3392,90 kWh z godz 9
  • #5 10434080
    retrofood
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31317
    Pomógł: 1140
    Ocena: 4789
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
REKLAMA