witam, temat ogolnie juz omawiany , ale i ja dorzuce swoje ,,grosze''
29/12/2010 mialem zmieniony licznik z poprzedniego ,,talerzowego'' na ten w temacie
wskazanie nowego licznika w okresie od zalozenia do 30/o6/11 to 526 kWh
wskazanie od 1/07/11 - 15/12/11 to 2973 kWh ( czyli w 2gim polroczu zuzycie 2446 kWh ). Policzylem wsjo w domu co ile zuzywa - wyszlo ok 6 kWh / dobe. w okresie calego roku po zalozeniu nowego licznika nie generowalem dodtkowego zuzycia poprzez nowe urzadzenia, mozna powiedziec, ze zuzycie w obu polroczach bylo porownywalne. Polowe kosztu policzonego przezemnie generuje PC ( ok. 200W ) pracujacy nieraz po 12 - 16 h / dobe. Licznik po wylaczeniu korkow nie pracuje / nie zlicza impulsow. Zuzycie w nocy, gdy pracuje np tylko lodowka i podtrzymania tv i monitora wynosi ok 0,15 kWh / h ( dziwne, bo lodowka ma klase energetyczna A- zalozone i obliczone zuzycie to ok. 0,034 kWh/ h ).Czyli wychodzi, ze licznik nieprawidlowo zlicza nawet na ,,biegu jalowym ''.Nieprawdopodobny jest tez przyrost zuzycia w 2giej polowie 2011r. Wychodzi, ze w 2giej polowie 2011 zuzywalem srednio 14.8 kWh / dobe wobec policzonych 6 kWh przezemnie.
Moje pytania:
1.Czy licznik moze nieprawidlowo wskazywac pod obciazeniem, czy jesli zle wskazuje to robi to pod kazdym obciazeniem ?
2.Jak mam postapic reklamujac w ZE wskazania licznika( i rachunek , ktory pewnie i tak bede musial oplacic )
3.Czy w takim przypadku żadac ekspertyzy licznika i jak postapic / zwrocic uwage przy jego demontazu i montazu nowego ?
4. Na co zwrocic uwage jeszcze o czym moglem nie wspomniec ?
dzieki za przeczytanie i ewent rady
A możesz byś zaczął pisać zgodnie z zasadami pisowni?[kkas12]
29/12/2010 mialem zmieniony licznik z poprzedniego ,,talerzowego'' na ten w temacie
wskazanie nowego licznika w okresie od zalozenia do 30/o6/11 to 526 kWh
wskazanie od 1/07/11 - 15/12/11 to 2973 kWh ( czyli w 2gim polroczu zuzycie 2446 kWh ). Policzylem wsjo w domu co ile zuzywa - wyszlo ok 6 kWh / dobe. w okresie calego roku po zalozeniu nowego licznika nie generowalem dodtkowego zuzycia poprzez nowe urzadzenia, mozna powiedziec, ze zuzycie w obu polroczach bylo porownywalne. Polowe kosztu policzonego przezemnie generuje PC ( ok. 200W ) pracujacy nieraz po 12 - 16 h / dobe. Licznik po wylaczeniu korkow nie pracuje / nie zlicza impulsow. Zuzycie w nocy, gdy pracuje np tylko lodowka i podtrzymania tv i monitora wynosi ok 0,15 kWh / h ( dziwne, bo lodowka ma klase energetyczna A- zalozone i obliczone zuzycie to ok. 0,034 kWh/ h ).Czyli wychodzi, ze licznik nieprawidlowo zlicza nawet na ,,biegu jalowym ''.Nieprawdopodobny jest tez przyrost zuzycia w 2giej polowie 2011r. Wychodzi, ze w 2giej polowie 2011 zuzywalem srednio 14.8 kWh / dobe wobec policzonych 6 kWh przezemnie.
Moje pytania:
1.Czy licznik moze nieprawidlowo wskazywac pod obciazeniem, czy jesli zle wskazuje to robi to pod kazdym obciazeniem ?
2.Jak mam postapic reklamujac w ZE wskazania licznika( i rachunek , ktory pewnie i tak bede musial oplacic )
3.Czy w takim przypadku żadac ekspertyzy licznika i jak postapic / zwrocic uwage przy jego demontazu i montazu nowego ?
4. Na co zwrocic uwage jeszcze o czym moglem nie wspomniec ?
dzieki za przeczytanie i ewent rady
A możesz byś zaczął pisać zgodnie z zasadami pisowni?[kkas12]