Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szpiegowanie przez router

23 Sty 2012 11:13 22865 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam internet od UPC. Kabel z zewnątrz wchodzi do pokoju admina. Admin nie ma dostępu do mojego kompa lecz podejrzewam ze mnie szpieguje przez router.

Czy jest opcja, że widzi mój pulpit np oglądane filmy, to co pisze w dokumentach itp. Jak sie zabezbieczyc kiedy avast pro nic nie wykrywa, spybot nic nie wykrywa. Przewertowałem wszystkie tematy w googlu gdzie pisano o malware, skanaowaniu, podsłuchach klawiatury itp. Chodzi mi teraz generalnie o funkcje routera

Podejrzewam ze popełniłem bład ponieważ miałem ustawione zezwalaj na pomoc zdalną w właściwościach systemu. Nie mniej jednak nie wyskakiwało żadne okno pytania o zgodę na szpiegowanie:)?

Skąd wiem ze mnie szpieguje? Bo słyszę odczytywanie na głos tego co pisze gdy w pokoju sa dwie osoby. Generalnie mój admin dużo kombinuje z routrami, ogranicza łacza i bawi się.

Pisze bo wygooglowałem o czyms takim jak funkcje routera i niektóre mają funkcje podglądu pulpitu vnc. Mogą podglądac historie stron itp. Czy jest sposób unikniecia szpiegowania czy jestem na to skazany??
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    vnc musisz mieć zainstalowany i uruchomiony, masz tak?
    S.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jestes przewrazliwiony / paranoiczny.
    Jak sie bardzo boisz, wykup gdzies wirtualny serwer, postaw tunel (vpn) i spij spokojnie. Chociaz nie, bo admin serwera w firmie hostingowej moze Ciebie szpiegowac.
    Albo zainwestuj we wlasny net.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cytat:
    Pisze bo wygooglowałem o czyms takim jak funkcje routera i niektóre mają funkcje podglądu pulpitu vnc.

Daj źródło, pośmiejemy się - pewnie więcej takich kwiatków.

Istotnie, przeglądane strony można widzieć chociażby poprzez cache DNS. Możesz zmienić sobie ręcznie DNSy na zewnętrzne, wtedy unikniesz tej sytuacji.
    Czytanie na głos - jeśli jesteś tego pewny, nagraj go i postrasz, że pójdziesz na policję. Jeśli nie odpuści a masz dużo wolnego czasu - idź. Jak nie masz czasu a musisz korzystać - VPN albo pogódź się z tym. Korzystaj z szyfrowanych połączeń wszędzie, gdzie się da.

Sprawdź, czy nie masz czegoś wpiętego pomiędzy klawiaturę a komputer.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    johny1000 napisał:
    Czy jest sposób unikniecia szpiegowania czy jestem na to skazany?
    Admin może podglądać/analizować cały nieszyfrowany ruch wychodzący z Twojego komputera.

Możesz zapobiec szpiegowaniu:

1) Korzystając z darmowego lub płatnego proxy (tylko przez https)
    2) Wykupując VPN (tunelowanie), nie wiem, czy są darmowe godne uwagi
    3) Koniecznie zlikwiduj na swoim komputerze możliwość korzystania z VNC, Zdalnego Pulpitu lub programów do monitoringu
    4) Przeskanuj system innym antywirusem, np. Dr. Web Online
    5) Sprawdź, czy nie masz zainstalowanego keyloggera na PS/2 lub USB (opis pdf)
  • Poziom 9  
    powiedzcie mi jak to jest że kiedy admina nie ma w domu w dzienniku zapory ogniowej nie ma adresu bramy domyślnej a jak admin wraca cały czas widzę przyblokowany adres bramy przez zaporę??

PS router jak nie ma admina cały czas chodzi i mam neta cały czas. Rożnica jest tylko taka ze komp admina jest wyłączony.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Twój komputer => router => modem => internet.

Router jest właśnie tym urządzeniem, dzięki któremu admin wie co robiłeś w sieci.

Już napisaliśmy jak się przed tym zabezpieczyć, innych metod nie znam.
  • Poziom 9  
    Vpn jest bardzo drogie:( Wymysliłem sobie że między routerem admina a moim kompem można postawic router z tunelem vpn czy to dobry pomysł??
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Spróbuj darmowego VPN ItsHidden.

1) Załóż konto:
    http://itshidden.com/index.php?option=com_acctexp&task=subscribe&Itemid=54

2) Skonfiguruj wg. instrukcji do wybranego systemu:
    Windows Vista lub Windows XP. Login i Hasło podaj takie samo jak do konta.

3) Instrukcja po polsku (czytaj mniej więcej w połowie: "Jak skorzystać z usługi VPN w ItsHidden.com?"):
    http://technetblog.pl/tag/vpn/