Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci i telefon przy kompie

24 Sty 2012 20:40 1446 6
  • Poziom 7  
    Czytałem juz wiele tematów dotyczących problemów z kartą pamięci i telefonem podłączonym do kompa, ale nie znalazłem takiego.
    Mam otóż taki problem, że po podłączeniu telefonu do kompa przez USB (Nokia 5130) komputer nie widzi telefonu, dopiero po jakimś czasie go znajduje i wyskakuje komunikat, że "Nie rozpoznano urządzenia USB" i nic nie można zrobić z tym. Po wyciągnięciu karty pamięci z telefonu (Kingston 1GB) i wsadzeniu jej do adaptera komputer w ogóle nie czyta karty i nic się nie wyświetla. Oprócz tego zauważyłem w ostatnim czasie, że pojawił mi się w komputerze jakiś nowy, nieznany mi dysk o nazwie "BD-ROM". Mam kompa Actina MEX9091 (tak pisze na pudle) i Windowsa 7 32bit. W telefonie żadne oprogramowanie nie było zmieniane od nowości. Ciemny jestem, więc jakieś wskazówki mi proszę tłumaczyć jak przedszkolakowi. Dzięki z góry :)
  • Poziom 26  
    Roztentegowywacz94 napisał:
    nieznany mi dysk o nazwie "BD-ROM"

To od Blue-Ray

komputer nie widzi telefonu, dopiero po jakimś czasie go znajduje i wyskakuje komunikat, że "Nie rozpoznano urządzenia USB"

Próbowałeś przez Nokia PC Suit?
    http://www.dobreprogramy.pl/Nokia-PC-Suite,Program,Windows,12931.html

Czy na telefonie działa karta pamięci, czy nie jest ona "ukryta" - zabezpieczona przed dostępem z komputera?
  • Poziom 7  
    Przed tym incydentem wszystko działało poprawnie. Przez PC Suite też już próbowałem, bo się doczytałem na necie, żeby tak zrobić i tak kicha blada.

Dodano po 9 [minuty]:

A tak w ogóle, to ja nie miałem nigdy napędu Blu-Ray...
  • Poziom 26  
    Przed tym incydentem wszystko działało poprawnie. Przez PC Suite też już próbowałem, bo się doczytałem na necie, żeby tak zrobić i tak kicha blada.

Dodano po 9 [minuty]:

A tak w ogóle, to ja nie miałem nigdy napędu Blu-Ray...

Wobec tego przyczyną kłopotów może być jakaś infekcja, przeskanuj komputer Malwarebytem, usuń wirusy (o ile będziesz je miał) i zarzuć logi.
    http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html
  • Poziom 7  
    Zaraz napiszę, czy pomogło.

Dodano po 18 [minuty]:

Znalazło jak dotąd jednego wirusa. Jeszcze nawet dysku C nie skończyło skanować. Mam 973 GB do przeskanowania, chyba do jutra się będzie skanowało :/
  • Poziom 26  
    Znalazło jak dotąd jednego wirusa. Jeszcze nawet dysku C nie skończyło skanować. Mam 973 GB do przeskanowania, chyba do jutra się będzie skanowało :/

To zostaw kompa włączonego na noc i jutro sprawdzisz wynik.
  • Poziom 7  
    Dalej nie działa ;/ Ale Nokia 6303 normalnie funkcjonuje w połączeniu do komputera przez USB