Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi

bayogongo 26 Sty 2012 17:00 7973 16
  • #1 26 Sty 2012 17:00
    bayogongo
    Poziom 13  

Wymieniałem łożyska w tej pralce. Po złożeniu wszystkiego wyświetlacz pokazywał programy ale była też informacja, że drzwi są niedomknięte. Gdy włożyłem wtyczkę do innego gniazdka, "strzelił" bezpiecznik. Teraz brak nadal zasilania blokady (blokada zasilana bezpośrednio 230V działa prawidłowo) przestał działać wyświetlacz, podświetlanie jest. Moduł na dole wizualnie nie ma uszkodzeń, a z tego modułu idzie zasilanie blokady. Gdy załączę jakiś program, programator przesuwa się non stop aż do wyłączenia programów. Nie "chyta" żaden program.
    Jeśli ktoś miałby schemat, albo podobne uszkodzenie, będę wdzięczny za podpowiedź w rozwiązaniu tego problemu.
    Ani silnik ani grzałka nie ma upływności. Proszę o pomoc.

0 16
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2012 17:42
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

bayogongo napisał:
    Moduł na dole wizualnie nie ma uszkodzeń, a z tego modułu idzie zasilanie blokady.

Wizualnie może w porządku, ale jak z pomiarami napięć zasilających elektronikę ?
    Jakieś zdjęcie by się przydało.
    bayogongo napisał:
    Gdy włożyłem wtyczkę do innego gniazdka, "strzelił" bezpiecznik.

To "inne gniazdko" było prawidłowo wyzerowane? Sprawdzałeś? Pytam bo często spotykam gniazdka z bolcem bez podłączenia tegoż , a jeszcze gorzej z mostkiem pomiędzy fazą a bolcem , co jest wynikiem radosnej twórczości glazurników :cry: .

1
  • #3 27 Sty 2012 09:19
    bayogongo
    Poziom 13  

Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwiPralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi
    Zaznaczony triak jest od zasilania blokady, może podpowiecie gdzie przychodzi zasilanie 230V tej płytki

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #4 27 Sty 2012 11:35
    machefi

bayogongo napisał:
    może podpowiecie gdzie przychodzi zasilanie 230V tej płytki

Pogłówkuj. W obwód zasilania wchodzi R69 i C1 , prześledź przebieg ścieżek i dojdziesz .

0
  • #5 27 Sty 2012 17:01
    bayogongo
    Poziom 13  

Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi
    Wolę się jednak upewnić czy zaznaczenie jest zasilaniem i pytanie na jakie napięcie są dwie diody Zenera DZ1 i DZ2

0
  • Pomocny post
    #6 27 Sty 2012 21:46
    machefi

Zaznaczenie jest zasilaniem . DZ1 i DZ2 to diody 10V/ 1.3W.

0
  • #7 30 Sty 2012 17:52
    bayogongo
    Poziom 13  

Na diodach dz1 i dz2 napięcie po 10V, jest podświetlenie wyświetlacza ale brak info-textu, nie świecą żadne kontrolki, a tym samym nie działa start, po włączeniu na 90 st. progr. kręci o 360 stopni aż do wyłączenia pralki (tak jakby było coś uszkodzone i pralka przeskakuje programy), drugi raz na 90 i przeskoczy tylko na 60 (o jeden ząbek) potem znowu to samo, co drugie nastawienie, raz 360 raz o jeden ząbek. Gdzie szukać przyczyny, że brak jest info-textu, że brak blokady drzwi.
    Kto może niech pomoże, bo klient już psy na mnie wiesza.
    Bardzo proszę o sugestie w rozwiązaniu problemu.

0
  • Pomocny post
    #8 31 Sty 2012 22:16
    peterwolski
    Poziom 20  

wygląda na wybierak programu często siada z powodu braku styku blaszek na ślizgaczu płytki

1
  • Pomocny post
    #9 01 Lut 2012 21:46
    cezet

Skoro wywaliła bezpiecznik, to musiała być jakaś przyczyna.Sprawdź czy jest 5 V na elektrolicie . Być może wysypał się wsad eepromu...

0
  • #10 04 Lut 2012 00:51
    bayogongo
    Poziom 13  

peterwolski, mierząc na trzech środkowych wyprowadzeniach z wybieraka programów, rzeczywiście nie było było przejścia z jednego ze złącz, po rozebraniu i złożeniu przejścia są, ale nadal brak załączania blokady drzwi, nie świecą żadne diody i brak info-textu na wyświetlaczu, a tym samym, nie załącza się żaden program. Zmostkowałem blokadę, ale nie dało to żadnych rezultatów

0
  • #11 05 Lut 2012 00:46
    machefi

Sugestię cezeta sprawdzałeś ? Jest 5V ? Jeśli nie ma to czy istnieje zwarcie w tej gałęzi? 5V powinno występować np. na nóżce 8 eeprom 34F04 . Jeśli nie ma tego napięcia i w tej gałęzi jest zwarcie to myślę że w tej sytuacji musisz postawić siebie i klienta przed faktem dokonanym - padł moduł.Definitywnie . Jeśli jest 5V to możesz pokusić się o wstawienie pamięci z prawidłową zawartością , chociaż to może nic nie pomóc gdyby był uszkodzony procesor.

0
  • #12 05 Lut 2012 10:16
    bayogongo
    Poziom 13  

Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi Sam wyświetlacz z modułem. Po dotknięciu sondą (nigdzie nie podłączoną - sam przewód) w to miejsce to co widać pokazuje się na wyświetlaczu, a na drugim foto czasami pokazuje się inne info.

1
  • Pomocny post
    #13 05 Lut 2012 12:13
    cezet

Dalej nic nie wiadomo czy jest 5V.Tak jak napisał machefi najlepiej zmierzyć na eepromie. Jeśli jest - to może wysypany wsad,jeśli nie ma to trzeba szukać co zwiera.

0
  • #14 05 Lut 2012 19:19
    bayogongo
    Poziom 13  

Ani na module gdzie jest triak blokady drzwi i sterowanie silnika, ani na module wyświetlacza (obydwa są no fotkach i tam są obydwa scalaki) nie ma takiego o oznaczeniu 34F04. Mam takie pytanie dotyczące ostatniego mojego postu z załączonym foto, czy info-text wyświetlacza jest poprawny, jest niepełny i pokazje się dopiero jak dotknę "sondą" w zaznaczone miejsce, dopowiem tyle, że elektrolity chyba wszystkie sprawdziłem na obu płytkach, mają swoją pojemność i w zasilaniu tych nawierzchniowych "duperelek" jest napięcie 5V.

0
  • #15 06 Lut 2012 09:59
    bayogongo
    Poziom 13  

Po dłuższej przerwie włączyłem moduł wyświetlacza, pokazało się pełne info jak na fotkach, gdy sondą dotknąłem ten punkt (fot 1) Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi zaznaczyłem napięcie na układzie 7905 (fot2)
    czy może to coś wyjaśnić. Późniejsze włączenie - efekt był taki, że było tylko podświetlanie wyświetlacza, raz było tak raz znowu jak poprzednio Pralka Candy CY104TXT16S - brak zasilania blokady drzwi

0
  • Pomocny post
    #16 06 Lut 2012 21:09
    cezet

Na płycie głównej, bok procesora jest układ eeprom - 24c046 na nim sprawdź czy jest 5V.

0
  • Pomocny post
    #17 06 Lut 2012 22:09
    machefi

cezet napisał:
    Na płycie głównej, bok procesora jest układ eeprom - 24c046

Na mojej płycie którą posiadam jest tak jak pisałem wcześniej 34F04 WP , ale to nie zmienia faktu że 5V należy szukać na 8 nóżce tego układu . Tym niemniej moim zdaniem z tego modułu już nic nie będzie :cry: .

0