Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO FDP24A-2 - podłączenie termostatu

Jetom 26 Sty 2012 19:38 1982 2
  • #1 26 Sty 2012 19:38
    Jetom
    Poziom 9  

Wbrew negatywnym opiniom działała ponad 11 lat i zastrajkowała zaraz po Świętach. Rozmroziła się całkowicie, a że stała na uboczu z zapasami poświatecznymi więc zrobiło się drobne "bagno".

Ale do rzeczy. Żarówka świeciła się ale agregat nie startował. Zwarłem dwa przewody (brązowy i czarny) odpięte od termostatu i wszystko zadziałało - po godzinie było chłodno. Odłączyłem wszystkie przewody, wyjąłem termostat i zacząłem poszukiwania oryginalnego lub bardzo podobnego zamiennika. Trwało to trochę a w międzyczasie zaginęła mi karteczka z rozpisanym podłączeniem. W termostacie są 3 zaciski (3,4,6) oraz dwa na obudowie. Kłopot w tym gdzie je podłączyć, szczególnie te 2 przewody (faza-czarny i powrót-brązowy) przychodzące z zewnątrz? Gdzie podłączyć brązowy przewód od oświetlenia komory. Wiem, że to wszystko prozaiczne ale nie mam czym i nie wiem jak to samodzielnie sprawdzić stąd moja gorąca prośba o podpowiedź.

0 2
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2012 20:00
    nares
    Specjalista AGD

6 - brąz z zewnątrz
    4 - czarny
    3 - brąz do oświetlenia.

Jetom napisał:
    oraz dwa na obudowie.

Tu żółto-zielone.

0
  • #3 27 Sty 2012 10:03
    Jetom
    Poziom 9  

Zapisałem (tym razem nie zgubię) i idę podłączyć. Napiszę jak był efekt ale już "z góry" dziękuję za pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Wszystko działa. Jeszcze raz dziękują za pomoc!

0