Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukacz par przewodów. Zasięg, jakość pracy. Wybór modelu.

koch 28 Sty 2012 14:49 12737 12
  • #1 28 Sty 2012 14:49
    koch
    Poziom 10  

Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem urządzenia potocznie nazywanego szukaczem par przewodów. Nigdy nie miałem doczynienia z takim urządzeniem, czytając opisy można wywnioskować o różnych zasięgach urządzeń i jakości pracy z nim.
    Proszę o poradę w wyborze. Z góry dziękuję.

1 12
  • #4 28 Sty 2012 18:24
    Maher
    Poziom 21  

Jak codziennie byś go używał lub masz nadmiar gotówki to możesz taki kupić jak wyżej napisali. Jak będziesz sporadycznie używał to wystarczy taki najtańszy z alledrogo tylko zwróć uwagę na sygnał dźwiękowy aby był modulowany a nie ciągły bo dość często podobne sygnały ciągle wydaje magistrala SSWiN i sieć 230V i przy szukaniu w np serwerowni gdzie szumią wentylatory dźwięk modulowany lepiej słychać.

2
  • #5 29 Sty 2012 02:06
    nieznajomy7
    Poziom 10  

no to co koledzy wyżej napisali to całkiem niezły sprzęt ! ale cena nie jest adekwatna co do parametrów tych urządzeń. Poza tym jeśli jeśli dzień w dzień bawisz się w sieci i telefony to zainwestuj i kup ten FLUKE.

Ale jeśli nie potrzebujesz tego sprzętu męczyć dzień w dzień kup coś tańszego
    Ja początkowo miałem chińskie badziewie z allegro za 50zł ,fakt że było to średnio precyzyjne urządzenie i straciło czułość po pół roku ,dało się tym od biedy pracować ale ci nie polecam.

Teraz mam coś takiego ,ton ciągły lub przerywany ,tester ciągłości przewodu oraz stanu lini telefonicznej :
    http://allegro.pl/tester-kabli-szukacz-par-kabli-generator-vttest11-i2079237222.html
    i powiem ci że jest to przyzwoite urządzenie za rozsądne pieniądze ,używam już rok czasu z pomocą tego montowałem już centralę w hotelu na 40 numerów wewnętrznych oraz sieć lan i monitoring i bardzo mi owe urządzenie pomogło. POLECAM!

0
  • #6 29 Sty 2012 15:41
    koch
    Poziom 10  

Dziękuję koledzy za odpowiedzi. Przy wyborze będę na pewno brał pod uwagę Wasze sugestie. Jeszcze raz Dzięki. Krzysiek.

0
  • #7 02 Lut 2012 21:24
    koch
    Poziom 10  

Witam.
    No i stało się , zakupiłem miernik który polecił kolega nieznajomy7. Pierwsze wrażenia pozytywne. Mam małą prośbę aby kolega nieznajomy 7 opisał sposoby pomiarów w naszym ojczystym języku, niestety słaba znajomość u mnie języka ang. I jeszcze jedno u mnie po naciśnięciu guzika na testerze i wyborze tylko lampa, dioda świeci się z jednakową siłą i nie zmienia jasności. Czyżby uszkodzony miernik?

1
  • #8 03 Lut 2012 22:13
    nieznajomy7
    Poziom 10  

Kolego tutaj masz instrukcję po polsku :
    http://www.elstat.pl/pdf/26014.pdf

Co do jasności diody SIGNAL ,to nie wiem w jaki sposób ją testujesz? Prawidłowo jak włączysz generator w pozycje TONE na wykrywaczu naciśniesz przycisk TRACE i trzymając go cały czas zaczniesz zbliżać wykrywacz do generatora to dioda powinna coraz jaśniej się świecić a jeśli włączony jest też dźwięk to powinien być głośniejszy. (Jeśli testujesz tak w pobliżu pola elektrycznego : różnych kabli urządzeń elektrycznych ,monitorów LCD ,telewizorów może to fałszować wynik pomiaru i dioda będzie świecić na maxa).
    Wyciągnij baterię z jednego i drugiego na chwilę a potem spróbuj z dala od takich rzeczy opisanych powyżej.

0
  • #9 05 Lut 2012 08:46
    koch
    Poziom 10  

Dziękuję za info. Miernik wysyłam do naprawy, zachowanie się diody miernika jest inne niż powinno. Pozdrawiam.

0
  • #10 14 Kwi 2015 20:01
    Fotodetektor

Poziom 30  

Odświeżam temat.
    Mam taki generatorek = MASTECH MS6812 MIE0215 w cenie do 100 zł.
    Dziś pękła mi końcówka sondy.

Rodzi się pytanie czy coś mogę z nim zrobić, ale może pojawiło się coś ciekawego na rynku od czasu powstania tematu i może warto się nad czymś nowym pochylić ?

Zależy mi tylko na szukaczu par przewodów, do identyfikowania i wyszukiwania
    przewodów bez naruszania ich izolacji.

Znalazłem ciekawy model i chba go kupię - FLUKE PRO3000
    https://www.youtube.com/watch?v=EwmGdnFNw-Q

Zakupiłem FLUKE PRO3000. Odczucia już jutro ;))

Szukacz par przewodów. Zasięg, jakość pracy. Wybór modelu. Szukacz par przewodów. Zasięg, jakość pracy. Wybór modelu. Szukacz par przewodów. Zasięg, jakość pracy. Wybór modelu.

W zestawie nie ma baterii.
    W zestawie jest dodatkowa końcówka sondy generatora.
    Porządne krokodylki bo łapania przewodów.
    Bardzo czułem urządzenie.

0
  • #11 14 Sie 2015 19:03
    Jack14
    Poziom 37  

Powinienem raczej na prywatny adres, ale myślę, że nie tylko ja czekam na informację jak nowy "wąchacz" się sprawuje.
    Może coś nam kolega więcej opisać?
    Dobry, słaby może nie warto kupować ??
    ?

0
  • #12 14 Sie 2015 19:12
    Fotodetektor

Poziom 30  

Po pierwszych testach w boju i sprawdzaniu szukaniu przewodów to bije na głowe wersje za 60 zł.
    zwiększona czułość, dwa tryby sygnalizacji.Co ważne sprawdza przewody na dość dużych odległościach. Producent podaje do 19 km ;)
    W zestawie jest zapasowa końcówka generatora.

Nie jest tani, ale jak sprawdzam przewody i szukam jakiegoś z całej wiązki to sprawdza się znakomicie.
    Ponadto wykonanie to bajka ;)

Polecam.

0
  • #13 14 Sie 2015 20:29
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@Fotodetektor za coś płacisz te pieniądze w Fluke, nie tylko za napis. Sam kupiłem zwykły bezstykowy detektor napięcia, działa o wiele pewniej, niż marketowy chińczyk za 20-40zł. Warto było dołożyć i kupić Fluke.

0