logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

livebox f@st 3202, netgear DG834G v3, liksys wrt54gc v2 Sieć po wifi

piotr529 04 Lut 2012 09:54 2183 8
REKLAMA
  • #1 10492572
    piotr529
    Poziom 11  
    Posty: 37
    Ocena: 18
    Witam.

    Mam podłączonego liveboxa pod tel. i z niego jest rozprowadzony internet przez wifi,
    posiadam jeszcze netgear dg834g i linksys wrt54gc.

    Chciałbym podłączyć po wifi drugi router tak aby z niego rozdzielić internet po wifi i lan na jednym piętrze( i ewentualnie drugi po wifi aby rozdzielić internet po wifi i lan na drugim piętrze-niekoniecznie).
    Livebox może być zastąpiony netgearem.


    linia tel. - modem1 -lan---dekoder }istniejąca sieć
    _______________-wifi-------drukarka }istniejąca sieć
    _______________-wifi-------komputery }istniejąca sieć
    _______________-wifi-------modem2 -lan---dekoder } ???
    ______________________________-wifi------komputery }???

    _______________-wifi-------modem3 -lan---xbox }niekoniecznie
    ______________________________-lan---dekoder }niekoniecznie
    ______________________________-wifi------komputery }niekoniecznie



    Proszę o pomoc w ustawieniach w/w modemów tak aby to zadziałało.
  • REKLAMA
  • #2 10492671
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    Aby podłaczyć do LB router po WIFI router musi mieć tryb WISP lub AP Client. Sprawdź w instrukcji czy twoje routery to mają. Do siania po WIFI będziesz potrzebował dodatkowych APeków


    linia === [lb] ) ( [ap1 tryb Client] ===== [AP2 tryb AP] ) ( laptop

    do AP1 lub AP2 portów ethernet możesz podłączyć kablem urządzenia.
  • REKLAMA
  • #3 10493046
    piotr529
    Poziom 11  
    Posty: 37
    Ocena: 18
    W netgear jest AP(akcespoint?),

    co do pozostałych to nie mogłem znaleźć, nie mam do nich instrukcji, szukałem w meni konfiguracji.

    Czytałem na innym temacie, że linksysa da się tak podłączyć, tylko jak je skonfigurować?
  • REKLAMA
  • #4 10493113
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    wrt54gc v2 - na OFW nie posiada APC ani WISP - jest to najuboższy model z 1MB Flash i 4MB RAM - z tego co wyczytałem więc żadna alternatywa nie obsłuży tego sprzętu.
  • #5 10493137
    piotr529
    Poziom 11  
    Posty: 37
    Ocena: 18
    Może jest ktoś, kto zna te modemy, lub miał podobny problem?

    linksys ma wan na rj45.

    Dodano po 9 [minuty]:

    A livebox w połączeniu z netgear?
  • REKLAMA
  • #6 10493351
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Jeśli to router ADSL-owy (netgear dg834g), a podejrzewam, że tak, to też kicha.
  • #7 10493717
    piotr529
    Poziom 11  
    Posty: 37
    Ocena: 18
    no tak

    a po kabelku do tego linksysa jak by trzeba to skonfigurować, żeby była też druga wifi

    Dodano po 57 [sekundy]:

    wystarczy standardowa konfigóracja, czy w tym adsl-owskim trzega coś zmieniać?

    Dodano po 27 [sekundy]:

    konfiguracja
  • #8 10495599
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Na WAN ustawiasz DHCP, wyłączasz bezwzględnie serwer DHCP i ustawiasz na LAN IP z podsieci głównego routera ale z poza zakresu jego puli, a kabel wpinasz w port LAN (wifi konfigurujesz dowolnie.
  • #9 10500729
    piotr529
    Poziom 11  
    Posty: 37
    Ocena: 18
    OK dzięki wszyskim.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sposobu na podłączenie drugiego routera (Netgear DG834G lub Linksys WRT54GC) do istniejącej sieci Wi-Fi z Liveboxa, aby rozdzielić internet na dwóch piętrach. Odpowiedzi sugerują, że aby podłączyć router do Liveboxa, musi on obsługiwać tryb WISP lub AP Client. Linksys WRT54GC v2 nie obsługuje tych trybów, co ogranicza jego użyteczność. Użytkownik może skonfigurować Netgear jako router ADSL, ale wymaga to wyłączenia serwera DHCP i ustawienia odpowiednich adresów IP. W przypadku Linksysa, konfiguracja powinna obejmować ustawienie DHCP na WAN oraz wyłączenie serwera DHCP, a kabel powinien być podłączony do portu LAN.
REKLAMA